Jak pracovat s nabídkou Start v systému Windows Vista

Autor: Nancy C. Muir

Jak se rozhodnete vstoupit do nabídky Start nebo pracovat s nabídkou Start, záleží jen na vašich základních předvolbách. Zde jsou dva různé způsoby navigace v nabídce Start systému Windows Vista, která vám pomůže začít: • Stiskněte klávesu Windows.  Vyhledejte klíč Windows na klávesnici hledáním klíče, který má pouze logo Windows. Na standardní klávesnici je to mezi klávesami Ctrl a Alt.

 • Kliknutím na tlačítko Start v levém dolním rohu plochy zobrazíte nabídku Start.  image0.jpg

V nabídce Start můžete provádět libovolné z následujících úkonů:

 • Klikněte na Všechny programy. Zobrazí se seznam všech programů v počítači. Kliknutím na libovolný program v seznamu jej otevřete. • Klikněte na libovolnou kategorii napravo od nabídky Start. Zobrazí se okno Průzkumníka Windows se souvisejícími složkami a soubory.

  image1.jpg

 • Klikněte na často používané programy v levé horní části nabídky Start nebo na nedávno použité programy přímo pod nimi.

 • Kliknutím na ikonu tlačítka Napájení zavřete všechny programy a vypnete systém Windows, nebo kliknutím na ikonu Zamknout uzamknete počítač.

 • Klikněte na šipku vedle tlačítka Zamknout. Zobrazí se nabídka možností pro vypnutí nebo restart počítače, odhlášení nebo pro přihlášení jako jiný uživatel.

Když přesunete kurzor z nabídky Start, zmizí.

Pokud jste z jakéhokoli důvodu upřednostňovali vzhled starého tlačítka Start před Vista, stačí otevřít nabídku Start a kliknout pravým tlačítkem do prázdné oblasti a kliknutím na Vlastnosti zobrazíte dialogové okno Hlavní panel a Vlastnosti nabídky Start. Vyberte klasickou nabídku Start na hlavním panelu a v dialogovém okně Vlastnosti nabídky Start a poté klikněte na OK, a tlačítko Start přejde do starého stylu.