Vydělejte více těžby kryptoměny: 10 způsobů, jak zvýšit návratnost investic

Autor: Peter Kent, Tyler Bain

V prostoru těžby kryptoměn jsou důležité výnosy a zásadní zisk. Nechcete točit své výpočetní hashovací cykly pro nulový zisk a chcete, aby se vám vyplatila investice času, těžařského hardwaru, elektřiny a dalších výdajů. Těchto deset tipů vám pomůže stát se ziskovými a získat návratnost investic (ROI) ve vašem dobrodružství těžby kryptoměny.

Dělejte si domácí úkoly, než začnete těžit

Dělat spoustu výzkumu a studia před skokem do prostoru těžby kryptoměn v jakékoli kapacitě je zásadní. Je to komplikovaná aréna s velkým prostorem pro chyby a těžba kryptoměny není rychlá procházka parkem.dávkování tylenolu pro děti

Pokud těžební zařízení, které plánujete získat a nasadit, není ziskové nebo je trh uprostřed velkého poklesu, může vám být mnohem lépe, když si jednoduše koupíte podkladové aktivum kryptoměny, které hodláte těžit z burzy.

Nastavení hardwaru a softwaru může být také komplikované, zejména pokud se rozhodnete postavit těžební zařízení GPU od základů! Než začnete, prostudujte si.

Není spěch! Je lepší si dát čas a napravit vše, než skočit, aniž byste byli plně připraveni a přijít o peníze. Lepší je, pokud vás váš výzkum vede k tomu, abyste ne těžili kryptoměnu, než když provedete malý průzkum, skočíte přímo dovnitř a neuspějete. Pokud trhy s kryptoměnou přežijí a nejsou krátkodobým módním výstřelem, máte spoustu času se dostat a těžit. A pokud ne? No, nic jsi neztratil, že?

Načasujte svůj vstup do světa těžby kryptoměn

Pro těžbu kryptoměny jsou dobré i špatné časy. Například během boomu trhu bitcoinů a kryptoměn v roce 2017 byl těžební hardware prakticky vyprodán od mnoha původních výrobců těžebních zařízení.

Hodně z nejúčinnějších a nákladově nejefektivnějších (ziskových) zařízení na těžbu kryptoměn byl prodáván na bazarových trzích za ceny nad zcela novou cenou od výrobce, což prakticky eliminovalo jakýkoli předpokládaný zisk těžby s tímto zařízením.

A samozřejmě trh dramaticky poklesl počínaje koncem prosince 2017, a přesto se v době psaní tohoto článku plně nezotavil. (Stále je to však zhruba třikrát až čtyřnásobek minima po prosinci 2017.)

Zatímco v prosinci 2017 by se pro mnoho cizinců zdálo, že je skvělý čas na těžbu kryptoměn, podmínky byly ve skutečnosti docela špatné a hardwaroví spekulanti vytěžovali z trhu tolik, kolik jen mohli.

V prostoru bitcoinů a kryptoměn, stejně jako na mnoha tradičních trzích, může být nejlepší čas vstoupit do boje, když je vnímaný výhled nejhorší.

Během těchto poklesů trhu se bitcoiny a další kryptoměny mohou obchodovat se sníženou sazbou a ziskový těžební hardware může zasáhnout tržiště z druhé ruky se silnými slevami (během této doby budete pravděpodobně moci získat hardware přímo od výrobců.)

Baron Rothschild, člen neslavné bankovní rodiny z 18. století, údajně řekl, že byste měli nakupovat, když je v ulicích krev, i když je ta vaše. Myslel tím, že je vhodná doba na nákup, když se trh zhroutí; aktiva koupíte levně a nakonec se vrátí.

Načasování vašeho vstupu do prostoru těžby kryptoměny může velmi dobře rozhodnout o vašem úspěchu. Možná však nebudete chtít čekat příliš dlouho, protože platí staré rčení o kryptoměně: Nejlepší čas na těžbu (nebo nákup) kryptoměny byl před deseti lety, druhý nejlepší čas je nyní.

Zahrajte si trhy s kryptoměnami

Mnoho těžařů kryptoměn zvyšuje své zisky aktivním obchodováním na burzách, dokonce nákupem na jedné burze a prodejem na jiné, využíváním cenových rozdílů mezi burzami formou arbitráže.

Tento předmět se však zcela liší od těžby kryptoměny, samozřejmě vyžaduje různé dovednosti, znalosti a strategie.

Na mnoha trzích s kryptoměnami poskytuje obchodování potřebnou likviditu a obchodníci pomáhají absorbovat část volatility. Pamatujte, že daňové závazky pravděpodobně vzniknou z aktivního obchodování. Několik chytrých obchodů ročně však může významně znásobit zisky, a pokud máte daňovou povinnost, může to být dobrá věc. (Ukazuje se, že jste na svých obchodech získali zisky!)

Jakmile byla provedena konverze z těžené kryptoměny na místní měnu fiat, jsou uzamčeny výpočty ROI těžby pro tyto těžené kryptoměny.

Zatímco rychlé obchodování s fiatovými výnosy je pro některé těžaře efektivní strategií pro zvýšení návratnosti investic, nedoporučuje se to všem. Běžte a lehce obchodujte.

Určete alternativní kryptoměny s nízkou hashovací rychlostí

Pokud vaše výpočty návratnosti investic a zisku pro kryptoměnu, kterou těžíte, ukazují, že ztrácíte peníze, máte další možnost, než těžbu provádět v důsledku poklesu nebo odstavení těžebního vybavení a ztráty investic do hardwaru. Můžete přepínat kryptoměny.

Horníci často studují ziskovost těžby na jiných blockchainech kryptoměny, aby zjistili, zda by se jim dařilo lépe těžit méně populární kryptoměnu. Jen proto, že váš současný trh s kryptoměnami má potíže, neznamená to, že veškerá těžba kryptoměn je zároveň nerentabilní.

Možná budete moci najít výnosnější kryptoměnu. Ve skutečnosti je často možné najít menší kryptoměnu, která nabízí lepší návratnost investic než větší a známější kryptoměny.

Tyto menší kryptoměny mají obecně na burzách nižší cenu za minci, ale cena za minci není známkou ziskovosti. Počítá se, kolik vybavení a elektřiny musíte použít k těžbě mince v hodnotě každého dolaru.

Menší kryptoměny mají také nižší síťové hash sazby, což znamená, že můžete přispět větším procentem hash rate a získat větší procento těžebních odměn. Mince, které těžíte, mají tedy nižší hodnotu, ale pravděpodobně jich budete těžit více.

Sledujte tedy další trhy s kryptoměnami, zejména ty, které máte vy umět těžit. To znamená, že pokud těžíte s ASIC, nemusíte sledovat všechny ostatní trhy, pouze ostatní kryptoměny, které pracují s algoritmem, který byl navržen pro těžbu v ASIC.

Pokud těžíte s plošinou GPU, máte na výběr širší možnosti. Budete mít flexibilitu těžit mnoho různých kryptoměn pomocí mnoha různých algoritmů na kryptoměnách s nízkou hashovací rychlostí. Budete chtít sledovat, co se děje na těchto dalších trzích s kryptoměnou, a samozřejmě, než skočíte, budete muset spustit čísla a zjistit, zda pro vás fungují.

Buďte však opatrní, protože mnoho kryptoměn s malou tržní hodnotou a hash rate nemá typ blockchainového zabezpečení, kterým se ostatní kryptoměny chlubí. Menší kryptoměny také mají tendenci ztrácet hodnotu v průběhu času a mohou zaznamenat výrazné cenové výkyvy, takže budete chtít být rychlí. Vstupte, když to má smysl, vystupte, když se věci začnou zhoršovat.

Těžba na začátku řetězce

Těžba zcela nové kryptoměny může být někdy velmi výnosná (a stejně jako všechno v kryptoměně, někdy ne).

Když je spuštěna nová kryptoměna, často dochází ke krátkému období euforie, během níž všechny sliby a humbuk odpalovacích zařízení slouží k tomu, aby vzbudily zájem o novou měnu. Navzdory nejlepším snahám jejich propagátorů nová měna obvykle nevydrží nebo alespoň nezůstane cenná.

Některé z těchto nových blockchainů však mohou mít během prvních několika dnů po spuštění významnou hodnotu, možná i měsíce, protože původně jsou tyto kryptoměny v zásadě vzácné (za předpokladu, že s nimi není spojena velká předminka) a obchodníci je mohou ocenit s přirážkou.

Pre-mine je to, co ti v prostoru kryptoměny nazývají blockchain kryptoměny, který byl spuštěn s mincemi, které již existují z těžebních aktivit, obvykle prostřednictvím davového prodeje, počáteční nabídky mincí (ICO) nebo jiné metody distribuce časných adoptujících. Předem vytěžené kryptoměny byly těžební komunitou kritizovány jako nespravedlivé a nepřátelské vůči horníkům.

Extrémní ziskovost rané těžby se v minulosti týkala několika různých mincí, včetně Zcash, Grin a mnoha dalších. Příklad Zcash můžete vidět v CoinMarketCap graf . Za prvních několik hodin života kryptoměny dosáhla více než 5 000 $; za pár dní to stálo desetinu této hodnoty.

CoinMarketVCap Zcash obchodování

Tento graf CoinMarketCap zobrazuje prvních pár dní obchodování Zcash.

Tento druh profilu je velmi běžný. Zde je malý experiment pro vás. Jít do CoinMarketCap a experimentujte s několika grafy. Vyberte si některé z menších, méně populárních kryptoměn a podívejte se na jejich grafy.

Upravte časové období na první nebo dva týdny, případně měsíce nebo dva, život kryptoměny, a často uvidíte stejný druh profilu. Například na obrázku níže můžete vidět první dva měsíce života WAX. Začínalo to kolem 4,60 až 5 USD za minci, ale během několika dní kleslo na přibližně 50 centů.

Obchodování CoaxMarketCap WAX

Tento graf CoinMarketCap ukazuje první dva měsíce obchodování WAX.

Těžba zbrusu nové kryptoměny tedy může (někdy) být velmi výnosná, pokud jste tam hned na začátku. Můžete těžit s GPU nebo v některých případech dokonce s CPU, protože ASIC dosud neměly čas na vývoj svého algoritmu (pokud ovšem nová kryptoměna samozřejmě nepoužívá existující algoritmus vyvinutý ASIC).

Bohužel pro mnoho nově vytvořených kryptoměnových systémů je obtížné vytvořit zdravé síťové efekty a další aspekty úspěšné kryptoměny, takže mnoho z nich má tendenci ztrácet hodnotu oproti jiným aktivům a místní nekryté měně po delší dobu, nebo dokonce docela rychle. (Viz obrázek výše; WAX začal vysoko, ale během několika dní klesl.)

V některých z těchto systémů však stále může existovat příležitost pro podnikavé těžaře, kteří mohou být schopni nasměrovat svou výpočetní hashovací sílu do řetězce brzy a rychle vyměnit své odměny za jiné osvědčenější systémy i za místní fiat měnu. (Nové mince budete chtít v některých případech prodat do několika minut nebo hodin.)

Začněte s krypto těžbou v malém

Nejlepší způsob, jak vyzkoušet vodu v jakémkoli obchodním úsilí, zejména v odvětví těžby kryptoměn, je začít v malém. To platí zejména pro začátečníky, kteří začínají s vesmírem; musíte se hodně naučit, takže váš první důl bude velkým experimentem.

Počínaje malým také samozřejmě ztrácí jakékoli ztráty. Pokud se vám nepodaří vytvořit výnosný důl, jsou vaše ztráty omezené. Začátek v malém je skvělý způsob, jak sestavit sady dovedností a naučit se potřebné lekce, zjistit, co funguje dobře a co ne. Jakmile máte vše přijato, pak můžete se zvětšit.

Měřítko volby

Rychlá expanze v prostoru kryptoměny může vést k mnoha nepředvídaným problémům, jako je zvýšená rychlost vypalování a odpařená dráha. Svou těžařskou operaci však můžete škálovat pomocí jiných metod, které nemusí zahrnovat získání velkého množství dalších těžebních zařízení online u vás doma, v podniku nebo v jiném zařízení.

Někteří těžaři se mění měřítkem nahrazením stárnoucího zařízení, což v mnoha případech může v důsledku zvýšení efektivity hardwaru vést k významnému zvýšení hashovací rychlosti při zachování podobných nebo dokonce nižších výdajů na energii, což by zvýšilo zisky z těžby a mohlo by urychlit návratnost investic.

Ostatní těžaři se mohou rozhodnout použít tržní místa s hash-rate k nákupu schopnosti těžby od ochotných prodejců. Další metodou k rychlému škálování těžebních operací je cloudová těžba, kde si jednotlivci mohou koupit velké kusy hash rychlosti pro svou oblíbenou kryptoměnu nebo algoritmus od společností, které se specializují na správu těžebního zařízení pro horníky.

Kterákoli z těchto možností je slušnou volbou pro rozšíření, ale některé přicházejí s inherentním rizikem třetích stran. Proveďte několik výpočtů ziskovosti, abyste identifikovali rizika příliš rychlého růstu, než se ponoříte do velkých nových nasazení zařízení na těžbu kryptoměn.

Najděte levnou elektřinu pro těžbu kryptoměn

Levná elektřina je velmi důležitá pro těžbu kryptoměny, protože elektřina je často největší provozní výdaje spojené s těžbou kryptoměny. Snižte své náklady na elektřinu a samozřejmě zvýšíte svůj zisk. Každý dolar ušetřený na elektřině je dolar, který jde přímo do vašeho spodního řádku.

Některá těžební zařízení mohou být zisková, když běží na jednom místě, ale ne na jiném, jednoduše kvůli rozdílu v nákladech na elektřinu mezi oběma místy. V některých oblastech světa dochází k výrazným sezónním výkyvům cen elektřiny, takže existují dokonce i příklady kočovných těžařů kryptoměny, kteří pravidelně přesouvají své operace, aby využili výhod levné a přebytečné energie. Stěhovaví horníci!

Mnoho podnikavých těžařů zvýšilo návratnost investic přístupem k energetickým zdrojům, které by jinak zůstaly nevyužité, s nimi spojené jen velmi malé nebo žádné náklady, aby významně ušetřily náklady na elektřinu. Tito horníci se uchýlili k zachycování zemního plynu před jeho zapálením, nadměrné vodní kapacity, větru, sluneční nebo dokonce geotermální energii.

Vzhledem k tomu, že těžební zařízení obvykle běží 24/7, má charakteristiky elektrického zatížení, jako je například vysoký faktor zatížení, na který některé elektrické společnosti poskytnou slevy.

Faktor elektrického zatížení je měřítkem míry elektrického využití za dané časové období. Rovnice pro faktor zatížení je (průměrná měsíční zátěž v kW) / (maximální měsíční zátěž v kW) a obvykle se uvádí v procentech.

Pokud by například S9 fungoval celý měsíc a nevypnul se (jak to obvykle dělá těžební zařízení) a jeho špičkové zatížení bylo 1,6 kW, činitel zatížení by byl 100%: [(1,6 kW / 1,6 kW) * 100% ].

Pokud provozujete zařízení jen polovinu času během měsíce, činitel zatížení by byl 50%: [(0,8 kW / 1,6 kW) * 100%]

Takže stojí za to si s vaším nástrojem promluvit o nejlepších sazbách, které mohou poskytnout, abyste zjistili, jaké sazby by byly přizpůsobeny typu modelu zatížení (faktor zatížení blízký 100%), který je vlastní většině těžebních operací.

V některých případech může dokonce mít smysl, aby horník provozoval těžební soupravy pouze během období nízké spotřeby elektřiny během dne. Čísla však spusťte opatrně.

Je zřejmé, že to znamená, že vyděláte méně kryptoměny a je třeba pochopit vliv na ziskovost při zohlednění kapitálových nákladů na vaše zařízení; běžte jen půl dne a zdvojnásobujete čas potřebný k zaplacení tohoto vybavení.

Například jeden horník nedávno přešel na novou hybridní rezidenční / průmyslovou sazbu, kterou zavedl jeho elektrický podnik, která poskytuje sazby podobné průmyslovým sazbám, což mu ušetří 20 až 40 procent nákladů na energii ve srovnání s průměrnými sazbami pro bydlení v jeho oblasti.

Tento plán je plán ToD (Time of Day plan), který šetří peníze lidem s vysokými faktory vytížení - lidem, kteří běží po celý měsíc v poměrně stabilní a vysoké zátěži.

Pokud se vám líbí většina spotřebitelů elektřiny, nemáte tušení, že jste měli na výběr, že? Jednoduše zaplatíte účet, který vám každý měsíc pošlou. Ale strávte trochu času prozkoumáváním struktury sazeb vašeho nástroje a věnujte nějaký čas rozhovoru s nimi, a možná budete překvapeni, co najdete.

k čemu slouží dupixent

To je opravdu obrovský problém, zejména pro horníky, kteří se dostanou mimo fázi fandění. Velké profesionální doly jsou o hledání levné energie!

Efektivně ochlaďte své těžební zařízení

Těžařské vybavení vytváří velké množství tepla, ale můžete tento odvod tepla zmírnit nebo ho dokonce využít ve svůj prospěch a zvýšit tak celkovou návratnost investic.

Někteří horníci utrácejí spoustu peněz provozováním drahých klimatizačních systémů, aby ochladili hardware pro těžbu kryptoměny na úrovně teploty datového centra. Hardware pro těžbu kryptoměny je však vybaven velkými chladiči a výkonnými ventilátory a je obvykle dimenzován na vyšší teploty než citlivé datové servery (například webové servery), které jsou uchovávány v datových centrech.

To je trochu děsivé pro lidi, kteří jsou zvyklí na myšlenku, že počítačové vybavení musí být výrazně chlazeno. Někteří horníci však tuto hru opravdu hrají a provozují své vybavení při vyšších teplotách.

Mnoho těžařů v Texasu (není to nejchladnější místo na světě!) Nepoužívá chladicí zařízení a nevadí jim, že nasávaný vzduch soupravy je pouze normální teplota okolí, což v tomto stavu znamená vysokou teplotu. Tyler má své těžební soupravy spuštěné na vzduchu o teplotě 50 až 70 ° F v zimě a 70 až 90 ° F v létě.

Ve skutečnosti jsou čipy ASIC často hodnoceny tak, aby fungovaly při vysokých teplotách. Například Bitmain doporučuje, aby jeho ASIC běžely při teplotě okolního vzduchu 15 až 35 ° C nebo 59 až 95 ° F. (Společnost rovněž ve své dokumentaci tvrdí, že samotné čipy mohou pracovat při teplotách až 127 ° C… 271 ° F! Nedotýkejte se jich!)

Horníci se také mohou vyhnout vysokým nákladům na chlazení provozováním v chladnějším podnebí a cirkulací venkovního vzduchu skrz a ven, čímž se teplota sníží na venkovní teplotu okolí.

V chladném podnebí lze těžební zařízení použít k vytápění místností v domácnostech nebo podnicích. Těžařské vybavení lze dokonce rozšířit po celém domě a pohodlně vytápět více místností, než vypalovat jeden pokoj.

Nevýhodou je, že rychlostní stupeň je často velmi hlučný. I v suterénu to můžete slyšet nahoře. Někteří těžaři však k chlazení svého zařízení používají kapalné chlazení a výměník tepla, což je také ztišuje.

Vezměte v úvahu, že pokud vytápíte dům důlním zařízením, snižujete náklady na vytápění domu. Obvykle to neuvidíte ve svých výpočtech ziskovosti, i když možná budete chtít k zisku přidat své úspory osobního vytápění, abyste zjistili skutečný zisk.

Toto číslo byste ale nechtěli zahrnout do výpočtu daní. Obecně lze toto snížení osobních výdajů s největší pravděpodobností počítat jako pěkný malý bonus, o kterém Internal Revenue Service nemusí vědět. (Promluvte si se svým daňovým poradcem!)

Někteří těžaři dokonce použili ponorné chlazení pro svůj hardware, přičemž jako ochrana proti elektrickým poruchám a pro snadný odvod tepla používali minerální olej nebo jiné upravené kapaliny jako dielektrický izolátor.

Minerální olej dobře vede tepelnou energii, ale nevodí elektřinu, takže do něj může být ponořeno elektrické těžební zařízení, které bezchybně funguje. Horníci pak tuto tekutinu chladí tepelnými výměníky, aby odváděli přebytečné teplo z dielektrické tekutiny.

Bez ohledu na to, jakou strategii nakonec použijete k chlazení svého těžebního zařízení, maximální snížení nákladů na chlazení je efektivní způsob, jak zvýšit návratnost investic.

Skóre nabídky hardwaru

Hardware pro těžební zařízení bude vaší největší kapitálovou investicí. Schopnost rozpoznat a využít úspory z původního pořízení těžebního zařízení je skvělý způsob, jak snížit počáteční náklady a zajistit rychlou návratnost investic.

Musíte tedy být dobrým nakupujícím. Prohledávejte online tržiště, jako jsou Craigslist, eBay, Amazon, NewEgg a další, abyste mohli sledovat zlevněný hardware pro těžbu kryptoměny. Před nákupem konkrétního vybavení si rychle vyhledejte a vyhledejte, zda je levnější. Opravdu dobře rozumíte tomu, co různé typy zařízení mohou a měly by stát.

Pomocí rovnic a online nástrojů zjistěte, zda je tento hardware skutečně výhodný před nákupem, ale buďte opatrní, protože i tyto výpočty mohou být zavádějící. Použitý hardware nemusí být z dlouhodobého hlediska proveditelný kvůli měnícím se tržním podmínkám, jako je cena směnného kurzu kryptoměny, obtížnost blokování a zvýšená rychlost hash sítě. Nabídky, které se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé, často mohou být velmi dobré; dnes mohou být skvělí, ale mají krátkou provozní životnost.

Pokud hledáte nejnovější a nejlepší hardware, buďte připraveni zaplatit prémii za nejúčinnější a nejtěžší těžební zařízení s hash rate. Spusťte čísla a někdy uvidíte, že je vám lépe používat méně efektivní vybavení, které vás stojí méně.

Někdy je také nejlepší kupovat nové kusy těžebního zařízení přímo od výrobce, abyste se vyhnuli zbytečným cenovým přirážkám prostředníka. Snažte se lehce sehnat těžbu hardwaru, protože je pravděpodobné, že bude nejvýznamnějším přispěvatelem k vaší počáteční investici a rozhodnutí, která učiníte na začátku svého těžařského úsilí, výrazně ovlivní vaši návratnost investic.