Jak používat Správce úloh na tabletu Samsung Galaxy

Autor: Dan Gookin

Jednou z aplikací, která zřejmě chybí v tabletu Samsung Galaxy, je aplikace správce úloh. Jeden může být v budoucnu přidán, ale do té doby máte šikovného náhradníka. Chcete-li zobrazit spuštěné aplikace na tabletu, postupujte takto:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení. 2. Na levé straně obrazovky vyberte položku Správce aplikací.

  Pokud tuto položku nevidíte, vyberte na kartě kartu Obecné.

 3. Potahujte seznamem aplikací na pravé straně obrazovky, dokud neuvidíte nadpis Spuštěno.

  Zobrazí se seznam. Některé z položek jsou aplikace aktuálně aktivní na vašem tabletu, například Samsung WatchON, ale jiné jsou služby, například aplikace MTP. Některé aplikace mohou mít dokonce dvojité záznamy, což ukazuje, že aplikace dělají více věcí najednou.

  image0.jpg

 4. Vyberte aplikaci a prozkoumejte další podrobnosti.

  Podrobnosti rozdělují využití prostředků tabletu na aplikaci do organizovaného seznamu vyčerpávajících informací, kterým málokdo rozumí.

A teď zkratka: Když dlouze stisknete klávesu Domů, zobrazí se seznam posledních aplikací. Ve spodní části obrazovky najdete tři tlačítka. Tlačítko zcela vlevo otevírá oficiální okno Správce úloh. Stejně jako Správce aplikací zobrazuje spuštěné aplikace, ale také zobrazuje tlačítko Konec vedle každé aplikace.

Výběr aplikace z okna Správce aplikací odhalí tlačítko Stop. Stejně jako tlačítko Konec ve Správci úloh můžete použít tlačítko Zastavit k zastavení aplikace.

I když můžete pomocí tlačítek Konec nebo Zastavit zastavit běh aplikací amok, nedoporučuje se chodit a náhodně zastavovat aplikace a služby. Konečný výsledek by mohl způsobit nestabilitu tabletu, což vyžaduje, abyste tablet znovu vypnuli nebo resetovali, abyste získali kontrolu.