Small Business For Dummies Cheat Sheet

Autor: Eric Tyson, Jim Schell

Od správy po marketing a vše mezi tím může být svět malého podnikání vzrušující i ohromující. Je to místo, kde žádné dva pracovní dny nejsou úplně stejné a kde se stávají nepředvídatelné věci. Pokud uvažujete o zahájení (nebo již provozujete a spravujete) své vlastní podnikání, podívejte se na následující seznam tipů, jak zlepšit své šance na úspěch.

Copyright © 2012 Eric Tyson, Jim Schell. Všechna práva vyhrazena.

20 tipů pro úspěch v malém podnikání

 1. Uvědomit si, že ne každý je považován za vlastníka malé firmy . Udělejte si čas a prozkoumejte, zda jste kompatibilní s provozováním vlastního podnikání. Někteří lidé jsou šťastnější (a finančně lépe) na druhém konci výplaty. 2. Získejte své osobní finance v pořádku. Než se vrhnete do podnikatelské hádky, připravte si záležitosti týkající se vlastních peněz na druhou.

  jak vypočítat měrnou hmotnost
 3. Vyberte si své místo. Zhodnoťte své dovednosti, zájmy a historii zaměstnání a vyberte si podnik, který vám nejlépe vyhovuje. Výběr mezery, pro kterou můžete být vášniví, pomůže zlepšit vaše šance na úspěch. Pamatujte: Mnoho majitelů malých podniků uspěje v podnicích, které jsou stěží jedinečné nebo inovativní.

 4. Využijte svůj podnikatelský plán. Cvičení při vytváření obchodního plánu vyplácí dividendy. Odpovězte na obtížné otázky nyní, než měřič běží.

 5. Nemyslete si, že hned na začátku potřebujete bankéře a investory. Převážná většina začínajících malých podniků je bootstrapovaná (samofinancovaná). Zvažte své vlastní úspory, investice a prodejná aktiva a poté se poraďte se svými přáteli a rodinou, než se podíváte na vnější zdroje.

 6. Zjistěte, které klobouky nosíte nejlépe. V prvních měsících a letech svého podnikání budete muset získat mnoho dovedností. Získejte pozadí, které potřebujete, abyste mohli dohlížet na všechny aspekty svého podnikání, ale také určete, jaké úkoly byste měli outsourcovat nebo najmout zaměstnance ke správě.

 7. Pamatuj si to dokud se neprovede prodej, nic se neděje. Kolik dobrých produktů nikam nevede, protože se nedostanou na police? Vaše podnikání řídí prodej. Potřebujete marketingový plán crackerjack, který podrobně popisuje, jak hodláte svůj produkt nebo službu zabalit, propagovat, distribuovat, ocenit a prodat.

 8. Věnujte pozornost svým zákazníkům. Nakonec musíte vidět zákazníka, abyste ho znali. Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, zejména v prvních letech svého podnikání, nezapomeňte strávit alespoň 25 procent svého času se zákazníky. Bez porozumění pohledu zákazníka nemůžete dělat správná obchodní rozhodnutí.

  jak resetovat notebook
 9. Vyřešte problémy svých zákazníků. Nejlepším způsobem, jak uspokojit své zákazníky, není prodej produktů nebo služeb, ale poskytnutí řešení jejich problémů. Pochopte rozdíl a odpovídajícím způsobem prodejte své produkty a služby.

 10. Mějte na paměti, že kvalita trvá jen několik okamžiků, než se ztratí, a roky, než ji znovu získáte. Kvalita není cílem, ale spíše nekonečnou cestou. Poté, co jste se odchýlili od cesty kvality, může být vaše cesta navždy odvrácena.

 11. Na prvním místě je ziskovost a na druhém místě odměny. Dejte si pozor na malý podnik, který se věnuje statným platům, konzultantům s vysokými cenami a vodopádům v hale. V malém podnikání musí být ziskovost na prvním místě. Abyste pochopili ziskovost, musíte nejprve změřit svůj peněžní tok a pochopit své klíčové finanční poměry.

 12. Najímejte superhvězdy. Pokud máte v úmyslu vytvořit rostoucí podnik, vaší povinností číslo jedna je shromáždit tým superstar zaměstnanců na vašich pozicích, kde se hraje hra. Pozice rozbíjející hry jsou klíčové pozice, jako je prezident / CEO (to jste vy), finanční osoba, vedoucí prodeje, marketingový manažer, vedoucí výroby, vedoucí kanceláře, nákupní agent, umělecký ředitel atd., díky nimž nebo rozbít vaši společnost.

  prázdná okna koše 10
 13. Nechoď na to sám. Využijte zdroje, jako jsou kolegové, mentoři a obchodní sdružení v malých podnicích, které vám mohou pomoci při zahájení a provozu vašeho podnikání některé pokusy a omyly vyčerpávající energii.

 14. Pamatujte, že prodejci jsou také partnery. Dobrý prodejce je pro vaše podnikání stejně důležitý jako dobrý zákazník. Zacházejte se svými prodejci jako se zákazníky a sledujte, jak partnerství rostou.

 15. Využijte výhod. Nejcennější dlouhodobou výhodou, kterou můžete sobě i svým zaměstnancům nabídnout, je plán spoření na důchod. Kromě toho zjistěte, jak poskytovat pojištění a další výhody a současně snížit daňový účet.

 16. Věnujte pozornost všem regulačním problémům souvisejícím s malými podniky. Federální, státní a místní vládní agentury vyžadují řadu licencí, registrací a povolení. Řiďte se jimi nebo čelte přísným pokutám, včetně možného uzavření vaší firmy.

 17. Znát daňové zákony. Investujte do porozumění daňovým problémům, které ovlivňují váš malý podnik. Můžete se vyhnout problémům a zároveň legálně rozdělit tisíce dolarů ze svého daňového účtu, pokud znáte přínosy daňového práva pro malé podniky.

 18. Soustřeďte se na lidi. Cokoli se stane malé firmě, stane se z rukou lidí, kteří pro ni pracují.

  inverzní k matici koeficientu
 19. Rychlé, dobré nebo levné - vyberte si libovolné dvě. Vážné potíže čekají na ty majitele firem, kteří se snaží být na trhu vším. Zaměřte se na to, co umíte nejlépe.

 20. Rozvíjejte vášeň pro učení. Jak se vaše firma mění a roste, musíte se s ní měnit a růst - zejména při přechodu na manažera. Jediným společným jmenovatelem, který najdete u všech úspěšných podnikatelů, je vášeň pro učení.