Jak pomocí indexu zkušeností se systémem Windows určit, jak dobře bude počítač fungovat se systémem Windows 7

Woody Leonhard

Chcete-li upgradovat počítač, na kterém je již spuštěn systém Vista, máte štěstí. Proces upgradu je hračka a pomocí Windows Experience Index (WEI) ve Windows Vista můžete určit, jak dobře bude Windows 7 fungovat na vašem PC.

Index zkušeností se systémem Windows poskytuje numerické skóre každé z vašich hardwarových komponent a vaše základní skóre WEI je určeno nejnižším skóre z vašich hardwarových komponent. Podle těchto pokynů zjistíte, jaké je vaše skóre WEI v počítači se systémem Vista:  1. Klikněte na Start → Ovládací panely.

  2. Klikněte na odkaz Systém a údržba.

  3. Ve skupině Systém klikněte na Zkontrolovat základní skóre Windows Experience Index vašeho počítače.

    image0.jpg

Mezi WEI ve Windows Vista a Windows 7 bude spousta rozdílů, ale i tak můžete skóre použít jako vodítko pro upgrade. Při kontrole skóre mějte na paměti následující věci:

  • Pokud je vaše celkové skóre WEI 2,0 nebo vyšší, měli byste být schopni spustit Windows 7 rozumně dobře - i když se Glass zapne, pouze pokud je skóre vyšší.

    Budete-li používat počítač pro náročnou grafiku nebo hraní her, potřebujete podstatně vyšší skóre. Ale 2.0 je v pořádku pro procházení webu, lehké zpracování textu a podobně.

  • Pokud je vaše skóre grafiky (označeno jako Desktop Performance pro Windows Aero) 3,0 nebo vyšší, Windows 7 zapne rozhraní Glass.

  • Většina lidí se nemusí starat o individuální skóre skóre paměti (RAM), herní grafiky a primárního pevného disku. Pokud však jste pokročilým uživatelem, můžete mít pro tyto položky osobní požadavky.