Jak napsat značkovou biografii

Autor: Susan Chritton

NA značková biografie je příběh vašeho osobního příběhu značky. Vypráví příběh vaší jedinečné slibné hodnoty pro vaše cílové publikum. Vaše životopis se musí citově spojit se svými čtenáři a musí být napsán tak, aby je zaujal.Umisťuje vás podle toho, jak chcete být znám, a zároveň potvrzuje vaše zkušenosti a kvalifikace. Vyjadřuje, kdo jste, co nabízíte a co je pro vás důležité.Bios jsou nejčastěji psány pro pracovníky, kteří chtějí zdůraznit své profesionální úspěchy. Během toho však můžete napsat životopis žádný etapa ve vašem životě. Biografie vypráví váš příběh identifikovanému publiku, které je pro vás důležité.

Pokud například hledáte práci po nepřítomnosti na pracovišti, tento příběh by se mohl soustředit na vaše úspěchy při výchově rodiny, výkonu obecně prospěšných prací, vojenské službě nebo dokončení nového vysokoškolského studia.Zde je několik dalších konkrétních situací, kdy může být životopis velmi užitečný:

  • Pokud píšete návrh práce, bio nabízí pohled na to, kdo bude na úkolu pracovat.

  • Na svůj web pravděpodobně budete chtít zahrnout životopis v sekci O nás.  • Pokud máte v plánu přednést projev, chcete dát hostiteli životopis, abyste mohli být správně představeni.

  • Když hledáte práci, bio nabízí potenciálním zaměstnavatelům a síťovým kontaktům přehled, kdo jste, který je osobnější než životopis.

  • Pokud máte příležitost působit jako předseda výboru, vaše bio může být sdíleno se složkami výboru, aby rozuměli vaší kvalifikaci.

  • Skauti píší bios, aby se představili na Eagle Court of Honor.

  • Autoři píší krátké životopisy, které se objevují v jejich knihách.

Biografie jsou obzvláště silné, když váš životopis vypadá nesouvisle nebo když vaše zkušenost nenásleduje tradiční cestu. Bio může vázat vlákna vašich pracovních zkušeností a vašeho osobního poselství značky do smysluplného příběhu, který dává čtenáři smysl.

Chcete zahrnout své zájmy, silné stránky, osobní deskriptory, jedinečný příslib hodnoty a osobní prohlášení o značce. Bio by mělo účinně vyplnit tato prohlášení:

  • Lidé uznávají moji odbornost v ...

  • Vím, že jsem ve svém živlu, když ...

Jinými slovy, v čem jste opravdu dobří? A jaké věci děláte v souvislosti s tímto cílovým publikem, pro které máte nadšení?

Řekněte jedné nebo dvěma zkráceným verzím stejných příběhů ve svém životopise, abyste ukázali své úspěchy prostřednictvím zajímavého příběhu.

Chcete-li se dozvědět více o tvorbě vynikajícího profesionálního životopisu, zkuste si přečíst Buďte ostří (CreateSpace Publishing), autor: Paula Asinof a Mina Brown. Pokud potřebujete další pomoc s procesem psaní, můžete si vždy najmout profesionálního spisovatele životopisů, který vám napíše životopis.

Podívejte se na tuto značkovou biografii. Všimněte si, jak vás biografie upoutá první větou. Nejen, že jeho bio vám řekne, co dělá - kreativní vedoucí strategického marketingu - ale také vám řekne, jak to dělá - s láskou k životu a vášní pro dokonalost.

Co dělá a jak to dělá, jsou důležité prvky jeho značky. Přečtěte si jeho biografii a objevte, jak použitý jazyk vykresluje obraz jeho dovedností a jeho osobnosti. Jeho životopis končí některými klíčovými slovy, která čtenáři připomínají jeho klíčové znalosti a ukazují styl vedení jeho osobní značky.

[Uznání: s laskavým svolením Stephen M. Ross School of Business, University of Michigan, Ann Arbor, MI]Uznání: s laskavým svolením Stephen M. Ross School of Business, University of Michigan, Ann Arbor, MI