Jak sdílet fotografie a videa online pomocí služby Flickr

Autor: Nancy C. Muir

Weby pro sdílení obrázků, jako je Flickr, vám umožňují sdílet fotografie a videa přes internet. Sdílení fotografií a videí online prostřednictvím služby Flickr vám dává šanci sdílet vzpomínky s rodinou a přáteli, kteří jsou vzdálení.

Jiné weby pro sdílení obrázků, jako jsou Snapfish a Shutterfly, fungují podobně jako Flickr, o kterém se zde diskutuje. Kromě toho můžete sdílet fotografie a videa prostřednictvím sociálních sítí, jako je Facebook.

1Navštivte Flickr a klikněte na tlačítko Zaregistrovat se.

Jít do Flickr k vytvoření účtu.

dvaKlikněte na Vytvořit nový účet.

Pokud kliknete na Vytvořit nový účet, zobrazí se formulář, ve kterém můžete zadat informace pro vytvoření účtu.

Proces vytváření nového účtu můžete přeskočit a přihlásit se na Flickr pomocí údajů o vašem účtu Yahoo !, Google nebo Facebook.3Ve formuláři, který se zobrazí, zadejte požadované informace o vás, vaše ID a heslo a otázky týkající se hesla.

Zadejte informace potřebné k vytvoření nového účtu.

4Zadejte kód, který se zobrazí ve spodní části formuláře, a poté klikněte na tlačítko Vytvořit můj účet.

Úvodní obrazovka vám řekne, jak začít používat Flickr.5Chcete-li nahrát soubory, klikněte na odkaz Nahrát vaše první fotografie.

Na následující obrazovce klikněte na zobrazený odkaz Vybrat fotografie a videa. Zobrazí se dialogové okno Vybrat soubory k nahrání.6Vyhledejte fotografii nebo video, které chcete nahrát, a klikněte na tlačítko Otevřít.

Zobrazí se dialogové okno Nahrát na Flickr.7Klepnutím vyberte úroveň ochrany osobních údajů

Soukromé nastaví vaše obrázky tak, aby byly viditelné pouze pro přátele (nebo pro přátele a rodinu), zatímco Veřejné je zpřístupní všem.

8Klikněte na tlačítko Nahrát fotografie a videa.

Zobrazí se lišta, která zobrazuje probíhající nahrávání. V tomto okamžiku můžete přidat popis souboru, pokud chcete, kliknutím na odkaz Přidat popis.

Chcete-li zobrazit fotografie, které jste nahráli na Flickr (nazývá se váš Photostream), klikněte na kartu Vy v horní části obrazovky. Jakmile nahrajete obrázky, můžete je označit nebo určit, kteří lidé se v nich objeví, abyste je mohli snadno prohledat, nastavit v Galeriích nebo označit jako Oblíbené.