Ovládání hudebních aplikací na vašem iPhone

Edward C. Baig, Bob LeVitus

Když na iPhonu posloucháte hudbu, zobrazené ovládací prvky se liší podle toho, jakým způsobem iPhone držíte. Když držíte iPhone svisle, uvidíte ovládací prvky, které se nezobrazí, když držíte iPhone do strany. Ovládací prvky, které vidíte při prohlížení seznamů skladeb, interpretů nebo skladeb, se navíc mírně liší od ovládacích prvků, které vidíte při přehrávání skladby.

místo uctívání islámu

image0.jpgZde je další skvělý vedlejší efekt držení iPhonu svisle: Pokud přidáte text do skladby v iTunes v počítači (výběrem skladby, výběrem Soubor → Získat informace a následným vložením nebo zadáním textu na kartu Texty v okně Informace ), texty se zobrazí spolu s přebalem.

Zde je návod, jak používat ovládací prvky, které se zobrazují, když je iPhone svislý:

 • Tlačítko Zpět: Klepnutím se vrátíte na seznam, který jste použili naposledy - Seznamy skladeb, Interpreti nebo Skladby.

 • Tlačítko Přepnout na seznam skladeb: Klepnutím přepnete na seznam stop.

 • Tlačítko Opakovat: Jedním klepnutím opakujete skladby v aktuálním albu nebo seznamu. Tlačítko se zbarví modře. Dalším klepnutím na tlačítko opakování budete opakovaně přehrávat aktuální skladbu; v tomto režimu zobrazuje modré tlačítko číslo 1. Klepnutím na toto tlačítko tuto funkci vypnete. Tlačítko se vrátí do původní šedé barvy.

  Pokud nevidíte tlačítko pro opakování, lištu pro čištění a tlačítko pro náhodné přehrávání, zobrazte je jedním klepnutím na obal alba.

 • Prací lišta: Přetažením malé tečky (hrací hlavy) po pruhu pračky přeskočíte na libovolné místo v písni.

 • * Tlačítko Genius: Jedním klepnutím se zobrazí seznam skladeb Genius s 25 skladbami, o kterých si iTunes myslí, že se přehrávanou skladbou budou skvěle fungovat.

  Čím méně populární je skladba, umělec nebo žánr, tím je pravděpodobnější, že se jí takzvaný Genius zadusí. Když k tomu dojde, zobrazí se upozornění s výzvou, abyste to zkusili znovu, protože tato skladba nemá dostatek souvisejících skladeb k vytvoření seznamu skladeb Genius.

  V horní části seznamu skladeb Genius najdete tři tlačítka:

  • Nový: Vyberte jinou skladbu, která bude použita jako základ pro seznam skladeb Genius.

  • Obnovit: Podívejte se na seznam 25 dalších skladeb, které se skvěle hodí ke skladbě, kterou posloucháte, alespoň podle iTunes.

  • Uložit: Uložte si tento seznam skladeb Genius, abyste jej mohli poslouchat, kdykoli budete chtít.

  Pokud se vám líbí funkce Genius, můžete také vytvořit nový seznam skladeb Genius klepnutím na ikonu Seznamy skladeb ve spodní části obrazovky a potom klepnutím na Genius, což je první položka v seznamu seznamů skladeb.

 • Tlačítko Shuffle: Jedním klepnutím zamícháte skladby a přehrajete je v náhodném pořadí. Tlačítko je modré, když je povoleno náhodné přehrávání. Dalším klepnutím přehrajete skladby v pořadí. Tlačítko se vrátí do původní barvy - šedé.

  Klepnutím na slovo můžete také zamíchat skladby v libovolném seznamu skladeb - například v seznamech skladeb nebo v albech Zamíchat, který se zobrazí v horní části seznamu. Bez ohledu na to, zda bylo stisknuto tlačítko náhodného přehrávání, tato technika vždy přehrává skladby v tomto seznamu v náhodném pořadí. Možnost Shake to Shuffle (Shake to Shuffle), je-li povolena, vám umožní roztřesit váš iPhone ze strany na stranu, promíchat a náhodně přehrát jinou skladbu.

 • Tlačítko Restart / předchozí skladba / zpět: Jedním klepnutím přejdete na začátek stopy. Poklepáním na toto tlačítko přejdete na začátek předchozí stopy v seznamu. Stisknutím a podržením tohoto tlačítka můžete skladbu převinout dvojitou rychlostí.

 • Tlačítko Přehrát / Pozastavit: Klepnutím přehrajete nebo pozastavíte skladbu.

 • Tlačítko další skladby / rychlé převíjení vpřed: Klepnutím přeskočíte na další skladbu v seznamu. Stisknutím a podržením tohoto tlačítka můžete skladbu rychle převinout dvojitou rychlostí.

 • Ikona selektoru AirPlay: Ikona voliče AirPlay se na obrazovce může nebo nemusí zobrazit. AirPlay vám umožňuje bezdrátově streamovat obsah přes Wi-Fi z vašeho iPhone do jakéhokoli zařízení podporujícího AirPlay. Podrobnosti najdete na postranním panelu AirPlay.

 • Ovládání hlasitosti: Přetažením malé tečky doleva nebo doprava snížíte nebo zvýšíte úroveň hlasitosti.

Pokud používáte náhlavní soupravu dodávanou s vaším iPhone, můžete mikrofon pozastavit stisknutím a dalším stiskem přehrát. Můžete také dvakrát rychle stisknout a přejít na další skladbu. Bonbón!

Když klepnete na tlačítko přepnout na seznam skladeb, změní se obrazovka iPhone a ovládací prvky.

image1.jpg

Zde je návod, jak použít ty řízení:

 • Přepnout na tlačítko Právě hraje: Klepnutím přepnete na obrazovku Právě hraje pro aktuální stopu.

  jak poslat text
 • Hodnocení bar: Tažením přes lištu hodnocení ohodnoťte aktuální stopu pomocí nula až pět hvězdiček. Zobrazená stopa má hodnocení pěti hvězdiček.

Skladby jsou skladby v aktuálním seznamu (například Alba, Seznamy skladeb nebo Interpreti). Indikátor aktuální skladby vám ukazuje, která skladba se právě přehrává (nebo pozastavuje). Klepnutím na libovolnou skladbu v seznamu skladeb ji přehrajete.