Jak zrušit přátelství s někým na Facebooku

Carolyn Abram

Stává se to každému: Po chvíli začnete mít pocit, že vám pár lidí zaplňuje Facebook a chce se s některými spřátelit. Možná máte pocit, že máte příliš mnoho přátel, nebo jste se vy a přítel legitimně rozešli. Možná jste měli velký výpadek a potřebujete si jen odpočinout. Nebojte se; můžeš nepřátelský stejně jako vy, přátelé.[Kredit: © iStockphoto.com / Jürgen François]Kredit: © iStockphoto.com / Jürgen François

Chcete-li někoho spřátelit, postupujte takto:  1. Přejít na časovou osu dané osoby.

  2. Klikněte na tlačítko Přátelé.    Zobrazí se nabídka, která slouží k přiřazení lidí do seznamů přátel. Poslední položkou v tomto seznamu je Unfriend.

  3. Klikněte na odkaz Zrušit přátelství.

    Otevře se okno s dotazem, zda opravdu chcete tohoto přítele odebrat.  4. Klikněte na tlačítko Odebrat z přátel.

    Chvilku ticha. Dobře, to bylo dost dlouhé.

Lidé nedostanou oznámení, když je zrušíte, ale lidé, kterým na vás záleží (tj. Rodina, blízcí přátelé), mají tendenci si sami všimnout, že už nejste v jejich seznamu přátel. To může někdy vést k trapnosti, takže by mohlo být užitečné použít vaše nastavení soukromí k dalšímu omezení znalostí těchto lidí o vašem životě před nepřátelíte se s nimi.

Spousta lidí prochází pravidelným čištěním přátel. Například po změně zaměstnání nebo přestěhování si můžete všimnout, že chcete zůstat v kontaktu s některými lidmi z této kapitoly vašeho života; ostatní prostě ne. Přátelé pryč.