Plánování zavlažovacího systému pro trávníky

Lance Walheim, Národní zahradnická asociace

I když nemůžete nakreslit přímku, musíte si naplánovat svůj zavlažovací systém mapu své nemovitosti. Nakreslete svou mapu v měřítku (například 1 palec se rovná 10 stopám) na milimetrovém papíře co nejpřesněji (většina pokynů k zavlažovacímu systému zahrnuje milimetrový papír pro mapu). Všimněte si všech měření, stromů, keřů, chodníků, příjezdových cest, domu, kůlny nástrojů, altánů a všech dalších překážek, které musíte vzít v úvahu. Nezapomeňte si uvědomit, kde se chystáte připojit k hlavnímu zdroji vody. Tuto mapu použijete k získání pomoci od profesionálního návrháře zavlažování nebo k vlastnímu plánování systému.Obraťte se na kancelář vašeho krajského úředníka nebo místní společnost poskytující služby a zjistěte, zda potřebujete znát předpisy týkající se zavlažovacích systémů. Toto je také čas určit, kudy vedou elektrické, plynové, kabelové, telefonní a kanalizační vedení vaším majetkem.nejnovější lék pro ms

Chcete-li spustit zavlažovací systém, potřebuje váš dům tlak vody 40 až 50 liber na čtvereční palec (psi). Nejjednodušší způsob, jak měřit tlak vody, je zavolat vaší vodárenské společnosti a zeptat se, zda pro vás tyto informace má. Pokud ne, zapůjčte si tlakoměr vody od dodavatele zavlažovacího zařízení nebo od přátelského instalatéra. Měřte psi pomocí měřidla vypnutím všech faucetů uvnitř domu. Poté připojte měřidlo k vnějšímu čepu, otočte jej dokořán a odečtěte tlak. Tlak vody se může lišit, proto změřte své psi několikrát během dne a průměr naměřených hodnot.

Musíte také vědět, kolik vody protéká vašimi trubkami, měřeno v galonech za minutu (gpm). Požádejte o pomoc svého zavlažovacího specialistu nebo to udělejte staromódním způsobem tak, že umístíte nádobu o objemu jednoho galonu pod venkovní čep a načasujete, jak dlouho trvá, než se voda naplní proudem. Tentokrát rozdělte na 60 a určete své gpm. Například pokud trvá 20 sekund natáhnout 1 galon vody, 60 děleno 20 se rovná 3. Jinými slovy, průtok vašeho systému je 3 galony za minutu.Váš dodavatel zavlažovacího zařízení může často vzít mapu, kterou jste nakreslili, a poskytnout vám ukázkový design, se kterým můžete pracovat.

image0.jpg

Mapa vám také řekne, jak velkou plochu pokrývá každý postřikovač. Pokud je to možné, chcete, aby podzemní vedení a hlavice postřikovače vedly kolem vnějšího okraje vašeho trávníku tak, aby bylo uprostřed trávníku málo nebo žádné postřikovače, kde by se mohly sekačkami poškodit. Umístění po obvodu není vždy možné, ale právě proto fotografujete. Nezapomeňte překrýt průměr postřikovače postřikovače o 50 procent, abyste dosáhli dobrého rovnoměrného zalévání.Zde je několik tipů pro návrh vašeho systému:

ztmavnutí kůže nad rtem
 • Nakreslete na mapu rozstřikovací kruhy a umístění postřikovacích hlav, aby byl celý trávník napojen: Nezapomeňte překrýt průměry vzorů stříkání o 50 procent, abyste zajistili dobré pokrytí.

 • Rozdělte své sprinklerové hlavice na shluky různých okruhů, každý regulovaný regulačním ventilem: Jinak nebudete mít dostatečný tlak na provoz všech postřikovačů najednou. Sešit výrobce, který je dodáván se všemi postřikovači, vám může pomoci s podrobnostmi výběru různých typů a vzorů postřikovačů. Nasazení různých značek postřikovačů na stejný okruh není dobrý nápad, protože variace mohou narušit stálý a stabilní tok, kterého se snažíte dosáhnout.

 • Pokud máte velký systém, seskupte některé z vašich regulačních ventilů do potrubí, které pak připojíte k řadiči:

  image1.jpg

  To vyžaduje neuspořádanou armádu potrubí, tvarovek, postřikovačů a ventilů a organizuje je do hladce fungujícího systému.

  Mít rozdělovač na předním dvoře a další vzadu je běžné. V oblastech, kde v zimě zmrzne země, potřebuje každý okruh v nejnižším bodě automatický vypouštěcí ventil. Jinak potrubí zamrzne a může se zlomit. Někdy jsou vypouštěcí ventily navrženy do speciálního postřikovače, který je umístěn v nejnižším bodě okruhu.

  gabapentin 300 mg tobolka
 • Načrtněte potrubí a ujistěte se, že máte přesná měření vzdáleností mezi ventily, rozdělovači, regulátory, přípojkami atd.

 • Udělat seznam veškerého potrubí, armatur, regulačních ventilů, stoupaček, postřikovačů, rozdělovačů, regulátorů a veškerého vybavení, které potřebujete k sestavení zavlažovacího systému: V opačném případě můžete na něco zapomenout. Nechte prodejce vybavení zkontrolovat váš seznam a ujistěte se, že máte vše, co potřebujete.