Dlouhý a krátký kabát pro vašeho Yorkshirského teriéra

Autor: Tracy L. Barr, Peter F. Veling

Jen proto, že mnoho standardních fotografií Yorkie ukazuje dlouhé vlasy a horní uzel (svázaný s mašlí), neznamená, že je to jediný přijatelný styl kabátu. To není. Ve skutečnosti je každý čistý a kartáčovaný Yorkie kočička. Ale dlouhý kabát a štěně jsou dva nejoblíbenější styly kabátů.Dlouhý kabát

Dlouhý kabát je styl, který obvykle vidíte v plemenných knihách a na mnoha webových stránkách Yorkie. Je to také standardní styl na výstavách psů. Důvodem, proč je dlouhá srst tak všudypřítomná, je srst yorkshirského teriéra, která je jednou z určujících charakteristik plemene. Jeho barva, struktura a délka jsou uvedeny ve standardu plemene - stejně jako upřednostňovaný účes (jednoduchý nebo dvojitý vrchní uzel). Jak roztomilý je kratší střih, nevykazuje kabát nejlépe.Pokud si chcete udržet Yorkieho kabát dlouhý, mějte na paměti tyto body:

  • Dosažení dlouhé, hedvábné srsti vyžaduje odhodlání a péči. Váš Yorkie dodává srst, která stejně jako lidské vlasy stále roste. Všechno ostatní - každodenní čištění kartáčem, týdenní šamponování a kondicionování, jeho zabalení, aby se drželo nad zemí, a další - je na vás. Pokud tyto úkoly nábožensky neuděláte, pak ten krásný kabát skončí jako zamotaný nepořádek.
    Obal kabát vašeho Yorkieho (tj. ovinutí konců kolem přeložených papírů a jejich zajištění páskem) je úkol, který opravdu nemusíte dělat, pokud se nesnažíte o kabát vhodný pro výstavní kruh. jestli ty jsou snažíte se vypěstovat výstavní kabát, pak držte svého psa v zavinovacích fórech 24/7 a vyndávejte zavinování pouze na výstavní prsten. Obalení chrání srst, umožňuje její růst a pomáhá udržovat ji čistou - zvláště důležité pro psy, kteří na sebe dostávají moč. S balením začněte, jakmile je srst dostatečně dlouhá, obvykle když je psovi 9 až 10 měsíců.
  • Horní uzel a luk jsou mošty. Můžete si vybrat mezi jedním lukem přímo uprostřed nebo dvěma luky na obou stranách přímé části.
  • Pokud je váš Yorkie kabát měkký místo hedvábný, možná nebudete schopni dosáhnout požadovaného vzhledu. Měkké vlasy se více rohoží, obtížněji se udržují čisté a snáze se lámou. Samotná práce s úpravou měkké srsti podle standardu plemene pravděpodobně nestojí za problém. Možná budete muset rezignovat na kratší sestřih.

Pokud plánujete předvést svého Yorkieho, nechte ho v tradičním dlouhém kabátu. Je to součást standardu plemene.jak dlouho marihuana zůstává v systému

Krátký kabát

Alternativou k dlouhému kabátu je samozřejmě krátký kabát. Jedním z nejoblíbenějších stylů krátkých kabátů je štěně. Podívejte se na štěňátko Yorkie a získáte docela dobrý nápad, jaký je to styl. V zásadě pro střih štěněte vy (nebo profesionální ošetřovatel) oříznete srst na krátké vrstvy po celém těle a kolem obličeje, jak je znázorněno na obrázku 1.

© Isabelle Francais

Obrázek 1: Srst na Yorkie štěně je krátká a vrstvená po celém těle a obličeji.

Mezi další možnosti krátkého stylu patří upravený Střih kníračů, kde je srst zkrácena na trupu a ponechána déle na nohách a tvář je zkrácena v tradičním knírači nebo upraveném Westie střih, což je podobné jako u upraveného knírače, až na to, že vlasy na hlavě a obličeji jsou upraveny tak, aby ohraničovaly obličej.Pokud se rozhodnete pro kratší styl, mějte na paměti tyto body:

  • Kratší řezy znamenají méně času na péči. Pokud máte rádi všechno o Yorkies, kromě domácích prací, jděte s kratším střihem.
  • Pravděpodobně budete potřebovat profesionální zastřihovače, abyste dosáhli požadovaného vzhledu. I když si práci určitě můžete udělat sami, ořezávání psa vyžaduje hodně dovednosti, správné vybavení (strojky s čepelemi různých velikostí) a procvičenou techniku. Pokud se nechcete naučit, jak to udělat sami, a můžete stát, že váš Yorkie vypadá trochu (nebo hodně) drsně kolem okrajů, dokud se vaše dovednosti nezlepší, najměte si profesionála.
  • Krátký střih vás úplně nezvedne z háčku. Stále musíte pravidelně ošetřovat svého Yorkie. Všechno je samozřejmě relativní: Pravidelně s krátkým řezem je mnohem méně časté a časově náročné než pravidelně s dlouhým řezem. Dávat jí rychlý kartáč každý den nebo každý druhý den, koupel asi každý týden a výlet k ženichovi jednou za měsíc nebo dva je v pořádku.
  • To, co získáte snadnou péčí, ztratíte v tradičním vzhledu Yorkie. Tyto zkratky okamžitě odstřihly modrou část kabátu. Pokud plánujete předvést svůj Yorkie, jděte s dlouhým kabátem; viz předchozí část. Uložte si zkratku, až skončí její dny předvádění.