Etiketa večírku: Mluvení, Poslech, Míchání

Autor: Sue Fox

jak chutnají koupelové soli

Mezi slušné chování hosta (nebo etiketu večírku) patří vědět, jak zahájit konverzaci-a jak se na jednom zúčastnit. Vědět, jak se mísit s lidmi na večírku nebo jiné společenské funkci, je známkou laskavého hosta, který je vždy zván zpět. Pochopení základních principů párty etikety vám může pomoci lépe se socializovat na jakémkoli setkání, ať už je to společenská příležitost, večírek nebo kancelářská událost.Dobrý konverzátor ví, jak být trpělivý a nevyrušovat; být dobrým posluchačem. A musíte přemýšlet o tom, na co se někdo ptá, a reagovat odpovídajícím způsobem, stejně jako musíte myslet na to, co chcete říct, a říci to jasně.[Kredit: © iStockphoto.com / Webphotographeer 2008]Kredit: © iStockphoto.com / Webphotographeer 2008

Ne každý je od přírody společenský motýl, ale nevyhýbejte se konverzaci jen proto, že tato forma komunikace není vrozená. S následujícími tipy na etiketu večírku a dávkou sebevědomí můžete být míchání a míchání v žádném okamžiku:

 • Přemýšlejte o ostatních lidech a starejte se o ně. Pokud jste plachý nebo tichý, naučte se, jak se ostatním otevřít a ne vždy čekat, až vás vtáhnou do konverzace. Pokud jste extrovert a jste extrémní, možná budete muset udržet na uzdě své nadšení a nechat slovo dalším lidem. • Chovejte se, jako byste byli hostitelem, nikoli hostem. Oslovte lidi, kteří stojí samy za sebe, pijáky s bílými klouby nebo ty, kteří vypadají zjevně nepohodlně. Představte si navzájem lidi. Buďte nápomocní, laskaví a originální. Nebojte se přistupovat k lidem. Cizinci jsou pouze přátelé, které jste ještě nepotkali. Pokud se soustředíte na pohodlí druhé osoby, můžete ztratit své vlastní vědomí.

 • Při míchání buďte příjemní, veselí a optimističtí, bez ohledu na to, jakou máte náladu. Pokud jste měli špatný den, nezapomeňte na přehlídku někoho jiného tím, že budete mluvit o svých negativních zkušenostech - pokud samozřejmě nechcete zůstat osamoceni. A když ukončíte konverzaci, řekněte, že jste si s danou osobou rádi užili, nebo že bylo potěšením ji poznávat.

  můžete míchat mucinex a dayquil
 • Poslouchejte víc, než mluvíte. Máte dvě uši a jedno ústa. Použijte je v tomto poměru. Nic není lichotivějšího než někdo, kdo pozorně poslouchá a projevuje upřímný zájem o ostatní lidi. • Naučte se elegantně ukončovat konverzace. Je naprosto v pořádku jednoduše říci: Promiňte, bylo mi potěšením se s vámi setkat, nebo jsem si náš rozhovor užil. Pak se viditelně přesuňte do jiné části místnosti.

 • Vyvarujte se negativních komentářů k místnosti, jídlu, hostům nebo vašemu hostiteli. V každé sociální situaci je vytváření negativních komentářů, zvláště když jste v domácnosti někoho, nezdvořilé. Nikdy nevíte, jestli váš komentář může zaslechnout jiný host. Osoba, která pořádá večírek, často deleguje skutečné plánování a podrobnosti na někoho jiného a vy byste mohli mluvit s někým, kdo s akcí pomohl.

  Základní etiketa večírku pro hosty trvá na tom, že musíte mít na paměti pocity hostitele nebo jiného plánovače večírků.

 • Chcete-li zapojit cizince do konverzace, najděte společný zájem. Některá běžná témata, která vás zajímají, jsou: cestování, děti nebo domácí mazlíčci (pokud oba mít je), koníčky, aktuální témata zpráv (nejlépe nic kontroverzní), sport, kariéra, filmy a knihy.

 • Vyvarujte se jakýchkoli řečí týkajících se fyzických zranění, nemoci, nehod, nefarbených slov nebo vtipů. Také komentování domu, výzdoby nebo jídla hostitele; šíření urážlivých drbů; nebo vychovávat kontroverzní témata, která by ostatní mohla znepříjemňovat nebo rozčílit, je špatný nápad. Držte jazyk na uzdě!