Noční křeče v nohou: noční bolesti svalů lýtka

Noční křeče v nohou mohou vést k hrubému probuzení: Jste uprostřed noci najednou nespaní a máte bolesti. Mezi příznaky nočních křečí v nohou patří nesnesitelné kontrakce lýtkových svalů a někdy i svalů nohou.

[Kredit: © iStockphoto.com / phototake]Kredit: © iStockphoto.com / phototake

Noční křeče v nohou jsou skutečné křeče, nikoli křeče. Sval zůstává ve stísněné a stahované poloze, což odpovídá intenzitě bolesti. Pokud se dotknete postiženého lýtka, můžete být překvapeni, když zjistíte, že vaše svaly jsou velmi tvrdé, téměř jako beton, což je měřítkem síly křeče.Studie prokázaly zvýšenou elektrickou aktivitu v postižených svalech, ale lékaři stále nevědí, co způsobuje noční křeče v nohou. V některých případech to může být nerovnováha tekutin nebo nedostatek vitamínů.Léčba křečí v nohou je přímá a snadno sledovatelná. Vyvarujte se těsných přikrývek, které mohou vést k namíření prstů na nohou a následným křečím. Protáhněte si lýtkové svaly každou noc asi pět minut, než se uložíte do postele. Pokud máte křeče, zatáhněte prsty na nohou zpět (nemiřte na ně) a v případě potřeby položte nohu na podlahu a předkloňte se.

Dávkování enrofloxacinu pro psy

Některé důkazy naznačují, že nedostatek draslíku může způsobit noční křeče v nohou. Mnoho pražců zcela odstranilo křeče jen tím, že se ujistilo, že jedí spoustu potravin bohatých na draslík, včetněSamozřejmě, pokud se probudíte s křečemi v noze, banán vám moc nepomůže, takže zde je několik tipů, jak okamžitě zmírnit křeče:

  • Na zúžené svaly aplikujte horký obklad.

  • Masírujte stísněné svaly.

  • Protáhněte a ohněte. Lehněte si na zádech v posteli, zvedněte nohy, protáhněte je ke stropu a poté prsty směřujte ke stropu a pomalu je ohněte směrem k lýtku. Opakujte tento flex a protáhněte, dokud se křeče nezastaví. Chcete-li dosáhnout extra dobrého protažení, uchopte prsty v této poloze a stáhněte je dolů ke kolenům. Ucítíte, jak tento úsek pracuje v zadní části lýtkových svalů.

Jiné studie spojily křeče s dehydratací. Zůstat neustále dostatečně hydratovaný je dobrý nápad z mnoha důvodů, tak přidejte prevence nočních křečí v nohou do seznamu. Nakonec těhotné ženy, dietující, lidé užívající diuretika, (léky, které zvyšují množství moči, které produkujete) a lidé, kteří zažili záchvat zvracení a průjmu, mohou také pociťovat křeče v nohou, protože jejich hladiny vápníku a fosforu se dostanou ven. Pokud spadáte do některé z těchto kategorií a máte záchvaty nočních křečí v nohou, poraďte se se svým lékařem o nejlepším postupu léčby.