Jak používat mikrofon výložníku při natáčení marketingového videa

Autor: Kevin Daum, Bettina Hein, Matt Scott, Andreas Goeldi

Pro vaše potřeby marketingového videa je boom mic může být způsob, jak jít. The boom mic je ve světě filmu a televize volbou číslo jedna pro nahrávání zvuku. Tento mikrofon, namontovaný na konci a tyč výložníku, je obvykle ovládán členem posádky, který je známý jako operátor výložníku .Mikrofon, který lze nalézt na scéně téměř každé filmové a televizní produkce, nabízí světu marketingového videa tyto výhody:  • Mikrofon s brokovnicí můžete použít místo mikrofonu s výložníkem.

  • Mikrofon výložníku může dosáhnout mnohem blíže k akci než mikrofon brokovnice.  • Mikrofon s výložníkem poskytuje vynikající kvalitu zvuku a obrovskou flexibilitu pro pracovní scény.

Mikrofon výložníku je často umístěn na vrcholcích hlav herců, kde lze tyč během hovoru přesouvat z jedné postavy na druhou. Nebo lze tyč držet na boční nebo spodní části scény. Klíčem k použití mikrofonu výložníku je jeho umístění blízko, ale jen ven, k okraji rámu kamery.

image0.jpgK výložníku potřebujete několik položek:

  • Brokový mikrofon: Kupte si kvalitní mikrofon - nezlevňujte!

  • Tyč výložníku: Ačkoli tato položka má velké cenové rozpětí (více než 1 000 $ na špičkové úrovni), můžete ji najít za méně než 200 $ - nebo si dokonce vyhrnout rukávy a postavit verzi pro kutily s teleskopickou malířskou tyčí za méně než 50 $.

  • 25 stop dlouhý 1/8 palcový audio kabel: Kabel by měl být dostatečně dlouhý, aby dosáhl ke kameře a umožnil operátorovi výložníku trochu se pohybovat.

  • Sluchátka a (volitelně) extra dlouhý 1 / 8palcový kabel pro operátora výložníku: Operátor výložníku (nebo op) monitoruje zvuk ve sluchátkách, aby se pokusil najít nejlepší polohu pro držení tyče výložníku. V opačném případě, pokud monitorujete zvuk z kamery, zjistíte, že směrujete pozici operátora výložníku.

Při rozhovorech vsedě můžete namontovat mikrofon výložníku na stojan mikrofonu a odejít. Během střelby se nedotýkejte tyče, protože mikrofon snímá zvuky vašich rukou bušení nebo posunutí podél tyče. Toto nastavení může také fungovat ve scéně se skriptem, kde herec stojí. Pokud ale scéna vyžaduje více než jednoho herce, nebo pokud se herci pohybují, obstarejte si operátora výložníku.

Ovládání výložníku je umění podobné ninjům: Mikrofon musí být umístěn co nejblíže k okraji kamery, aniž by byl viditelný, a musí zachytit zvuk od kohokoli, kdo ve scéně mluví. Výzvou je, že pokud se kamera pohybuje, musí se operátor výložníku pohybovat společně s ní - kromě cvičení horní části těla, které je výsledkem držení hole nad hlavami herců několik minut najednou.

Horší je, že operátor výložníku musí fungovat tiše , bez slyšitelných kroků nebo zvuků sloupů. Vždy nacvičte svou scénu s operátorem výložníku aby mohla spolupracovat s kameramanem na zdokonalení svých schopností ninja boomu.