IT architektura pro figurky Cheat Sheet

Autor: Kalani Kirk Hausman, Susan L. Cook

Při plánování a implementaci architektury IT usnadněte proces kontrolou kritických informací: hlavní koncepty architektury IT, jako jsou běžné úkoly architektury IT, standardizace technologie a konsolidace a centralizace technologických zdrojů; řešení pro spolupráci v rámci celého podniku; a procesy údržby systému, které lze automatizovat, aby vám pomohly zvýšit úspory a snížit administrativní režii.rozdíl mezi motrinem a ibuprofenem

Identifikace běžných úkolů IT architektury

Přijmout projekt IT architektury znamená vypořádat se s nesčetnými podrobnými úkoly. Bez ohledu na povahu vašeho projektu architektury IT však nezapomeňte zahrnout tento zkrácený kontrolní seznam běžných úkolů na vysoké úrovni: • Eliminovat sila zdrojů: Zbavení samostatných sil informačních zdrojů prostřednictvím konsolidace a centralizace umožňuje mnoho dalších projektů.

 • Určete požadavky na data: Určete typ dat, která vaše organizace používá, jejich umístění a uživatele, jakož i veškeré související obchodní požadavky. • Identifikace a integrace stávajících zdrojů: Identifikujte prostředky, které se aktuálně používají, a určete, zda by měly být integrovány do nové architektury, nahrazeny alternativním řešením nebo vyřazeny.

 • Definujte technické normy: Definujte pravidla a pokyny, které vaše organizace použije při rozhodování o informačních technologiích.

 • Určete bezpečnostní požadavky: Implementace nemůže začít, dokud nebudou identifikovány bezpečnostní požadavky. Nezapomeňte, že informace jsou aktivem, které je třeba chránit. • Zarovnat změny: Zajistěte, aby změny poskytly vaší organizaci určitou hodnotu.

Architektura IT: Standardizační technologie

Standardizace technologie je běžnou součástí projektů architektury IT. Standardizovaná technologie snižuje složitost a nabízí výhody, jako je úspora nákladů díky úsporám z rozsahu, snadná integrace, vyšší účinnost, větší možnosti podpory a zjednodušení budoucího řízení. Některé společné cíle pro standardizaci zahrnují

vedlejší účinky amox-clav
 • Prostředí pracovní stanice uživatele: To zahrnuje hardware pro stolní počítače, operační systém a sady produktivity uživatelů.

 • Vývoj softwaru: Zvažte standardizaci nejen programovacích jazyků, ale také postupů vývoje softwaru.

 • Systémy pro správu databází: Zkuste standardizovat na jedné databázové platformě, jako je Oracle, Microsoft SQL, mySQL nebo PostgreSQL.

IT architektura: Konsolidace a centralizace technologických zdrojů

Dobrý plán architektury IT zvyšuje efektivitu. Když váš program architektury IT zahrnuje konsolidaci a centralizaci technologických zdrojů, zejména v datovém centru, získáte lepší využití zdrojů, obnovu dokumentů, zabezpečení a poskytování služeb; zvýšená dostupnost dat; a snížená složitost. Některé prvky, které můžete konsolidovat nebo centralizovat, zahrnují

 • Pracovníci IT: Konsolidujte zaměstnance IT do centrálně řízených a cílených skupin podpory na základě potřeb a dovedností.

 • Servery: Počet fyzických serverů lze snížit implementací virtualizace nebo jednoduchým vyloučením nadbytečných funkcí.

 • Ukládání souborů: Získejte místní úložiště souborů z více souborových serverů a do centralizovaného řešení úložiště, jako je síť SAN (storage area network).

 • Adresářové služby: Poskytněte společnou adresářovou službu pro ověřování nebo implementujte řešení jednotného přihlášení nebo federovaného ověřování k překlenutí více adresářů.

  vedlejší účinky draslíku

Architektura IT: Spolupráce napříč podnikem

Řešení pro spolupráci usnadňují týmovou práci na architektuře IT tím, že umožňují členům týmu komunikovat, sdílet data a vytvářet úložiště kolektivní inteligence bez ohledu na umístění nebo komplikace plánování. Mohou výrazně snížit cestovní a telefonní náklady. V architektuře IT zahrnují běžná řešení pro spolupráci

 • Sociální síť: Nástroje sociálních sítí, jako je chat, blogy a fóra, poskytují nové a flexibilní metody sdílení informací.

  léky na úzkost přes pult
 • Groupware: Groupware umožňuje zaměstnancům spolupracovat bez ohledu na umístění pomocí integrovaných nástrojů, které usnadňují komunikaci, konference a spolupráci.

 • Enterprise portál: Portály agregují obsah z více zdrojů, přináší vše na jedno místo pro snadný přístup a vytváření jediného kontaktního místa.

Architektura IT: Automatizace údržby systému

Součástí IT architektury je zvyšování efektivity restrukturalizací podnikových zdrojů. Čím více procesů údržby systému automatizujete v IT architektuře, tím větší úsporu nákladů můžete dosáhnout díky snížené administrativní režii a podpoře.

 • Opravy / aktualizace operačního systému: Většina operačních systémů má nějaký typ nativního řešení pro automatickou správu oprav a jsou k dispozici také řešení třetích stran.

 • Aktualizace aplikací: Některé aplikace mají schopnost automaticky se aktualizovat, zatímco jiné mohou být aktualizovány pomocí přihlašovacích skriptů nebo technologie push.

 • Aktualizace a kontroly proti malwaru: Používejte podniková řešení proti malwaru, která se často aktualizují a pravidelně skenují, aby se zlepšilo zabezpečení.