Umístění mikrofonu pro basový buben

Jeff Strong

Při nahrávání kick bubnu většina nahrávacích techniků volí dynamický mikrofon. Ve skutečnosti najdete několik dynamických mikrofonů s velkou membránou, které jsou speciálně navrženy pro nahrávání kopacích bubnů.Bez ohledu na to, kam umístíte mikrofon, můžete snížit velikost vzkvétajícího se bubnu vložením polštáře nebo přikrývky. Někteří lidé se rozhodnou nechat polštář nebo přikrývku dotknout se vnitřní hlavy. Někteří dávají přednost tomu, aby to bylo pár palců od vnitřní hlavy, ale mohlo by být prospěšné nechat to dotknout se vnější hlavy.co je pilulka tl 177

To znamená, že můžete umístit mikrofon několika způsoby:

 • V blízkosti vnitřní hlavy (obrázek vlevo): Pokud sundáte vnější hlavu nebo do ní vyříznete otvor, můžete mikrofon zasunout dovnitř bubnu. Umístěte mikrofon 2 až 3 palce od vnitřní hlavy a pár palců od středu.  Toto je standardní způsob, jak mikrofonovat kopací buben, pokud máte vnější hlavu vypnutou nebo pokud je v ní vyříznuta díra. Toto umístění vám poskytne ostrý útok od šlehače, který zasáhne hlavu.

 • V polovině bubnu: Předchozí techniku ​​miking můžete upravit přesunutím mikrofonu dozadu tak, aby byl zhruba v polovině bubnu. V takovém případě umístěte mikrofon přímo doprostřed a směřujte tam, kde šlehač narazí na buben. Toto umístění vám poskytne méně útoku šlehače, který zasáhne hlavu a více těla zvuku bubnu.

 • V blízkosti vnější hlavy (obrázek vpravo): Pokud máte obě hlavy na bubnu, můžete mikrofon umístit několik palců od vnější hlavy. Chcete-li otevřenější, dunivý zvuk (a výška tónu bubnu je nastavena poměrně vysoko), nasměrujte mikrofon přímo na střed hlavy.  Pokud chcete menší výložník, mikrofon trochu vyrovnejte a nasměrujte jej zhruba do dvou třetin směrem ke středu.

  flovent vedlejší účinky dlouhodobě
  Mikrofon můžete umístit na několik míst, abyste získali dobrý zvuk kick-drum.Mikrofon můžete umístit na několik míst, abyste získali dobrý zvuk kick-drum.

Pokud váš buben zní tence po vyzkoušení těchto přístupů k umístění mikrofonu, můžete vyzkoušet tyto dvě věci:

 • Nalaďte buben mírně nahoru. Při hledání hlubokého basového tónu jste možná nastavili bicí příliš nízko. (To je obzvláště běžné, pokud máte velký basový buben.) V tomto případě může být základní tón bubnu příliš nízký, aby byl jasně slyšet. Zvýšení výšky hřiště obvykle problém vyřeší.

 • Vytvořte tunel s akustickými panely. Vložení mikrofonu do tunelu často pomůže, pokud máte místnost, která je příliš mrtvá. Umístěte dva z panelů na jejich strany (reflexní povrchy směřující dovnitř) tak, aby jeden konec každého panelu byl na vnější straně bubnu.

  Vyklopte panely tak, aby tam, kde jsou nejvzdálenější od sady bubnů, byla vzdálenost mezi nimi necelých 4 stopy. Poté položte další dva panely (reflexní povrch směřující dolů) přes boční panely a vytvořte tunel.

  Můžete také umístit kousek překližky na podlahu pod tyto panely, abyste dále zvýšili rezonanci. Vložte mikrofon do poloviny tunelu směrem ke středu bubnu.