Jak zapnout a vypnout funkce systému Windows 8.1

Woody Leonhard

Možnost zapnout nebo vypnout určité části systému Windows 8.1 sahá do doby Windows 3.1. Kdysi byla tato funkce užitečná ke snížení nafouknutí - stopy - Windows. To teď není tak závažný důvod. Stalo se ale zajímavým místem pro přidávání programů gonzo, jako je Hyper-V, které využívají přístup Add a Feature pro provoz těžkých instalačních programů.

Nejčastěji jsou části systému Windows blokovány, aby se minimalizovala šance, že si zastřelíte nohu. Teorie zní, že pokud jste dost chytří na to, abyste funkci zapnuli, jste dost chytří na to, abyste ji mohli používat.Tolik k teoriím.

můžete pít, když jste na antibiotikách?

Ve výjimečných případech možná budete chtít úmyslně deaktivovat část systému Windows, protože nechcete řešit důsledky jejího zpřístupnění. Lidé dříve zakázali Internet Explorer, aby minimalizovali své šance na infikování viry přenášenými IE - i když je velmi diskutabilní, zda tím skutečně něco dokázali.

Pokud najdete pokyny k povolení nebo zakázání určitých částí systému Windows - zapněte nebo vypněte funkce systému Windows, řečeno, postupujte takto:

 1. Otevřete Ovládací panely přejetím prstem po pravé straně plochy a poté výběrem ovládacího tlačítka Nastavení a výběrem Ovládacích panelů v horní části nebo kliknutím pravým tlačítkem na úvodní obrazovku v levém dolním rohu a výběrem Ovládacích panelů.

 2. Vlevo dole vyberte kategorii Programy; potom v části Programy a funkce klepněte nebo klikněte na odkaz Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

  Zobrazí se dialogové okno Funkce systému Windows.

  image0.jpg

 3. Povolte nebo zakažte funkce systému Windows výběrem nebo zrušením výběru příslušných polí.

  Všimněte si, že můžete klepnout nebo kliknout na znaménko + vedle některých funkcí, abyste mohli povolit nebo zakázat konkrétní části programů.

 4. Klikněte na OK.

  Kousky Windows se okamžitě přidají nebo zablokují.