Jak odinstalovat aplikace z Mac OS X Snow Leopard

Mark L. Chambers

Aplikaci již možná nebudete potřebovat, případně ji budete muset odebrat, abyste mohli upgradovat na novou verzi nebo ji znovu nainstalovat. Mac OS X Snow Leopard nemá nástroj Přidat nebo odebrat programy pro odinstalování softwaru, ani jej nepotřebuje, protože prakticky všechny aplikace Macintosh jsou obsaženy v jedné složce nebo řadě vnořených složek. Odebrání aplikace je proto obvykle stejně snadné jako odstranění obsahu instalační složky z pevného disku (například odebrání složky Quicken pro odinstalaci Quicken).

Než odstraníte složku jakékoli aplikace, vždy zkontrolujte soubor README a dokumentaci k aplikaci, zda neobsahují nějaké speciální pokyny! Pokud jste v této složce vytvořili nějaké dokumenty, které si chcete ponechat, nezapomeňte je přesunout, než složku a její obsah vyhodíte do koše. Některé aplikace mohou být ve skutečnosti vybaveny vlastním odinstalačním programem, takže kontrola souboru README a dokumentace vám může ušetřit zbytečné kroky.Některé aplikace mohou ponechat soubory předvoleb, spouštěcí aplikace nebo soubory ovladačů na jiných místech na disku kromě své domovské složky. Když odinstalujete program, který má podpůrné soubory v jiných oblastech, vyhledejte pomocí pole Hledat na panelu nástrojů Vyhledávač další soubory, které mohla aplikace vytvořit. Nezapomeňte znovu zkontrolovat, zda má aplikace nástroj pro odinstalaci (nebo možnost odinstalovat dostupnou prostřednictvím původní instalační aplikace).

Hledání reflektorů může pomoci najít soubory. V tomto příkladu je vyhledávání spuštěno na Microsoft Office 2008. Vyhledáním slova kancelář, ve složce Předvolby bylo nalezeno několik souborů vytvořených v jiných složkách, například soubor Nastavení. Obvykle chcete odstranit hlavní složku aplikace a poté tyto sirotky odebrat.

Použijte Spotlight k vyhledání souborů podpory po odinstalování aplikace.Použijte Spotlight k vyhledání souborů podpory po odinstalování aplikace.

Jarní úklid, od Smith Micro , má také možnost odinstalovat program, stejně jako funkci, která dokáže vyhledat a odebrat osiřelé soubory, které zbyly z minulých aplikací.