Jak používat španělskou předložku De

Autor: Gail Stein

Španělská předložka z ( OK ) má několik významů: v rozmezí od, nebo o, v závislosti na vašem kontextu. Z' Díky více osobnostem je správné používání slova trochu obtížné - pokud neznáte konkrétní role, které může ve větě hrát. Následující seznam vám pomůže zapamatovat si, co můžete použít z ukázat.


Muž otevře kufr auta.

1Majetek

Chcete-li vyjádřit držení ve španělštině, použijte předložku z. Například říct Je to Julioovo auto ve španělštině, řekli byste Je to Juliovo auto.dvaPůvod

Z lze také použít k vyjádření původu - odkud daná osoba pochází. Pokud chcete někomu říct, že jste z Panamy, řekli byste Jsem z Panamy ( Jsem z Panamy ) .

proč mě bolí bradavka?

3Čas

Stejně jako jeho španělská předložka do, z lze použít k vyjádření obecného času: V noci nespí ( V noci nespí ) .

4Způsobit

Použití z ukázat důvod, proč se něco stalo. Například to vyjádřit Nedaří se mu studovat, řekli byste Nepodařilo se neučit.

5Materiál

Z může také ukázat, z čeho je něco vyrobeno. Chcete-li popsat zlatou svatební kapelu, řekli byste Je to zlatý prsten. ( Je to zlatý prsten [doslovně, zlatý prsten].)

pilulka s m365

6Vlastnosti

Použití z popsat vlastnosti objektu nebo osoby : Je to dobrá kvalita. ( Je kvalitní. )

7Obsah

Chcete-li vyjádřit obsah objektu, použijte z. Například pokud chcete svému kolegovi říct, že pijete šálek kávy, jednoduše řekněte Piju šálek kávy. ( Piju šálek kávy. )

8Vztah

Můžete také použít z k označení vztahu: Madrid je hlavním městem Španělska. ( Madrid je hlavním městem Španělska. )

proč je lsd nezákonné

9Část celku

Pokud chcete vyjádřit, že jeden objekt je součástí jiného, ​​většího objektu, použijte z. Abych to uvedl Bere si kousek chleba ve španělštině, řekli byste Vezměte si kousek chleba.

10Předmět

Z může také vyjádřit předmět něčeho. Například byste řekli Nemohu najít svou knihu umění pokud to chcete říct příteli Nemohu najít svoji knihu umění.


Dva chlapci se zvednutými pažemi.

jedenáctSuperlativ

Chcete-li vyjádřit superlativní srovnání, použijte z: Je nejvyšší ze všech. ( Je nejvyšší ze všech. )