Program pro nastavení systému BIOS notebooku

Všechny moderní počítače, včetně notebooků, mají speciální program pro spuštění nebo instalaci. Tento program není součástí operačního systému vašeho počítače (Windows). Místo toho je zabudován do obvodů počítače, nebo chipset , a může se také označovat jako program BIOS Setup.

Instalační program provádí konfiguraci hardwaru notebooku. Sleduje například to, kolik paměti (RAM) je nainstalováno, typ pevného disku, bez ohledu na to, zda máte jednotku CD-ROM nebo DVD, a další možnosti hardwaru. Program Setup také sleduje čas pomocí interních hodin počítače a dalších náhodných věcí.Ujistěte se, že víte, jak se dostat do instalačního programu notebooku. Metoda použitá k přístupu se liší od počítače k ​​počítači. Obvykle se do instalačního programu při prvním spuštění počítače (a před spuštěním systému Windows) stisknete konkrétní klávesu nebo kombinaci kláves na klávesnici. U většiny notebooků je speciální klávesou Del nebo F1. Pokud váš notebook používá jiný klíč, nezapomeňte si ho poznamenat.image0.jpg

Jednou důležitou položkou, o které byste měli vědět v instalačním programu, je bezpečnostní systém, který obvykle obsahuje heslo. Toto heslo byste neměli nastavovat, až si zvyknete na svůj notebook. Místo toho počkejte, až se s tím seznámíte. Pokud používáte heslo, nezapomeňte si ho zapsat, jinak nebudete mít přístup k počítači.