Jak zacházet se zlomenou nohou nebo křídlem kuřete

Odmítá vaše kuře chodit nebo táhne křídlo? Může trpět zlomenou nohou nebo křídlem. Zlomená křídla jsou pro kuře poměrně snadná; zlomené nohy nejsou. S nohama a křídly je důležité okamžitě ošetřit vaše zraněné kuře.

vedlejší účinky klopidogrelu

Zlomené křídlo může táhnout zem nebo vypadat zkroucené. Lze jej vyléčit sklopením křídla do přirozené polohy proti ptákovi a následným zabalením ptáka gázovými proužky nebo ovinutím, které drží křídlo na místě. Pokud se nejedná o ukázkového ptáka, pokud se křídlo léčí pokřivené nebo klesající, není to nic velkého.Obvykle stačí nechat křídlo zabalené po dobu dvou týdnů. Během této doby musí být pták oddělen od ostatních ptáků. Pták se bude cítit lépe, pokud stádo uvidí a uslyší.Zlomená noha může vypadat křivě a otekle a pták po ní nebude chodit. Zlomené nohy mohou být dlahy, ale je nejlepší nechat to udělat veterináře nebo někoho, kdo má zkušenosti s rehabilitací ptáků. U mladého ptáka se kosti rychle uzdraví. Opět byste měli oddělit ptáka od stáda, dokud se nezhojí.

V obou případech, pokud kost vyčnívá přes kůži, je infekce extrémně pravděpodobná a šance, že se pták stane, je špatná. Křídla lze amputovat, ale i když kuřata mohou existovat s jednou nohou, kvalita života je špatná. Amputace by měl provádět veterinář.