Zveřejňování fotoalb na Facebooku

Serge Timacheff

Facebook je skvělé místo pro sdílení vašich cestovatelských fotografií. Pokud máte přístup k počítači a internetu, můžete to dělat během trekingu.vedlejší účinky glimepiridu dlouhodobě

Většina smartphonů vám umožňuje přidávat fotografie na Facebook automaticky, aniž byste museli postupovat zde. Proces je velmi jednoduchý: vyberete fotografii ve fotogalerii fotoaparátu, vyberete nabídku možností (často stisknutím obrázku nebo výběrem možností) a poté vyberete Sdílet. Obvykle máte možnost poslat obrázek e-mailem, odeslat jej prostřednictvím textu MMS nebo nahrát na Facebook. Budete moci přidat titulek a jste hotovi. 1. Před nahráním budete chtít vybrat některé fotografie, které chcete odeslat na Facebook, po jedné nebo do alba, a zkopírovat je do složky na pevném disku, kde budete mít obrázky připravené speciálně pro Facebook. K tomu byste měli použít kopie originálních fotografií, protože se zmenší.

  Alba jsou příjemná pro fotografie z výletů, protože dávají lidem šanci prohlédnout si celý cestovní příběh na jednom místě. Snažte se, aby vaše alba na Facebooku nepřesahovala 25 fotografií. Pokud máte více než 25, které chcete zveřejnit, najděte způsob, jak logicky rozdělit své fotografie, například podle různých měst na cestě, a poté vytvořit samostatná alba. Samozřejmě můžete místo vytváření alb jednoduše nahrát jednu nebo dvě fotografie současně. 2. Ve Photoshopu Elements nebo podobné aplikaci pro úpravy obrázků snižte fotografie ve složce s fotografiemi na Facebooku na rozlišení obrazovky 96 bodů na palec (dpi).

  Tyto soubory s fotografiemi se nebudou tisknout (pokud ano, měly by mít rozlišení 300 dpi), takže pokud je můžete změnit na 96 dpi, bude jejich nahrávání na web rychlejší, protože soubory budou menší. Poznámka: Uchovávejte zálohu původních obrazových souborů. Při změně velikosti obrázků pro Facebook použijte kopii původního obrazového souboru. Pojmenujte je něčím jiným, například přidáním webu do souboru JPEG, abyste si pamatovali, že se jedná o obrázek ve webovém rozlišení.

  image0.jpg  Pokud nemáte notebook s sebou, můžete si vzít paměťovou kartu nebo pevný disk do internetové kavárny, použít počítač v hotelu nebo použít všude, kde najdete šikovný počítač a připojení k internetu. Poté můžete fotografie nahrávat přímo z disku bez úprav - pokud jsou soubory větší, může to trvat trochu déle!

 3. Klikněte na odkaz Přidat fotografii / video v horní části zdroje zpráv na Facebooku a poté klikněte na Vytvořit fotoalbum, pokud vytváříte album. Pokud právě nahráváte jednu nebo dvě fotografie, jednoduše vyberte možnost nahrát fotografii / video.

  Pokud si nepřejete vytvořit album, klikněte na Nahrát fotografii / video a poté vyhledejte fotografii v počítači.

  Otevře se dialogové okno, které vám umožní použít Průzkumníka Windows k vyhledání obrázků, které chcete nahrát.

 4. Klepnutím se stisknutou klávesou Ctrl vyberte jednotlivé fotografie nebo klepnutím se stisknutou klávesou Shift vyberte skupiny fotografií a poté stiskněte klávesu Enter (nebo klepněte na Otevřít).

  Vaše fotografie se nahrají do alba.

 5. Pojmenujte a přizpůsobte své album kliknutím na Bez názvu album nebo Řekněte něco o tomto albu a zadejte text.

  Můžete také přidat, kde byly obrázky pořízeny, datum a něco konkrétního pro každou fotografii. Ve spodní části obrazovky můžete nahrát kvalitnější fotografii nebo přidat další fotografie (po dokončení nahrávání).

 6. (Volitelný) T na (nebo identifikovat lidi) fotky po jejich nahrání. Můžete také přidat polohu na základě informací GPS v telefonu nebo ručně přidat vaši polohu.

 7. Klikněte na tlačítko Odeslat fotografie.

 8. Vaše album bude zveřejněno na Facebooku a teď už jen musíte sedět a čekat, až se objeví všechny lajky a ooh a aahs!