Primidone

Primidone

Obecné jméno: primidone (PRIM jsem udělal)
Jméno značky: Mysoline
Dávkové formy: perorální tableta (250 mg; 50 mg)
Třída léčiv: Barbiturátová antikonvulziva

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 8. února 2021. Napsal Cerner Multum.Co je primidon?

Primidone je antikonvulzivní léčivý přípravek, který se používá ke kontrole záchvaty .Primidone může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Varování

Někteří lidé mají při užívání primidonu myšlenky na sebevraždu. Buďte ostražití při změnách nálady nebo symptomů. Nahlaste svému lékaři jakékoli nové nebo zhoršující se příznaky.Nepřestávejte náhle používat primidon, i když se cítíte dobře. Náhlé zastavení může způsobit zvýšené záchvaty.

Před užitím tohoto léku

Neměli byste užívat primidon, pokud jste alergičtí na primidon nebo fenobarbital , nebo pokud máte:

  • porfyrie (genetická enzymatická porucha, která způsobuje příznaky postihující kůži nebo nervový systém).Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl:

Někteří lidé mají při užívání primidonu myšlenky na sebevraždu. Váš lékař bude muset kontrolovat váš postup při pravidelných návštěvách. Vaše rodina nebo jiní pečovatelé by si také měli dávat pozor na změny nálady nebo symptomů.

Nezačínejte ani nepřestávejte užívat léky na záchvaty během těhotenství bez rady lékaře. Záchvat během těhotenství by mohl poškodit matku i dítě. Okamžitě informujte svého lékaře, pokud otěhotníte.

Pokud jste těhotná, vaše jméno může být uvedeno v registru těhotenství, aby bylo možné sledovat účinky primidonu na dítě. Ujistěte se, že informujete lékaře, který doručuje vaše dítě, o vašem užívání primidonu. Vy i dítě možná budete muset dostávat léky, které zabrání nadměrnému krvácení během porodu a těsně po porodu.

Přestaňte kojit, pokud si u kojícího dítěte všimnete neobvyklé ospalosti. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak nejlépe krmit dítě při užívání primidonu.

Jak mám užívat primidon?

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem a přečtěte si všechny návody na léky nebo návody. Váš lékař může příležitostně změnit dávku. Použijte lék přesně podle pokynů.

cena lantusového pera

Pokud přecházíte na primidon z jiného léku na záchvaty, možná budete muset začít užívat primidon pouze před spaním. Postupujte podle pokynů svého lékaře.

Nepřestávejte náhle používat primidon, i když se cítíte dobře. Náhlé zastavení může způsobit zvýšené záchvaty. Při snižování dávky postupujte podle pokynů svého lékaře.

Může trvat několik týdnů, než plně využijete užívání primidonu. Váš lékař určí, jak dlouho vás bude tento lék léčit.

Pokud tento lék používáte dlouhodobě, možná budete potřebovat časté lékařské prohlídky.

k čemu slouží jardiance

Uchovávejte primidon při pokojové teplotě mimo vlhkost, světlo a teplo.

V případě nouze noste nebo noste lékařský průkaz, abyste ostatním dali vědět, že užíváte léky na záchvaty.

Co se stane, když vynechám dávku?

Vezměte si lék co ​​nejdříve, ale vynechte zapomenutou dávku, pokud je téměř čas na další dávku. Neužívejte dvě dávky najednou.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Čeho se mám při užívání primidonu vyvarovat?

Vyhněte se řízení nebo nebezpečné činnosti, dokud nevíte, jak na vás bude primidon působit. Vaše reakce by mohla být narušena.

Pití alkoholu s tímto lékem může zvýšit vedlejší účinky.

Vedlejší účinky Primidonu

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce : kopřivka , vředy v ústech, vyrážka s puchýři a loupáním; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Nahlaste svému lékaři jakékoli nové nebo zhoršující se příznaky, jako jsou: změny nálady nebo chování, deprese, úzkost nebo se cítíte rozrušený, nepřátelský, neklidný, hyperaktivní (mentálně nebo fyzicky) nebo máte myšlenky na sebevraždu nebo na ublížení si.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

  • neobvyklé myšlenky nebo chování;

  • ztráta rovnováhy nebo koordinace;

  • horečka, zimnice, bolest krku ;

  • snadná tvorba modřin nebo krvácení; nebo

  • bledá kůže, neobvyklá únava.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní primidon?

Použití primidonu s jinými léky, které způsobují ospalost, může tento účinek zhoršit. Zeptejte se svého lékaře dříve, než začnete užívat opioidní léky, prášek na spaní, svalový relaxátor nebo lék na úzkost nebo záchvaty.

Jiné léky mohou ovlivňovat primidon, včetně léků na předpis a léků bez předpisu, vitamíny , a bylinné produkty . Informujte svého lékaře o všech současných lécích a lécích, které začnete nebo přestanete používat.

Interaguje Primidone s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 5.01.