Jak sdílet tiskárnu v síti domácí skupiny v systému Windows 10

Andy Rathbone

Pokud jste vytvořili domácí skupinu, díky Windows 10 je sdílení tiskárny mimořádně snadné. Poté, co připojíte tiskárnu USB - typ s konektorem zobrazeným na okraji - k jednomu z vašich počítačů se systémem Windows, máte nastaveno: Windows automaticky rozpozná nově připojenou tiskárnu, jakmile se zapne.

image0.jpgVáš počítač se systémem Windows navíc rychle rozšíří zprávy do všech počítačů ve vaší domácí skupině. Během několika minut se název a ikona tiskárny objeví na všech těchto počítačích a v tiskových nabídkách všech jejich programů.

Tuto tiskárnu zobrazíte na ostatních počítačech se systémem Windows připojených k síti:

  • Windows 10: Klikněte na tlačítko Start a poté na Nastavení. Když se zobrazí aplikace Nastavení, klikněte na ikonu Zařízení (zobrazená zde). Když se zobrazí stránka Zařízení, kliknutím na slovo Tiskárny podél levého okraje zobrazíte všechny tiskárny dostupné pro váš počítač, včetně sdílené tiskárny.

    nové léky na migrénu 2020

    image1.jpg

  • Windows 8 nebo 8.1: Klikněte pravým tlačítkem do levého dolního rohu obrazovky a z rozbalovací nabídky vyberte Ovládací panely. V kategorii Hardware a zvuk na ovládacím panelu klikněte na Zobrazit zařízení a tiskárny. Síťová tiskárna se zobrazí v části Tiskárny.

  • Windows 7: Klikněte na tlačítko Start a vyberte Zařízení a tiskárny. Síťová tiskárna se zobrazí v části Tiskárny a faxy.

V závislosti na modelu tiskárny může fungovat také se síťovými počítači se systémem Windows Vista a Windows XP. Zde je návod, jak zjistit, zda je k dispozici:

mohu si vzít flonase a claritin?
  • Windows Vista: Klikněte na tlačítko Start, vyberte Ovládací panely a otevřete kategorii Hardware a zvuk. Kliknutím na Tiskárny zobrazíte ikonu tiskárny.

  • Windows XP: Klikněte na tlačítko Start, zvolte Ovládací panely a otevřete kategorii Tiskárny a hardware. Kliknutím na Tiskárny a faxy zobrazíte ikonu nové tiskárny.