Jak zafixovat cihlové a blokové základy

Autor: James Carey, Morris Carey

Postupem času se malta obvykle zhoršuje. Nejen, že jsou prasklé a zhoršující se maltové spáry nevzhledné, ale také snižují celistvost povrchu a mohou umožnit vodě dostat se za cihlu nebo blok a způsobit velké škody. Těmto problémům se můžete vyhnout tím, že zastrčení cihlový nebo blokový základ, což znamená odstranění a nahrazení prasklé nebo chybějící malty.nefarmakologická léčba bolesti

Nepoužívejte maltu v extrémních povětrnostních podmínkách, protože malta nebude správně zřízena.

1Prasklou a uvolněnou maltu odštípněte štíhlým, studeným dlátem a kladivem; odstraňte stávající materiál do hloubky přibližně půl palce.

Ujistěte se, že máte ochranné brýle, abyste zabránili zachycení kousku létající malty do očí. Studený sekáč používejte pomalu a opatrně, aby nedošlo k poškození okolní cihly. Po ukončení sekání očistěte veškerý uvolněný materiál a prach pomocí kartáče.

dvaPřipravte si maltu a nechte směs tuhnout asi pět minut.

Můžete si koupit maltu předem namíchanou nebo si můžete vytvořit vlastní dávku pomocí jednoho dílu zdiva a tří dílů jemného písku. V obou případech přidejte dostatek vody k vytvoření pasty - o konzistenci ovesných vloček. Nejlepší je udržet směs na suché straně. Pokud je příliš tekutý, bude slabý a stéká po zdi, což ztěžuje jeho aplikaci.

3Klouby potřete čerstvou vodou.

Tímto způsobem odstraníte veškerý zbývající prach a zabráníte existující maltě vytáhnout veškerou vlhkost z nové malty. Jinak může být malta obtížně aplikovatelná a pravděpodobně praskne.

maximální jednotlivá dávka acetaminofenu


4Naneste maltu pomocí hladítka ve tvaru koláče, který se nazývá špachtle.

Nejprve zatlačte maltu do svislých spár a přebytek (vyrovnejte s existující sousední maltou) odstraňte pomocí cihlové spárovací hmoty. Spojovač cihel pomáhá vytvářet hladký a rovnoměrný povrch. Poté, co jsou vyplněny všechny svislé spáry, vyrovnejte se s vodorovnými.

5O týden nebo dva později, poté, co malta měla příležitost zřídit, naneste na celý povrch (cihla, kvádr a malta) vrstvu vysoce kvalitního akrylového nebo silikonového těsnicího materiálu na zdivo.

Těsnění zabraňuje poškození vodou, což je obzvláště důležité, pokud žijete v oblasti, která je obzvláště chladná. Neuzavřená cihla, blok a malta absorbují vodu, která v chladném počasí zmrzne. Voda se změní na led a způsobí, že materiál expanduje a praskne. Této situaci zabrání periodické utěsnění.