Jak zobrazit Centrum akcí na notebooku se systémem Windows 10

Autor: Dan Gookin

Prvním místem pro kontrolu bezpečnostních problémů na vašem notebooku je Centrum akcí. Centrum akcí ve Windows 10 zobrazíte kliknutím na ikonu Oznámení na hlavním panelu. Centrum akcí uvádí položky vyžadující pozornost, jako je aktualizace softwaru nebo kontrola stavu neúspěšné zálohy. Ve spodní části centra akcí jsou tlačítka Rychlá nastavení.

Centrum akcí.Centrum akcí.

Kliknutím na oznámení v seznamu Centra akcí provedete jakýkoli úkol nezbytný k vyřešení problému.Windows 10 také sportuje tradiční Centrum akcí ze starších verzí systému Windows. Nabízí více podrobností než novější Centrum akcí, které je matoucí pod stejným názvem. Chcete-li zobrazit tradiční Centrum akcí, postupujte takto:

  1. Zobrazte okno Ovládací panely.

    Stisknutím kláves Win + X zobrazte nabídku supersecret a vyberte položku Ovládací panely.

  2. Pod nadpisem Systém a zabezpečení klikněte na odkaz Zkontrolovat stav vašeho počítače.

    Zobrazí se obrazovka Zabezpečení a údržba. Ve starších verzích systému Windows byla tato obrazovka známá jako Centrum akcí.

    Tradiční akční centrum.Tradiční akční centrum.

Na obrazovce Zabezpečení a údržba se zobrazuje stav nezbytných bezpečnostních opatření, včetně brány Windows Firewall, Windows Defender a dalších ochranných opatření. Může také zobrazovat varování, která vás vyzývají k aktivaci nebo dokončení akcí, které pomohou zvýšit bezpečnost vašeho notebooku. Při provádění těchto úkolů postupujte podle pokynů v okně.