Správa sítě: Spuštění a zastavení Samby

Po dokončení instalace a než budete moci Sambu používat, musíte spustit její dva démony, koho a nmbd . Oba lze spustit najednou spuštěním služby SMB. Z příkazového prostředí použijte tento příkaz:

service smb start

Kdykoli provedete změnu konfigurace, například přidáte novou sdílenou složku nebo vytvoříte nového uživatele Samby, měli byste službu zastavit a restartovat pomocí těchto příkazů:service smb restart

Pokud chcete, můžete službu zastavit a spustit pomocí samostatných příkazů:lék na bakteriální infekce
service smb stop service smb start

Pokud si nejste jisti, zda je spuštěna Samba, zadejte tento příkaz:

service smb status

Zobrazí se zpráva označující, zda koho a nmbd běží démoni.Chcete-li nakonfigurovat Sambu na automatické spuštění při spuštění systému Linux, použijte tento příkaz:

chkconfig -level 35 smb on

Abyste se ujistili, že chkconfig příkaz fungoval správně, zadejte tento příkaz:

chkconfig -list smb

Měli byste vidět výstup podobný tomuto:Smb 0:off 1:off 2:off 3:on 4:off 5:on 6:off

Můžete nezávisle nakonfigurovat služby tak, aby se automaticky spouštěly pro každou ze šesti spouštěcí úrovně Linuxu. Spouštěcí úroveň 3 je normální provoz bez serveru X; úroveň 5 je normální provoz se serverem X. Takže nastavení SMB pro spuštění na úrovni 3 a 5 zpřístupní SMB - bez ohledu na to, zda používáte grafické uživatelské rozhraní.

gabapentin pro úlevu od bolesti

Sambu můžete také spustit a zastavit pomocí nástroje Konfigurace služby, který je znázorněn na následujícím obrázku. Posouvejte se dolů v seznamu služeb, dokud nenajdete službu SMB. Ke spuštění, zastavení nebo restartování služby můžete použít tři tlačítka na panelu nástrojů v horní části okna.

image0.jpg

obrázky účinků krokodýlí drogy

Můžete také použít nástroj Konfigurace služby k automatickému spuštění Samby, i když upřímně řečeno, chkconfig příkaz je jednodušší. Chcete-li nakonfigurovat Sambu na automatické spouštění pro úrovně 3 a 5, postupujte takto:

  1. V seznamu služeb vyberte SMB.

  2. Klikněte na tlačítko Přizpůsobit.

    Tím se zobrazí dialogové okno, které obsahuje pět úrovní spuštění.

  3. Ujistěte se, že je zaškrtnuto všech pět políček.

  4. Klikněte na OK.