Populární použití pro drony

Mark LaFay

Jak většina lidí používá své drony? Ve Spojených státech je organizací, která řídí veškerý letecký provoz (soukromý i komerční), FAA, což je zkratka pro Federal Aviation Administration. V roce 2012 americký kongres přijal zákon, který požaduje, aby FAA vydala do září 2015 pravidla pro legalizaci komerčního využití dronů ve Spojených státech.V současné době je používání dronů chráněno podle předpisů FAA týkajících se rekreačních a hobby použití, pokud je dron nižší než 55 liber. Bez dobrého způsobu monitorování nebo policejní kontroly používání dronů však již mnoho soukromých osob, společností, zemědělců, malých podniků atd. Začalo používat drony, aby jim pomohly pracovat rychleji, chytřeji a s nižším rizikem a závazky.Dálkový průzkum Země

Drony mohou nést snímací zařízení, které jim pomůže s libovolným počtem funkcí. Geologické průzkumy, zemědělství, archeologie a několik dalších průmyslových odvětví mohou těžit z velkého množství senzorů, které lze zabalit do dronu. Zde je jen několik příkladů toho, jak například zemědělský průmysl využívá letecké senzory:

hydrokortizonový krém během těhotenství
 • Drony mohou pomocí Lidaru měřit výšku plodin. Vést je technologie dálkového průzkumu Země, která měří vzdálenost osvětlením objektu laserem (blízkým infračerveným nebo UV) a následným měřením toho, co se odráží zpět. • Tepelné senzory detekují teplotu hospodářských zvířat, přítomnost vody, teplotu vody a pro dohled a nouzovou reakci (pokud je někdo zraněn ve vzdáleném poli mimo těžkou techniku).

 • Multispektrální nástroje mohou počítat rostliny (hustotu plodin), kontrolovat zdraví rostlin a dokonce hodnotit kvalitu vody.

 • Senzory vizuálního spektra umožňují průzkum a mapování půdy. • Pomocí biologických senzorů lze odečítat údaje o kvalitě ovzduší a kontrolovat přítomnost konkrétních mikroorganismů nebo organických sloučenin.

Obchodní letecký dohled

Když uslyšíte dohled, je velká šance, že si myslíte o bezpečnostních kamerách určených k chytání porušovatelů zákona. Nebo možná špehování a sledování vašich osobních pohybů a akcí. Zde je jen několik způsobů, jak může být letecký dozor užitečný:

protonix pro kyselý reflux
 • Zemědělci používají drony k monitorování hospodářských zvířat na rozsáhlých pozemcích.

 • Hasiči mohou pomocí dronů sledovat a mapovat divoké požáry.

  k čemu se meloxikam používá
 • Soukromé společnosti mohou pomocí dronů monitorovat svou infrastrukturu, jako jsou potrubí, budovy atd.

 • Používání dronů ke kontrole elektrického vedení, věží, vysokých konstrukcí, jako jsou komíny a střechy, by podnikům ušetřilo obrovské množství peněz a snížilo by odpovědnost za škodu způsobenou člověkem.

Komerční a filmová tvorba

V roce 2014 požádala asociace Motion Picture Association, podporovaná sedmi společnostmi, FAA, aby umožnila použití dronů ve videu a ve filmu. Drony dramaticky snižují náklady spojené se shromažďováním akcí nebo leteckými záběry, které by dosud vyžadovaly drahé vybavení, jako jsou výložníky a panenky, nebo dokonce vrtulníky nebo jiná letadla s posádkou.

V září 2014 vydala FAA povolení šesti filmovým studiím k používání dronů při filmování. Drony se také používají ke sběru záběrů na sportovních akcích kvůli jejich schopnosti manévrování na místa, kam nemohou být zavěšeny kabelové kamery. Nejnověji byly drony používány ke sběru záběrů z lyžařských a snowboardových akcí na zimních olympijských hrách v Soči 2014.

Těžba ropy, plynu a nerostů

S pomocí konkrétních elektromagnetických senzorů lze drony použít ke shromažďování geologických informací, které geofyzikům pomohou identifikovat a lépe aproximovat umístění a přítomnost minerálů, ropy a zemního plynu.

Pomoc při katastrofách

Prostředí senzorů, které lze zabalit do dronu, lze použít k nalezení a záchraně života uprostřed přírodních katastrof. Drony lze použít ke shromažďování a doručování lékařských vzorků, zásob a léků do vzdálených nebo jinak nedosažitelných oblastí v zóně katastrofy. Drony mohou také použít infračervené senzory k detekci lidí podle jejich tepelného podpisu, což je užitečné při scénářích hledání a záchrany.

tekuté diety pro divertikulitidu

Nemovitosti a stavebnictví

Drony umožnily průzkum půdy a shromažďování informací na pracovištích. Realitní kanceláře, vývojáři a stavitelé také začali pomocí dronů shromažďovat videa a snímky pro domácí a stavební inspekce a marketingové materiály, které pomáhají procesu prodeje.

Rekreační využití

Netřeba dodávat, že drony mohou být extrémně užitečnými zařízeními pro nepřeberné množství aplikací od zemědělství po národní bezpečnost. Nemůžete však zapomenout, že drony jsou také opravdu zábavné. Zázrak letu je něco, co člověka fascinuje po tisíciletí, a proto není divu, že nadšenci hobby letu vrtali s létajícími stroji již od konce 19. století.

Dobrou zprávou je, že osobní a hobby použití dronů je ve Spojených státech naprosto legální. Rekreační létání lze provádět kdekoli, ale je nejlepší, pokud se provádí na otevřených místech, abyste vždy viděli své letadlo. Tomu se říká čára - z - pohled létání. Připojení fotoaparátu k dronu je také spousta legrace pro shromažďování krásných snímků a videí ze světa kolem vás.

Až do vzniku dronů, abyste mohli pořizovat letecké snímky nebo videa, potřebujete opravdu vysoký žebřík nebo kamaráda s vrtulníkem / letadlem, abyste mohli zachytit záběry. Slovo opatrnosti, dávejte pozor na to, kdo, co a kde se svým dronem fotografujete a natáčíte. Ochrana soukromí je velkým problémem mnoha lidí.

Po celém světě existují zájmové skupiny a letecké kluby; zapojení do skupiny je skvělý způsob, jak se setkat s dalšími lidmi, kteří se vášnivě věnují létání. Je to také skvělý způsob, jak se naučit létat, naučit se nové techniky, opravit a udržovat vaše letadlo atd.