Okno iMovie

Mark L. Chambers

V iMovie jsou všechny ovládací prvky, které potřebujete, snadno použitelné a logicky umístěné. Chcete-li spustit iMovie, klikněte na ikonu iMovie v Docku nebo na Launchpadu. (Vypadá to jako hvězda z hollywoodského chodníku slávy.) Můžete také kliknout na složku Aplikace v libovolném postranním panelu okna Finderu a poté poklepat na ikonu iMovie.Postupujte podle těchto náročných kroků a vytvořte nový filmový projekt: 1. Klikněte na nabídku Soubor a vyberte Nový projekt (nebo stiskněte Command + N).

  iMovie zobrazí list, který vidíte zde.  image0.jpg

 2. Zadejte název projektu.

 3. Vyberte poměr stran (nebo rozměry obrazovky) pro svůj film.  můžete si vzít benadryl a zyrtec

  Můžete si vybrat širokoúhlý displej (16: 9) nebo standardní displej (4: 3). Pokud je důležitá kompatibilita se známým formátem SDTV, zvolte standardní poměr (4: 3); výběr 16: 9 pro sadu SDTV bude mít za následek ty známé černé pruhy poštovních schránek v horní a dolní části obrazovky. Na druhé straně volba 4: 3 způsobí černé pruhy vlevo a vpravo, když se zobrazí na sadě HD.

 4. Zvolte snímkovou frekvenci.

  Výchozí snímková frekvence je 30 snímků za sekundu (nebo fps zkráceně), což je u severoamerického standardu videa NTSC běžné. V případě potřeby však můžete zvolit pomalejší snímkovou frekvenci - například nastavení 25 snímků za sekundu pro zámořský video standard PAL.

 5. Kliknutím na miniaturu motivu projektu vyberte motiv, který se má použít na váš hotový film.

  můžete si vzít aleve a tylenol dohromady

  Pokud zvolíte motiv, iMovie automaticky přidá přechody a názvy, které tomuto motivu odpovídají. (Za normálních okolností to chcete udělat. Pokud však chcete přechody a názvy přidat ručně, zrušte zaškrtnutí políčka Automaticky přidávat přechody a tituly.)

  Pokud se rozhodnete motiv nepoužívat (výběrem miniatury Žádný motiv), může iMovie stále přidávat mezi klipy automatický efekt. Zaškrtněte políčko Automaticky přidat a kliknutím na rozbalovací nabídku vyberte požadovaný efekt.

  V iMovie můžete také vytvářet filmové upoutávky. Obecně je však dobré vytvořit svůj projekt přívěsu po váš filmový projekt je dokončen (pokud samozřejmě nevytváříte pouze projekt s upoutávkou).

  Proč? Ze stejného důvodu, že studia vytvářejí upoutávky po dokončení natáčení: Po dokončení filmu budete mít všechny klipy již importované a budete mít lepší představu o tom, co chcete zahrnout, zatímco budete škádlit své publikum !

 6. Klikněte na Vytvořit.

  iMovie přidá nový projekt do seznamu v podokně Knihovna projektů a jste na cestě!

  image1.jpg

Ovládací prvky a displeje, které budete nejčastěji používat, jsou:

 • Monitor: Představte si to jako svůj televizor nebo monitor počítače. Zde se přehrávají vaše videoklipy, statické obrázky a hotové filmy. Video také oříznete a otočíte na monitoru.

 • Panel nástrojů Prohlížeč médií: Tato řada tlačítek umožňuje přidávat mediální obsah (videoklipy, fotografie a zvuk). Vybrané položky vyplňují pravou stranu podokna prohlížeče pod monitorem.

 • Knihovna událostí: Tento seznam zobrazuje všechny videoklipy, které můžete přidat do projektu, včetně videoklipů, které jste shromáždili v aplikaci iPhoto.

 • Podokno událostí: Pokud vyberete videoklip v seznamu Knihovna událostí, zobrazí iMovie v podokně Události miniaturu obsahu. Pokud se rozhodnete jej zahrnout, můžete jej přidat do svého projektu.

 • Podokno Knihovna projektů / Projekt / Trailer: iMovie zobrazuje filmové projekty, které jste vytvořili v Knihovna projektů podokno. Všimněte si, že když dvakrát kliknete na projekt v podokně Knihovna projektů, změní se na Projekt panel, který zobrazuje prvky, které jste přidali do konkrétního projektu (například videoklipy, statické fotografie a zvukové klipy).

  Pokud přetáhnete prvek do podokna Knihovna projektů, změní se na podokno Projekt pro vybraný projekt a pokud pracujete na filmové upoutávce, podokno Knihovna projektů se změní na Upoutávka podokno. (Páni!)

  Podokno Knihovna projektů zobrazuje jiný obsah v závislosti na akci, kterou jste provedli.

 • Hrací hlava: Červená svislá čára, kterou vidíte v podoknech Knihovna událostí a projektů, je hrací hlava, což označuje aktuální bod úprav při procházení klipů nebo vytváření filmu. Když hrajete film, pohybuje se hrací hlava a sleduje váš postup ve filmu.

 • Panel nástrojů pro úpravy: Tento pruh tlačítek umožňuje ovládat editační funkce, jako je oříznutí, úpravy zvuku a videa, komentáře a výběr položek.

 • Okno importu kamery: Kliknutím na tento přepínač importujete DV klipy z DV videokamery nebo kamery iSight.

  kanka tekutina pro bolest v ústech

To jsou hlavní přednosti okna iMovie. Režisérská židle a megafon jsou samozřejmě volitelné, ale přispívají k náladě.