Jak pořídit snímek obrazovky na počítači Mac

Autor: Kacey Kroh, Abshier House

problémy s dlouhodobým používáním flonase

Může se stát, že budete muset na svém počítači Mac pořídit snímek obrazovky. Můžete mít softwarovou chybu, kterou chcete nahlásit, důležité vyskakovací okno, vláknové webové konverzace nebo dokonce jen potvrzení o platbě, které potřebujete pro své záznamy.

Existuje několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky v počítači Mac s operačním systémem OS X nebo MacOS. Můžeš • Pořiďte si snímek obrazovky na Macu pomocí Grab Utility.
 • Pomocí klávesových zkratek můžete pořídit snímek obrazovky.
 • K pořízení snímku obrazovky použijte aplikace třetích stran.

Nezapomeňte, že místo pořizování snímků můžete pomocí aplikace QuickTime také zaznamenat obrazovku.

Jak pořídit snímek obrazovky na Macu pomocí Grab Utility

Nejběžnějším způsobem, jak pořídit snímek obrazovky na počítači Mac, je použití integrované aplikace Grab. Tuto aplikaci najdete ve složce Utility umístěné uvnitř Finderu a Launchpadu.

 1. Klikněte na Nálezce nebo panel vyhledejte složku Utility.

  Složka nástroje Mac

 2. Klikněte na Nálezce .
 3. Vybrat Aplikace z postranního panelu.

  Aplikace pro Mac pro snímky obrazovky

 4. Vyhledejte a poklepejte na ikonu Složka nástrojů otevřít.

  Složka Mac Utilities

 5. Klikněte na panel a poté znovu klikněte na ikonu Utility bublina otevřít.
 6. Vyhledejte ikonu Grab uvnitř složky / bubliny Utility a spusťte aplikaci. Nástroj Mac Grab

Použití aplikace grab je snadné. Pro tuto aplikaci neexistuje žádné uživatelské rozhraní s okny. Je zcela ovládán z lišty nabídek MacOS nebo OS X a / nebo klávesových zkratek.

Příkazové klávesy pro Mac

Pomocí aplikace grab můžete vybrat čtyři různé typy snímků obrazovky.

 • Výběr: Tato možnost umožňuje zvýraznit požadovanou oblast, kterou chcete zachytit. Vyberte výběr nebo stiskněte Shift + Command + A na klávesnici. Výběr proveďte kliknutím a přetažením zvýrazněného pole.
 • Okno: Možnost Okno vám umožňuje vybrat konkrétní okno, které chcete zachytit. Vyberte okno nebo stiskněte Shift + Command + W. Klikněte na požadované okno.
 • Obrazovka: Výběr výběru obrazovky vám umožní zachytit celou obrazovku. Vyberte obrazovku nebo stiskněte Command + Z. Klikněte kamkoli na obrazovku.
 • Načasovaná obrazovka: Volba Načasovaná obrazovka zachytí celou obrazovku s desetisekundovým zpožděním. Vyberte časovanou obrazovku nebo stiskněte Shift + Command + Z. Časovač spustíte kliknutím kamkoli na obrazovce.

Vyberte možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Jakmile pořídíte snímek obrazovky, objeví se vyskakovací okno, které vám ukáže náhled vašeho záběru. Když zavřete náhled, Mac vás vyzve k uložení obrázku. Pokud jste s výsledky spokojeni, označte obrázek, vyberte místo uložení a klikněte na ikonu Uložit knoflík. Jinak klikněte Neukládat a zkusit znovu.

Chytit šetří v .tiff formátovat automaticky. Pokud potřebujete převést obrázek do přátelštějšího formátu, budete to muset provést pomocí jiné aplikace.

Jak pořídit snímek obrazovky na počítači Mac pomocí klávesových zkratek

Pokud se nechcete zabývat spuštěním aplikace Grab nebo převodem obrázků z .tiff do formátů jako .png nebo .jpeg, pak máte štěstí. Mac nabízí způsob pořizování snímků obrazovky pomocí klávesových zkratek již po celá desetiletí. Tato málo známá funkce se snadno používá.

 • Obrazovka: lis Shift + Command + 3 a .png celé obrazovky se automaticky uloží na plochu.
 • Výběr: lis Shift + Command + 4 , vyberte a přetáhněte kurzor. Stisknutím klávesy Escape (esc) akci zrušíte. A .png vašeho výběru bude čekat na ploše.
 • Okno: Stiskněte Shift + Command + 4 a mezerník. Vyberte požadované okno. Opětovným stisknutím mezerníku se vrátíte zpět do režimu výběru nebo esc zrušit. A .png vybraného okna se uloží na plochu.

Obchod s aplikacemi

Pokud používáte klávesnici počítače, jsou následující příkazy:

 • Control je klávesa Ctrl.
 • Možnost je klávesa Alt.
 • Tlačítko s logem Windows je klávesou Command.

Novější verze systému Mac OS nebo OS X označí uložený soubor jako snímek obrazovky, za nímž následuje datum a čas. Starší verze systému Mac OS nebo OS X označí uložený soubor jako Image následovaný číslem, ale pouze v případě, že se na ploše nachází více než jeden soubor s názvem Image.

Jak pořídit snímek obrazovky na počítači Mac pomocí aplikací třetích stran

K pořizování snímků obrazovky je k dispozici řada aplikací. Můžete prohledat web nebo nahlédnout dovnitř Mac App Store pro jakoukoli aplikaci pro snímky obrazovky, která by vás mohla oslovit.

 1. Klikněte na Obchod s aplikacemi umístěný v doku MacOS a OS X pro spuštění aplikace.

  Hledejte aplikace mac v App Storu

 2. Napište slovo Snímek obrazovky do vyhledávacího pole a stiskněte klávesu Enter.

Uvědomte si, že mnoho aplikací pro snímky obrazovky stojí peníze. Před stažením zkontrolujte cenu. Pokud se rozhodnete stáhnout aplikaci, která stojí peníze, a nejste s ní spokojeni, musíte ji okamžitě odebrat, abyste obdrželi vrácení peněz.

Mějte na paměti, že existuje nespočet aplikací, které můžete vyzkoušet, a jejich používání se pravděpodobně bude lišit od nativního procesu pro MacOS a OS X.

Lightshot , Screenshot aplikace Apowersoft , a Cloudová aplikace , jsou nejlépe hodnocené aplikace v této kategorii.

Jak nahrávat obrazovku na Mac pomocí aplikace QuickTime

Chcete-li místo pořízení fotografie zaznamenat obrazovku, jednoduše spusťte Quickytime.app z Finderu nebo Launchpadu a stiskněte Control + Command + N na klávesnici.

 1. Když se objeví černé pole označené Nahrávání obrazovky, klikněte na tlačítko Nahrát.
 2. Dokončete nahrávání obrazovky podle pokynů na obrazovce.

Pokud jste zarytý fanoušek Apple a také vlastníte zařízení iOS, můžete s nimi pořizovat snímky obrazovky současným stisknutím tlačítek Domů a Zamknout. Obrázek se uloží do role fotoaparátu a máte k němu přístup prostřednictvím aplikace Fotografie.