Jak tapetovat rohy

Závěsná tapeta je dobrým projektem pro kutily, ale tapetování rohů, aby vypadaly perfektně, může být výzvou. Podle těchto tipů získáte profesionální výsledky tapetování uvnitř i vně rohů.

Tapetování uvnitř rohů

Nikdy neotáčejte tapetu větší než 1⁄2 palce kolem vnitřního rohu kapkou. I když jsou stěny dokonale svislé, papír se při vysychání odtrhne od rohu, takže bude náchylný k roztržení nebo pomačkání. Místo toho vytvořte ovinovací šev.Use a wrap-and-overlap seam at inside <i/>(l.) a mimo svislé vnější rohy <i>(r.)</i> šířka = 535 ″ výška = 258 ″ /> (l.) a vnější ohybné vnější rohy <i>(r.)</i> ./> Použijte zevnitř šev s překrytím <i>(l.)</i> a mimo svislé vnější rohy <i>(r.)</i> .<p>Pro vnější rohy mimo ohyb použijte šev ovinutí a překrytí, postupujte takto:</p><br /><div class="embeded-video"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/E5e_7lPEoaA?modestbranding=1" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe></div> <br /> <ol class=
 • Když dosáhnete posledního proužku před rohem, změřte a rozřízněte proužek podélně tak, aby obtočil roh asi o 1⁄2 palce.

 • Pás zavěste, ale odlepte jej z rohu o několik palců. • Pomocí svislé vodicí čáry, která je asi 1⁄8 palce dále od rohu, než je nejužší šířka výřezu, naneste další kapku na sousední stěnu a nechejte ji obalit roh.

 • Poté, co druhou kapku uhladíte, ořízněte ji v rohu pomocí odtrhovacího žiletkového nože vedeného kovovou pravítkem.

 • Vyhoďte oříznutý papír a odtrhněte papír z rohu natolik, abyste mohli přemístit první kapku. • První kapkou zahněte roh a vyhlaďte jej na místě, druhou kapku vyhlaďte přes první.

  Papír vyhlaďte válečkem na švy na bočním rameni, který na jedné straně válce nemá rám, abyste se s ním dostali do rohů.

 • Tapetování vnějších rohů

  Vnější rohy představují dva problémy. Za prvé, protože fyzicky vyniknou, lidé se o ně často otírají nebo do nich narážejí. A za druhé, protože vnější rohy vynikají v tom smyslu, že přitahují pozornost, chcete, aby věci v takové poloze vypadaly co nejhezčí. Z těchto důvodů se vyvarujte umístění švu přímo v rohu, kde by mohl být rozčesán nebo aby byl nápadnější.

  Pokud je roh dokonale olověný, můžete jej jen obejít. Pokud je mimo potrubí, můžete použít techniku ​​obtočení a překrytí, jak je popsáno v předchozím textu, ale se dvěma rozdíly.

  • Namísto zabalení první kapky asi 1⁄2 palce (krok 1) zalomte roh alespoň 3 palce, abyste zajistili, že zůstane na místě.

  • Namísto toho, aby měl druhý konec kapky přímo v rohu (krok 4), změřte, ořízněte a umístěte jej tak, aby se zastavil asi 1⁄4 palce stydlivě od rohu.

  Oba řezy jsou umístěny měřením a prováděny na řezacím stole, nikoli na místě.

  Řezání po celé délce tapety se obvykle provádí pomocí speciálního (čtěte: nákladného) šest stop dlouhého pravítka z hořčíkové slitiny. Jako náhradu můžete použít pás o šířce 4 palce z 1⁄4 palce překližky. Pokud nevlastníte stolní pilu, požádejte prodejnu řeziva, aby vám řezala překližku.

  Řezání tapety rychle otupí nože. Odtrhněte matné čepele na odtrhovacím břitvě nebo vyměňte čepele často za jiný typ řezačky.

  seznam inhibitorů cox 2