Fotografování pláže při západu slunce pomocí digitální zrcadlovky

Doug Sahlin

Hodina před západem slunce je známá jako Zlatá hodina a je to skvělý čas pro umístění vaší digitální zrcadlovky pro některé nádherné snímky západu slunce. Mraky jsou zalité nádhernými odstíny oranžové, růžové a fialové. Přidejte písečnou pláž, vlny oceánu a někoho, kdo chodí po písku nebo ve vodě, a máte recept na nádhernou fotografii.Trik na dobrý obrázek při západu slunce spočívá v tom, že na obloze jsou nějaké zajímavé mraky. Podívejte se směrem k západní obloze 45 minut před západem slunce. Pokud uvidíte pěkné mraky, popadněte fotoaparát a připravte se.2172 oválná bílá pilulka

Nastavení digitální zrcadlovky pro fotografie západu slunce

Když fotografujete pláž při západu slunce, chcete mít vše zaostřeno, od vegetace v písečných dunách až po vzdálené mraky, což získáte při fotografování v režimu Priorita clony s malou clonou f / 8 nebo menší (a větší číslo f / stop). Nízké nastavení ISO zaručuje, že získáte ostrý obraz s malým nebo žádným digitálním šumem. Režim zaostření na jeden snímek je dokonalý, protože krajiny se nepohybují. Až fotoaparát zaostří, jste připraveni pořídit snímek. Širokoúhlý rozsah ohniskové vzdálenosti mezi 28 mm a 35 mm vám poskytuje široký pohled, který zachycuje mraky a krajinu s pěkným odrazem slunce na vodě.

Zatímco slunce klesá a nakonec klesá pod horizont, množství dostupného světla se mění. Proto musíte zvýšit nastavení ISO, aby clona byla f / 8 nebo menší.Pořizování snímků západu slunce na pláži

Dostaňte se na pláž asi 20 minut před západem slunce, najděte vhodné místo a připravte si fotoaparát.

Nemusíte čekat, až slunce zapadne, začněte fotografovat, když se slunce odráží na dně mraků a koupe je zlatým odstínem. Pohybujte se a skládejte obrázky se zajímavými objekty mezi vámi a sluncem - vegetace na pláži a lidé, kteří jdou po pláži, dodávají vašemu obrazu zajímavost.

image0.jpgdávkování dýňového oleje

Přepněte na ohniskovou vzdálenost se středním teleobjektivem mezi 85 mm a 100 mm a přiblížte objekt, například stanici záchranáře nebo nějakou vegetaci. Zaměřte se na funkci a použijte mírně větší clonu (menší číslo f / stop), například f / 5,6. Tato nastavení vám dávají omezenou hloubku ostrosti. Váš objekt má siluetu a ostré zaostření a slunce a mraky jsou příjemným rozmazáním.

image1.jpg

Pokud mraky setrvají po západu slunce, přemýšlejte o tom, jak udělat totéž. Jak slunce klesá, vrhá světlo na mraky, mění je v závratné odstíny oranžové, fialové a modré a vytváří nádherné obrázky.

image2.jpg

Překonávání problémů se západem slunce

Fotografování západu slunce může způsobit fotografický problém nebo dva:

  • Obraz je jasnější než scéna. Fotoaparáty mají tendenci mírně přeexponovat scény, například západy slunce. Vytočte dostatečnou kompenzaci expozice, dokud obrázek, který získáte, neodpovídá scéně před vámi.

  • Slunce je oranžová skvrna. Digitální fotoaparáty nemohou zaznamenat rozsah jasu ve scéně jako západ slunce. Pokud je slunce sfouknutý (přeexponovaný, bez detailů), použijte korekci expozice ke snížení expozice nebo komponujte snímek tak, aby slunce bylo za nějakou vegetací nebo vysokým stromem.

    phillipsovo magneziové mléko
  • Oceán je příliš temný. Fotoaparáty nemohou zaznamenávat stejný dynamický rozsah jasu, jaký vidí lidské oči. Expozice je proto často kompromisem; dostanete správně exponovanou oblohu, ale temný oceán. Pokud chcete fotografovat západy slunce, zvažte investici do odstupňovaného filtru neutrální hustoty, který ztmaví oblohu, aniž by to ovlivnilo zbytek obrazu.