Jak používat Dashboard na vašem MacBooku s El Capitan

Mark L. Chambers

Přístrojová deska je skvělá funkce v El Capitan - můžete ji použít k držení widgetů a jejich zobrazení stisknutím tlačítka. (Dobře, může to znít trochu šíleně, ale drž se tam.) Widgety jsou malé aplikace - některými označované jako applety - které obvykle poskytují pouze jednu funkci. Dashboard je například vybaven kalkulačkou, slovníkem, hodinami, zobrazením počasí a rychlým a jednoduchým kalendářem.Ve výchozím nastavení je panel El Capitan vypnutý. Chcete-li povolit Dashboard, otevřete podokno Mission Control v System Preferences, klikněte na rozbalovací nabídku Dashboard a vyberte As Space (která zobrazí vaše widgety jako samostatný prostor v Mission Control). Můžete také zvolit režim překrytí, pokud dáváte přednost tomu, aby se vaše widgety místo toho vznášely přes plochu.grapefruitový džus a methadon

Tyto widgety můžete kdykoli zobrazit a použít stisknutím zástupce Dashboard; ve výchozím nastavení se jedná o Function-F12 na aktuálních modelech klávesnic notebooků Apple (podržte klávesu FN a stiskněte klávesu F12), ale můžete ji upravit v podokně Mission Control v System Preferences. Dashboard se také zobrazuje jako plocha v pruhu Spaces na obrazovce Mission Control a jako ikona v Launchpadu.

Widgety můžete na svůj Dashboard přidat kliknutím na tlačítko Přidat (které má přirozeně znak plus) v levém dolním rohu obrazovky Dashboard. Poté Dashboard zobrazí celou vaši sbírku widgetů a kliknutím na widget jej můžete přidat přímo na svůj Dashboard.Při přidávání widgetů můžete také kliknout na tlačítko Další widgety, které přeskočí přímo do oblasti stahování widgetů na webu Apple.

v 19 19 pilulka

Přeskupení widgetů, které se již naplňují, je snadné: Přetáhněte je na požadované místo. Po dokončení přizpůsobení zobrazení Dashboard se kliknutím na pozadí Dashboard vraťte na Dashboard. Když je čas vrátit se do práce (nebo hrát), můžete se vrátit na plochu El Capitan opětovným stisknutím klávesy Dashboard.

modrý percocet alv 196

Většina widgetů má volitelné tlačítko, které vám umožňuje měnit věci, jako jsou ohraničení, PSČ, sloupce zobrazení a podobně; podívejte se na malý kruh s malým písmenem i . Klikněte na tuto informační ikonu a poté můžete vyladit všechny možnosti, které jsou pro daný widget k dispozici.Chcete-li widget odebrat z displeje Dashboard, stačí kliknout na tlačítko Odstranit (které nese znaménko minus) a všimnete si, že vedle každého widgetu na Dashboardu se objeví malé tlačítko X. Klikněte na tlačítko X vedle widgetu, který chcete odebrat, a zmizí z displeje.

Upozorňujeme však, že odstraněním widgetu jej úplně neodstraníte z počítače Mac! Tento odstraněný widget můžete kdykoli znovu přidat kliknutím na tlačítko Přidat. Chcete-li se vrátit na hlavní panel, klikněte znovu na tlačítko Odstranit.