Leukeran

Leukeran

Obecné jméno: chlorambucil (klor AM bue sil)
Jméno značky: Leukeran
Třída léčiv: Alkylační činidla

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 3. prosince 2020. Napsal Cerner Multum.Co je Leukeran?

Leukeran se používá k léčbě několika typů rakoviny, včetně Hodgkinovy ​​choroby a některých typů leukémie nebo lymfom.Leukeran může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Varování

Leukeran může zvýšit riziko krvácení nebo infekce. Zavolejte svého lékaře, pokud máte neobvyklé podlitiny nebo krvácení nebo nové příznaky infekce (horečka, zimnice, slabost).Před užitím tohoto léku

Neměli byste být léčeni přípravkem Leukeran, pokud jste na něj alergičtí nebo pokud jste tento přípravek v minulosti obdrželi bez úspěšné léčby svého stavu.

Možná nebudete moci dostat Leukeran, pokud jste někdy měli alergickou reakci na jiný lék proti rakovině, jako je bendamustine busulfan, karmustin, dakarbazin, ifosfamid, lomustin, mechlorethamin, melfalan, streptozocin nebo temozolomid .

rozdíl mezi vyvanse a adderall

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl: • nemoc ledvin;

 • nemoc jater ;

 • záchvat;

 • na zranění hlavy nebo mozkový nádor ; nebo

 • pokud jste během posledních 4 týdnů podstoupili ozařování nebo chemoterapii.

Užívání přípravku Leukeran může zvýšit riziko vzniku dalších typů rakoviny. Poraďte se svým lékařem o vašem konkrétním riziku.

Nepoužívejte Leukeran, pokud jste těhotná. Mohlo by to poškodit nenarozené dítě nebo způsobit vrozené vady. Během používání přípravku Leukeran používejte účinnou antikoncepci, abyste zabránili otěhotnění.

Tento lék může ovlivnit plodnost (schopnost mít děti) u mužů i u žen. Ženy by však měly stále používat antikoncepci, aby zabránily otěhotnění, protože Leukeran může poškodit nenarozené dítě.

Při používání tohoto léku byste neměla kojit.

Jak mám užívat Leukeran?

Během používání přípravku Leukeran musíte zůstat v péči lékaře.

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem a přečtěte si všechny návody na léky nebo návody. Váš lékař může příležitostně změnit dávku. Použijte lék přesně podle pokynů.

Leukeran se obvykle užívá po dobu 3 až 6 týdnů. Dodržujte velmi pečlivě pokyny svého lékaře k dávkování.

Leukeran může zvýšit riziko krvácení nebo infekce. Budete potřebovat časté lékařské prohlídky. Vaše léčba rakoviny může být zpožděna na základě výsledků.

Tablety Leukeran uchovávejte v chladničce.

 • Ušetřete až 80% za své recepty.
 • Přijato ve více než 65 000 lékárnách.
Získejte slevovou kartu

Co se stane, když vynechám dávku?

Vezměte si lék co ​​nejdříve, ale vynechte zapomenutou dávku, pokud je téměř čas na další dávku. Neužívejte dvě dávky najednou.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat míchání , rychlé údery srdce, vyrážka podlitiny, krvácení dásní, krvácení z nosu potíže s dýcháním nebo příznaky infekce (horečka, zimnice, slabost).

chlorhexidin glukonát, ústní výplach přes pult

Čeho se mám při užívání Leukeranu vyvarovat?

Vyhněte se pobytu v blízkosti lidí, kteří jsou nemocní nebo mají infekce. Okamžitě informujte svého lékaře, pokud se u vás objeví příznaky infekce.

Vyhněte se činnostem, které mohou zvýšit riziko krvácení nebo zranění. Při holení nebo čištění zubů dbejte zvýšené opatrnosti, abyste předešli krvácení.

Během používání přípravku Leukeran nedostávejte „živou“ vakcínu. Vakcína nemusí také fungovat a nemusí vás plně chránit před nemocemi. Živé vakcíny zahrnují spalničky, příušnice, zarděnky (MMR), rotaviry, tyfus, žlutou zimnici, plané neštovice (plané neštovice), zoster ( pásový opar ) a vakcína proti nosní chřipce (chřipce).

Leukeran vedlejší účinky

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce ( kopřivka obtížné dýchání, otok obličeje nebo hrdla) nebo závažná kožní reakce (horečka, bolest krku , pálení očí, bolest kůže, červená nebo purpurová kožní vyrážka s puchýři a loupáním).

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

 • záchvat;

 • neobvyklá hmota nebo hrudka;

 • těžké zvracení nebo průjem ;

  100 mg tramadolu
 • nový nebo zhoršující se kašel;

 • potlačení kostní dřeně- závrať , bledé rty nebo nehty, rychlý srdeční tep , snadno se unavený nebo zadýchaný;

 • problémy s játry-ztráta chuti k jídlu, bolest žaludku (vpravo nahoře), tmavá moč, jílová barva stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí); nebo

 • nízký počet krvinek-horečka, zimnice, únava, vředy v ústech, vředy na kůži, snadné podlitiny, neobvyklé krvácení, bledá kůže, studené ruce a chodidla s pocitem točení hlavy nebo dušnosti.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 • potlačení kostní dřeně;

 • nízký počet krvinek;

 • vynechání menstruace;

 • nevolnost , zvracení, průjem; nebo

 • vředy nebo bílé skvrny v ústech nebo kolem nich.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní Leukeran?

Na Leukeran mohou mít vliv jiné léky, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamíny , a bylinné produkty . Informujte svého lékaře o všech současných lécích a lécích, které začnete nebo přestanete používat.

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 6.01.