Jak spustit Windows Vista v nouzovém režimu

Autor: Nancy C. Muir

Nouzový režim systému Windows Vista je skvělý diagnostický nástroj. Po spuštění systému Windows Vista se automaticky načtou všechny ovladače a většina vašich nejběžnějších programů, což je obvykle skvělé. Pokud ale máte problémy s programem nebo se samotným systémem, možná budete muset pracovat s čistou verzí systému Windows. Nouzový režim vám poskytne čistou verzi, která vám umožní spustit diagnostiku a zkontrolovat výkon ovladačů a aplikací bez obav z programů, které mohou běžet na pozadí a vytvářet rušení.

1Vyjměte z počítače všechny disky CD nebo DVD.

Některé počítače jsou nastaveny tak, aby během bootování obcházely jednotku CD / DVD, ale je dobrým běžným postupem počítače vyjímat disky CD a DVD před vypnutím počítače.

dvaZvolte Start, klikněte na šipku napravo od tlačítka Zamknout a poté zvolte Restartovat a restartujte systém.

Tím se spustí proces restartu.

3Když se počítač začne restartovat (obrazovka zčerná), začněte stisknout klávesu F8.

Počítač může trvat několik minut, než se systém Windows Vista zcela vypne (zejména pokud chcete přejít do nouzového režimu proto, že máte problémy). Nenechte se tím znepokojovat. Windows Vista se během procesu vypínání hodně samočistí.

Po restartu a stisknutí klávesy F8 jste ve starém textovém světě, který si uživatelé operačního systému DOS budou pamatovat. Je to tam strašidelné! Vaše myš nefunguje lízat a zábavné zvuky a skvělá grafika vás nebudou uklidňovat. Jednoduše se pohybujte pomocí kláves se šipkami a výběr proveďte stisknutím klávesy Enter. Brzy se vrátíte do Windows. . .

4Pokud máte na výběr, vyberte Windows Vista a stiskněte klávesu Enter a poté pokračujte stisknutím klávesy F8.

Tuto volbu obdržíte, pokud máte více než jeden operační systém.

Pamatujte, že vaše myš zde nefunguje, proto použijte klávesy se šipkami nahoru a dolů nebo zadejte číslo dané volby.

5Vyberte Nouzový režim na výsledné textové obrazovce s prostou vanilkou.

Stisknutím klávesy se šipkou nahoru nebo dolů vyberte ze seznamu možnost Nouzový režim a stiskněte klávesu Enter.6Přihlaste se do počítače s oprávněními správce.

Zobrazí se obrazovka nouzového režimu. Okamžitě si všimnete, že obrazovka má mnohem nižší rozlišení, než na jaké jste pravděpodobně zvyklí. To je normální. Znamená to jen, že Windows neztrácí na displeji mnoho energie.

7Spusťte diagnostiku a restartujte systém.

Pomocí nástrojů v Ovládacích panelech a systému Nápověda a podpora můžete zjistit problém, provést změny a restartovat. Po opětovném restartování (opakujte krok 2) nechte počítač spustit ve standardním režimu Windows Vista.