Humalog Mix 75/25 KwikPen

Humalog Mix 75/25 KwikPen

Obecné jméno: inzulín lispro a inzulín lispro protamin (IN soo lin LISS pro a IN soo lin LISS pro PRO ta meen)
Jméno značky: HumaLOG Mix 50/50, HumaLOG Mix 50/50 KwikPen, HumaLOG Mix 75/25, HumaLOG Mix 75/25 KwikPen
Třída léčiv: Inzulín

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 6. dubna 2020. Napsal Cerner Multum.Co je Humalog Mix 75/25 KwikPen?

Inzulín je hormon, který působí tak, že snižuje hladinu glukózy (cukru) v krvi. Inzulin lispro je rychle působící inzulín . Inzulin lispro protamin je inzulín se středním účinkem. Tento kombinovaný inzulín začne účinkovat během 10 až 20 minut po injekci, vrcholí za 2 hodiny a funguje až 24 hodin.Humalog Mix 75/25 KwikPen je kombinovaný lék používaný ke zlepšení kontroly krevního cukru u dospělých s Mellitus diabetes . Humalog Mix 75/25 KwikPen lze použít pro typ 1 nebo Diabetes typu 2 .

Humalog Mix 75/25 KwikPen může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.Varování

Nikdy nesdílejte injekční pero, zásobní vložku nebo stříkačku s jinou osobou, i když byla jehla vyměněna.

Před užitím tohoto léku

Tento přípravek byste neměli používat, pokud jste alergičtí na inzulín lispro nebo máte epizodu hypoglykémie ( nízká hladina cukru v krvi ).

jak tě fentanyl zabíjí?

Humalog Mix 75/25 KwikPen není schválen pro použití osobami mladšími 18 let.Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl:

  • onemocnění jater nebo ledvin; nebo

  • nízké hladiny draslíku v krvi ( hypokalémie ).

Informujte svého lékaře, pokud také užíváte pioglitazon nebo rosiglitazon (někdy obsažený v kombinaci s glimepirid nebo metformin ). Užívání určitých perorálních léků na cukrovku během užívání inzulínu může zvýšit riziko vážných srdečních problémů.

Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Při používání inzulínu se řiďte pokyny svého lékaře pokud jste těhotná nebo otěhotníte. Kontrola diabetu je během těhotenství velmi důležitá a vysoká hladina cukru v krvi může způsobit komplikace jak matce, tak dítěti.

Jak mám používat Humalog Mix 75/25 KwikPen?

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem a přečtěte si všechny návody na léky nebo návody. Použijte lék přesně podle pokynů.

Inzulín se vstřikuje pod kůži. Poskytovatel zdravotní péče vás může naučit, jak správně používat léky sami. Humalog Mix 75/25 KwikPen nepodávejte do žíly.

Použijte tento lék do 15 minut před jídlem.

Pokud používáte injekční pero, používejte pouze injekční pero, které je dodáváno s perem Humalog Mix 75/25 KwikPen. Před každým použitím nasaďte novou jehlu. Nepřenášejte inzulín z pera do injekční stříkačky.

Váš poskytovatel péče vám ukáže nejlepší místa na vašem těle pro aplikaci tohoto inzulínu. Při každém podání injekce použijte jiné místo. Nepodávejte injekci na stejné místo dvakrát za sebou.

Nepodávejte tento léčivý přípravek do kůže, která je poškozená, křehká, pohmožděná, vyhloubená, zesílená, šupinatá nebo má jizvu nebo tvrdou bulku.

Nikdy nesdílejte injekční pero, zásobní vložku nebo stříkačku s jinou osobou, i když byla jehla vyměněna. Sdílení těchto zařízení může umožnit přenos infekcí nebo nemocí z jedné osoby na druhou.

Jednorázovou jehlu a stříkačku použijte pouze jednou. Při likvidaci použitých jehel a stříkaček dodržujte všechny státní nebo místní zákony. Použijte nádobu na likvidaci ostrých předmětů odolnou proti propíchnutí (zeptejte se svého lékárníka, kde ji seženete a jak ji vyhodíte). Uchovávejte tento kontejner mimo dosah dětí a domácích zvířat.

je ivermektin přes pult

Můžete mít nízkou hladinu cukru v krvi (hypoglykémie) a cítit se velmi hladový, závratě, podrážděný, zmatený, úzkostný nebo třes. Chcete-li rychle léčit hypoglykémii, jezte nebo pijte rychle působící zdroj cukru (ovocnou šťávu, tvrdé cukrovinky, krekry, rozinky nebo dietní sodu).

Váš lékař vám může předepsat a glukagon injekční souprava pro případ, že máte těžkou hypoglykémii. Ujistěte se, že vaše rodina nebo blízcí přátelé vědí, jak vám tuto injekci v případě nouze podat.

seznam léků na Crohnovu chorobu

Sledujte také příznaky vysoké hladiny cukru v krvi (hyperglykémie), jako je zvýšená žízeň nebo močení.

Hladinu cukru v krvi může ovlivnit stres , nemoc, operace, cvičení, užívání alkoholu nebo vynechávání jídel. Zeptejte se svého lékaře, než změníte dávku nebo plán léků.

Inzulin je pouze součástí kompletního léčebného programu, který může zahrnovat také dietu, cvičení, kontrolu hmotnosti, pravidelné testování krevního cukru a speciální lékařskou péči. Dodržujte velmi pečlivě pokyny svého lékaře.

Uchovávejte tento přípravek v původním obalu chráněném před teplem a světlem. Načerpejte inzulín z lahvičky do injekční stříkačky, dokud nejste připraveni podat injekci. Nezmrazujte inzulín ani jej neskladujte v blízkosti chladicího prvku v chladničce. Vyhoďte veškerý zmrazený inzulín.

Uchovávání neotevřeného (nepoužívá se) Humalog Mix 75/25 KwikPen:

  • Chlaďte v chladničce a používejte do Datum spotřeby ; nebo

  • Uchovávejte při pokojové teplotě a lahvičku použijte do 28 dnů nebo použijte injekční pero do 10 dnů.

Skladování otevřené (v provozu) Humalog Mix 75/25 KwikPen:

  • Uchovávejte lahvičku v chladničce nebo při pokojové teplotě a spotřebujte do 28 dnů.

  • Injekční pero uchovávejte při pokojové teplotě (neuchovávejte v chladničce) a spotřebujte do 10 dnů. Neuchovávejte injekční pero s nasazenou jehlou.

Tento lék by měl vypadat zakalený. Nepoužívejte lék, pokud vypadá jasně nebo obsahuje částice. Zavolejte svého lékárníka pro nový lék.

V případě nouze noste nebo noste lékařský průkaz, abyste ostatním oznámili, že máte cukrovku.

  • Ušetřete až 80% za své recepty.
  • Přijato ve více než 65 000 lékárnách.
Získejte slevovou kartu

Co se stane, když vynechám dávku?

Vzhledem k tomu, že se Humalog Mix 75/25 KwikPen používá před jídlem, možná nejste načasován. Kdykoli použijete lék, nezapomeňte jíst jídlo do 15 minut. Nepoužívejte dvě dávky najednou.

Mějte inzulín vždy po ruce. Nechte si znovu naplnit recept, než vám úplně dojdou léky.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování inzulínem může způsobit život ohrožující hypoglykémii. Mezi příznaky patří ospalost, zmatenost, rozmazané vidění, necitlivost nebo mravenčení v ústech, potíže s mluvením, svalová slabost, nemotorné nebo trhavé pohyby, záchvaty (křeče) nebo ztráta vědomí.

Co se mám vyvarovat používání Humalog Mix 75/25 KwikPen?

Inzulin může způsobit nízkou hladinu cukru v krvi. Vyhněte se řízení nebo obsluze strojů, dokud nevíte, jak na vás tento lék působí.

Vyhněte se chybám v medikaci tím, že si před podáním inzulínu vždy zkontrolujete štítek léku.

Vyvarujte se pití alkoholu. Může způsobit nízkou hladinu cukru v krvi a může narušit vaši léčbu diabetu.

Cialis 40 mg recenze

Vedlejší účinky Humalog Mix 75/25 KwikPen

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergie na inzulín: zarudnutí nebo otok, pokud byla podána injekce, svědicí pokožka vyrážka po celém těle, potíže s dýcháním, zrychlený srdeční tep, pocit, že byste mohli omdlet, nebo otok jazyka nebo hrdla.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

  • zadržování tekutin -přírůstek hmotnosti, otoky rukou nebo nohou, pocit nedostatku vzduchu; nebo

  • nízký draslík --křeče v nohou, zácpa nepravidelný srdeční tep, třepotání v hrudi, zvýšená žízeň nebo močení, necitlivost nebo brnění, svalová slabost nebo pocit ochablosti.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře o lékařských doporučeních o vedlejších účincích. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní přípravek Humalog Mix 75/25 KwikPen?

Mnoho dalších léků může ovlivnit hladinu cukru v krvi a některé léky mohou zvýšit nebo snížit účinky inzulínu. Některé léky mohou také způsobit, že budete mít méně příznaků hypoglykémie, takže bude těžší poznat, kdy je hladina cukru v krvi nízká. Řekněte každému ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které nyní používáte, a všech lécích, které začnete nebo přestanete užívat. To zahrnuje léky na předpis i volně prodejné léky, vitamíny , a bylinné produkty .

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 10.01.