Jak pořídit fotografii pomocí aplikace Fotoaparát Windows 10

Andy Rathbone

Většina tabletů, notebooků a některých stolních počítačů je vybavena integrovanými fotoaparáty, někdy nazývanými webové kamery . Pomocí aplikace Fotoaparát Windows 10 můžete pořídit rychlou fotografii z hlavy a použít ji jako fotku účtu na svém počítači, Facebooku nebo jiných webech.Chcete-li pořídit fotografii z fotoaparátu počítače pomocí aplikace Fotoaparát, postupujte takto: 1. V nabídce Start kliknutím na dlaždici Fotoaparát otevřete aplikaci.

  image0.jpg 2. Pokud aplikace požádá o povolení používat vaši kameru a mikrofon nebo místo, rozhodněte se, zda kliknete na Ano nebo Ne.

  aleve vs advil pro bolesti svalů

  Z bezpečnostních důvodů vás systém Windows požádá o povolení k zapnutí fotoaparátu. To pomáhá zabránit záludným aplikacím, aby vás špehovaly, aniž byste o tom věděli. Pokud používáte aplikaci pro fotoaparát, udělte jí oprávnění kliknutím na tlačítko Ano.

  můžete užívat ibuprofen a benadryl společně?

  Program může také požádat o svolení vaší polohy k razítkování vaší fotografie s informacemi o poloze. To je užitečné mít na cestách, ale může to být narušení soukromí, ať už u vás doma nebo u přítele.  Po udělení souhlasu se obrazovka počítače změní v obří hledáček, který vám ukáže přesně to, co kamera vidí: váš obličej.

  Pokud váš počítač nebo tablet obsahuje dva fotoaparáty (obvykle jeden vpředu a jeden vzadu), můžete mezi nimi přepínat kliknutím na ikonu Změnit kameru, která je zde zobrazena.

  Vyberte si fotoaparátVyberte možnosti fotoaparátu a poté klikněte na ikonu Fotoaparát pro snímek nebo na ikonu Video pro film.
 3. Kliknutím na ikonu Fotoaparát pořídíte fotografii nebo kliknutím na ikonu Video zahájíte nahrávání filmu. (Opětovným kliknutím na ikonu Video nahrávání zastavíte.)

Aplikace Fotoaparát ukládá všechny vaše pořízené fotografie a videa do složky s názvem Camera Roll ve složce Obrázky. Pokud jste se však při nastavování účtu Microsoft rozhodli použít OneDrive, budou se fotky vestavěné kamery zálohovat také na OneDrive.