Jak používat StockCharts.com k obchodování

Autor: Michael Griffis, Lita Epstein

Než budete moci číst grafy pro obchodování, musíte je vytvořit. Vytvoření burzovního grafu zahrnuje výběr mnoha proměnných. Chcete-li vytvořit grafy, nastavíte řadu atributů grafu, překryvů a indikátorů.Platforma používaná k vytváření grafů a některých atributů zahrnutých do procesu.Kredit: Graf s laskavým svolením StockCharts.com

Mezi nejcennější datové body pro váš graf patří tyto proměnné:  • Období: Můžete si vybrat denní nebo týdenní, v závislosti na časovém rámci vašeho obchodování. Pro denní obchodníky jsou k dispozici také vnitrodenní grafy.

  • Rozsah: Rozsah můžete nastavit na jeden, tři nebo šest měsíců; jeden, dva nebo tři roky; rok od data; nebo konkrétní období, které si vyberete.  • Typ: Můžete použít různé typy pruhů, čar, teček a dalších.

  • Velikost: Můžete nastavit velikost a vybrat si mezi na výšku a na šířku.

  • Překryvy: Můžete vybrat mnoho typů překryvných vrstev. Na tomto obrázku jsou nejčastěji používány: 50denní a 200denní klouzavý průměr.  • Indikátory: StockCharts umožňuje používat 42 indikátorů.

Klíčovou součástí technické analýzy je vědět, kterou proměnnou použít k vytvoření grafu podle vašich potřeb. Procvičujte si tedy mapování, když budete číst o každé technice.

StockCharts.com poskytuje vynikající grafickou školu, která jde do technických podrobností o každém typu překrytí a indikátorů, které nabízí, a o tom, co můžete očekávat od jejich použití. Chcete-li prozkoumat Chart School, přejděte na StockCharts.com a klikněte na kartu označenou Škola grafů.