The Lost Symbol: Truth or Fiction?

Christopher Hodapp

Část Zednáři pro figurky Cheat SheetKniha Dana Browna, Ztracený symbol , zve mnoho zvědavosti - a spekulace - o bratrství tajemství a symbolů. Jaká je pravda za vyprávěním? Zde je několik odhalených faktů: • Postavili zednáři Washington DC?

  Svobodní zednáři ve Virginii a Marylandu uspořádali rituální ceremonie pro první základní kámen ve Washingtonu D.C., stejně jako základní kameny pro President's Mansion (Bílý dům) a Congress House (budova Capitol).  George Washington a inženýr Pierre L’Enfant byli zednáři a konzultovali to s nezednářem Andrewem Ellicottem, který dokončil návrh plánu města poté, co byl L’Enfant z projektu vyhozen. Zednáři skutečně položili základní kámen Washingtonského památníku spolu s přispěním řady pamětních kamenů, které se objevují uvnitř obelisku.

  jak používat viagru k dosažení nejlepších výsledků
 • Byli většina amerických prezidentů zednáři?

  Pouze 14 z nich (první byl George Washington a nejnovější Gerald Ford). • Pijí zednáři skotského obřadu 33. stupně z lebky?

  Dan Brown obřad obřad na prvních stránkách Ztracený symbol z anti-zednářské expozice napsané v 70. letech 19. století, která měla zednáře uvést do rozpaků. Není to přesné.

 • Je komora reflexe skutečná?

  Ano, i když si s tím Dan Brown vzal nějaké svobody. Některé zednářské lóže a přidružené skupiny umisťují zasvěcence do komory reflexe, aby před určitými obřady meditovali o svém minulém životě a budoucí úmrtnosti, ale nejedná se o jednotnou praxi. Mimo USA je mnohem častější. Zednáři však nemají takové soukromé pokoje ve svých domovech nebo podnicích (jako v suterénu budovy US Capitol).

 • Přijímají zednáři členy ze všech náboženství?

  Prvním požadavkem na členství ve zednářích (spolu s tím, že jsou pouze pro muže) je víra v Nejvyšší Bytost, ale náboženství člověka je považováno za jeho vlastní věc.

 • Je chrámový dům skutečným místem?

  Ano, je to ústředí Nejvyšší rady jižní jurisdikce skotského obřadu ve Washingtonu D.C. Jak řekl Brown, nachází se na ulici 1733 16th Street NW a lze si ji prohlédnout veřejností. A je to do značné míry popsáno v Ztracený symbol kromě toho, že v něm nedochází k lidským obětem. Zednářský památník George Washingtona je také velmi skutečné místo v Alexandrii, přímo naproti zastávce metra King Street.

 • Jsou pyramidy zednářským symbolem?

  Ne, toto je fikce vytvořená Danem Brownem. Pyramidy se neobjevují v pravidelném zednářském rituálu nebo symbolice a zednáři nedali nedokončenou pyramidu a vševidoucí oko na zadní stranu americké dolarové bankovky. To jsou mýty.

 • Opravdu mají zednáři univerzální nouzový signál?

  Ano, je to kombinace slov a signálů rukou.

 • Mají zednáři tajný šifrovací kód?

  Ano, i když není žádným tajemstvím, že Brown o tom všem řekl. Jen pro informaci, existují jeho variace, které neprozradil.