Jak spustit a ukončit aplikaci Excel 2010

Greg Harvey

tylenol pro 2 roky staré

Microsoft Office Excel 2010 poskytuje několik metod pro spuštění a ukončení programu. Excel můžete otevřít pomocí nabídky Start nebo zástupce na ploše. Chcete-li ukončit aplikaci Excel, můžete tak učinit pomocí karty Soubor, tlačítka Zavřít nebo klávesové zkratky.Spuštění aplikace Excel 2010 z nabídky Start

Chcete-li spustit aplikaci Excel 2010 z nabídky Start systému Windows, zvolte Start → Všechny programy → Microsoft Office → Microsoft Excel 2010. Objeví se nový prázdný sešit připravený k zadávání dat.Excel 2010 zobrazí nový prázdný sešit při spuštění programu.Excel 2010 zobrazí nový prázdný sešit při spuštění programu.

Připnutí aplikace Excel 2010 do nabídky Start

Pokud používáte Excel po celou dobu, možná budete chtít, aby se jeho program stal trvalou součástí nabídky Start systému Windows.

Podle následujících pokynů připnete Excel 2010 do nabídky Start: 1. Klikněte na tlačítko Start a poté pravým tlačítkem myši na Microsoft Excel 2010 v nabídce Start otevřete jeho místní nabídku.

  Pokud nevidíte aplikaci Microsoft Excel 2010 zobrazenou v naposledy použité části na levé straně nabídky Start systému Windows, spusťte aplikaci Excel 2010 a opakujte tento krok.

 2. V místní nabídce klikněte na Připnout do nabídky Start.Po připnutí aplikace Excel do nabídky Start se v levém sloupci nabídky Start vždy zobrazí možnost Microsoft Excel 2010 a poté můžete spustit Excel kliknutím na tlačítko Start a následným kliknutím na tuto možnost.

Vytvoření zástupce aplikace Excel 2010 na ploše

Možná dáváte přednost zobrazení ikony programu Excel 2010 na ploše systému Windows, abyste odtud mohli program spustit.

Chcete-li vytvořit zástupce aplikace Excel 2010 na ploše, postupujte takto:

 1. Zvolte Start → Všechny programy → Microsoft Office.

 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na Microsoft Excel 2010, v místní nabídce zvýrazněte příkaz Odeslat a v jeho pokračovací nabídce klepněte na položku Plocha (Vytvořit zástupce).

  je klonopin stejný jako xanax

  Na ploše se zobrazí zástupce s názvem Microsoft Excel 2010. Zkratku můžete přejmenovat na něco kratšího, například Excel 2010.

 3. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Microsoft Excel 2010 na ploše a potom v místní nabídce klepněte na příkaz Přejmenovat.

 4. Nahraďte aktuální název zadáním nového názvu zástupce, například Excel 2010, a poté klikněte kdekoli na ploše.

  3605 pilulka vedlejší účinky

Ukončení aplikace Excel 2010

Když jste připraveni ukončit Excel, máte několik možností pro ukončení programu:

 • Zvolte Soubor → Konec.

 • Stiskněte Alt + F4.

 • Klikněte na tlačítko Zavřít (X) v pravém horním rohu okna programu Excel 2010.

Pokud se pokusíte ukončit Excel po práci na sešitu a neuložili jste poslední změny, Excel zobrazí výstražné pole s dotazem, zda chcete uložit změny. Chcete-li uložit změny před ukončením, klikněte na tlačítko Uložit. Pokud změny nechcete uložit, klikněte na Neukládat.