Jak používat weby pro sdílení souborů pro vaši strategii optimalizace sociálních médií

Autor: Ric Shreves, Michelle Krasniak

Všechny weby pro sdílení souborů fungují podobným způsobem a mohou výrazně pomoci vaší strategii optimalizace sociálních médií. Otevřete si účet na jednom z těchto webů a poté si vytvořte vlastní kanál, do kterého můžete vložit svoji značku a zveřejnit některé základní informace o svém webu, včetně zpětného odkazu.Po vytvoření a přizpůsobení účtu můžete začít nahrávat soubory. Když do systému přidáte nový soubor, máte možnost napsat popis a můžete na svůj web přidat odkaz na článek. Ujistěte se, že váš popis neodráží pouze obsah dokumentu, ale zahrnuje také vaše cílová klíčová slova.k čemu se používá clotrimazolový krém

Můžete povolit nebo zakázat stahování a vkládání na jiné weby. Pokud chcete, aby váš obsah cestoval a zviditelnil se, povolte obojí. Další možnost se týká licence k položce. Obecně platí, že svému obsahu poskytnete co nejštědřejší licenci, ale vždy je nutné jej uvést.

Když jste na sdílený web přidali obsah, máte možnost vložit dokument na svůj web pomocí prohlížeče souborů na jiném webu. Integrované rozhraní prohlížeče umožňuje zobrazovat soubory přímo na vaší webové stránce - příjemná funkce, která má další výhodu v propagaci vaší přítomnosti na kanálu.U videoobsahu navíc umožňuje třetí straně hostovat video a poté použít vložený přehrávač daného webu k jeho zobrazení na vašem webu, což snižuje zatížení serveru a divákům často přináší lepší výkon.

Weby pro sdílení dokumentů

Pro sdílení souborů PDF a PowerPoint rozhodně zvažte použití těchto čtyř webů:

SlideShare, Issuu a Scribd jsou podobné služby. Všechny tři weby umožňují sdílet různé formáty dokumentů. Technicky se SlideShare zaměřuje na prezentace, Scribd se zaměřuje na knihy a Issuu prosazuje formát časopisu, ale můžete je všechny použít pro několik běžných formátů dokumentů. Ze tří webů získává SlideShare největší provoz a má největší dosah.

Pro všechny tři služby byste měli vytvořit značkový profil, který se použije pro vaše publikační aktivity. Účty jsou zdarma u všech tří a všechny tři nabízejí možnost vložit velmi pěkné přehrávače médií, které vám umožní zobrazovat váš obsah na vašem webu a zároveň zveřejňovat váš účet ve službě.

Vložený dokument SlideShare.Vložený dokument SlideShare.

SlideShare je vlastněn LinkedIn a ve výsledku vám poskytuje velmi dobrou integraci s LinkedIn - bonus. SlideShare nyní podporuje přihlášení pomocí vašeho LinkedIn ID. Když jste přihlášeni do služby SlideShare pomocí svých přihlašovacích údajů na LinkedIn, můžete své prezentace SlideShare snadno zobrazit ve svém profilu LinkedIn.

Disk Google se běžně nepovažuje za službu publikování souborů, ale můžete ji použít k veřejnému publikování dokumentů. Zde je postup, jak publikovat soubor veřejně na Disku Google:

 1. Přihlaste se do svého Účet Google .

 2. Vytvořte novou složku a pojmenujte ji Veřejné spisy .

  TheVeřejné spisySložka je místo, kam uložíte všechny své veřejně viditelné soubory.

 3. Pravým tlačítkem klikněte na složku Veřejné soubory a v místní nabídce vyberte Sdílet.

  Zobrazí se rozbalovací nabídka.

 4. Klikněte na odkaz Upřesnit.

  Rozbalovací nabídka Sdílet.Rozbalovací nabídka Sdílet.

  Po kliknutí na odkaz Upřesnit se ve vyskakovacím okně zobrazí nová sada možností.

  Možnosti Pokročilého sdílení.Možnosti Pokročilého sdílení.
 5. V části Kdo má přístup klikněte na odkaz Změnit vedle visacího zámku označeného jako Soukromé.

  Zobrazí se okno s možnostmi ochrany osobních údajů.

  jakou denní dobu užívat prednison
 6. Vyberte možnost Na veřejnosti na webu a poté klikněte na tlačítko Uložit.

  Všechny soubory, které přidáte doVeřejné spisysložky jsou označeny jako veřejné a automaticky sdílené na webu.

 7. Nahrajte soubor, který chcete sdílet.

  kolik tylenol pms mohu vzít

  Nezapomeňte jej nahrát doVeřejné spisysložku.

Další výhodou používání Disku Google je, že veřejně publikované soubory mají tendenci rychle se indexovat ve vyhledávači Google.

Weby pro sdílení videa

Videoobsah cestuje opravdu dobře a má velký virový potenciál. Pokud produkujete videoobsah pro veřejnou spotřebu, musíte jej co nejvíce publikovat. Vždy byste měli zveřejňovat veřejný videoobsah Youtube . Pokud máte čas na správu účtů na jiných webech pro sdílení videí, měli byste také zvážit použití Vimeo , To přichází nebo Instagram .

YouTube by měl být vaší první volbou pro videoobsah, protože přijímá většinu video přenosu na webu a je také součástí říše Google. Videa nahraná na YouTube mají obvykle dobré hodnocení ve vyhledávači Google a obsah YouTube se snadno integruje do Google+.

Hostování vašich videí na YouTube má další výhodu v tom, že vám šetří šířku pásma a úložný prostor. Umístěte videa na YouTube a poté je vložte na svůj web - to nejlepší z obou světů.

YouTube vám také umožňuje vytvořit si vlastní kanál, který vám dává možnost nahrávat vaše videa a vybírat obsah od ostatních. YouTube poskytuje snadno použitelný vestavěný videopřehrávač, který můžete použít k zobrazení videí na vašem webu.

Vkládání videa z YouTube.Vkládání videa z YouTube.

Vimeo je zajímavá alternativa k YouTube. Stejně jako YouTube vám Vimeo umožňuje hostovat videa a vkládat je na své stránky. Přestože Vimeo zaznamenává menší provoz než YouTube, můžete mu dát přednost, pokud máte obavy o větší kontrolu nad video rozhraním a kvalitou videí, která zveřejňujete.

Vine a Instagram jsou zcela odlišné typy video webů. Obě zdůrazňují velmi krátká videa a obě jsou přizpůsobena mobilním uživatelům. Vinná videa jsou omezena na 6 sekund; Videa Instagram, do 15 sekund. Pokud je váš obsah vhodný pro tyto kanály, měli byste je zvážit. Díky krátkému formátu není prostor pro chmýří; tyto weby vás nutí produkovat těsný a aktuální videoobsah. Některé značky dosahují dobrých výsledků pomocí dobře vyrobených a poutavých videí.

Twitter vlastní Vine a díky tomu je snadné vkládat Vine videa do vašeho Twitteru.