Zvětšete počet zaměstnanců: Jak číst houslový a basový klíč

Autor: Jerry Kovarsky

Kdysi dávno, vědci staré hudby přišli se systémem linií a prostorů zvaných a personál nebo stavu reprezentovat noty nebo výšky tónu. Každý personál je seskupení pěti řádků a čtyř mezer. The klíč - buď výšky, nebo basy - řekne vám, jak pojmenovat tyto řádky a mezery.

3601 žlutá oválná pilulka

Začněte houslovým klíčem (pravá ruka)

Zjednodušeně si můžete představit horní hůl, zvanou houslový klíč, jako pravá část.image0.jpg

Od zdola nahoru jsou řádky E, G, B, D a F.

Studenti tradičně používají snadno zapamatovatelné fráze (volala mnemotechnická zařízení ), abyste si tyto poznámky zapamatovali, například Každý dobrý chlapec se má dobře nebo Sloni dostávají velké špinavé nohy. Někteří považují první možnost za sexistickou v dnešní politicky korektní společnosti a jiní se možná domnívají, že druhá pohrdá slony, kteří jsou milými tvory. Takže neváhejte a vytvořte si vlastní!

Řádky pokaždé přeskočí notu; tyto noty - F, A, C a E zdola nahoru - jsou umístěny v mezerách mezi nimi. FACE je dostatečně snadná mnemotechnika, která si je pamatuje, ale pokud vám to pomůže, můžete si vymyslet frázi. Takže výšková tyč představuje E nad středem C až F o oktávu nad středem C.

Pokud potřebujete jít nad nebo pod personál, přidáte do každé jednotlivé noty jeden nebo více malých řádků navíc, které znázorňují, o kolik je dále nahoru nebo dolů. Takže při sestupu z nízkého E na hůlce máte dole D v prostoru a poté hlavu noty s krátkou linkou, která představuje notu další linie, uprostřed C.

image1.jpg

Na začátku studia čtení byste měli poznámky identifikovat počítáním jmen nahoru (nebo dolů) z posledního řádku zaměstnanců. Postupem času zjistíte, že noty okamžitě poznáte do dvou řádků nad a pod osazenstvem, a pak od nich budete muset počítat pouze nahoru (nebo dolů).

Seznamte se s basovým klíčem (vaše levá ruka)

Nižší hůl plné klavírní hudby se nazývá basový klíč . Používá stejné pojmy jako houslový klíč v, ale názvy řádků a mezer se liší. Mezi běžné mnemotechnické pomůcky, které si musíte zapamatovat, patří Good Boys Do Fine Always a Great Big Dogs Fight Animals. Nebo si můžete vytvořit svůj vlastní.

image2.jpg

Mezery jsou A, C, E a G zdola nahoru. All Cows Eat Grass je dostatečně snadná mnemotechnika, která si je pamatuje, ale jako vždy si můžete vymyslet jinou frázi, pokud chcete.

Noty nahoře a dole pod notou basového klíče jsou reprezentovány stejnou metodou jako noty výšek.

areds 2 vedlejší účinky