Řešení problému škubání peří vaší korely

Peří škubání je komplexní syndrom. Může naznačovat fyzický nebo psychologický problém s vaší korelou. Musíte pozorně sledovat svého ptáka, věnovat se lékařské péči a být při řešení tohoto problému kreativní. Tento syndrom má mnoho podob. Mrzačení peří se může pohybovat od holého místa pod křídly až po plešatou hruď. Může to znamenat smrtelnou nemoc nebo by to mohlo znamenat jen to, že se vaše korely v současném ubytování cítí přeplněné.

Škubání peří je pro majitele korely obtížný syndrom. Hodně z krásy a potěšení korely se nachází v jejich peří. Pod tím vším korela vypadá jako drcené kuře, i když drcené kuře s osobností! Stojí za to prozkoumat důvody stavu vaší korely, protože trhání peří lze v mnoha případech zmírnit nebo alespoň ovládat.Příčiny sbírání peří

Škubání peří může být způsobeno nemocí nebo alergií. Může to být reakce na toxiny nebo výsledek kožní infekce. Paraziti, stejně jako dietní nedostatky, přispívají k vytržení peří. Nějaké škubání peří je behaviorální reakce sama o sobě, bez lékařské příčiny. Vzhledem k tomu, že škubání peří má takovou řadu příčin, je nalezení příčiny z vaší strany nutné.Začněte toto vyšetřování lékařskou prohlídkou u ptačího veterináře. Váš veterinář bude chtít vyloučit hypotyreózu, infekci nebo nemoc jako příčinu sbírání peří. Korely běžně mají svědění kůže a při infekci parazitem se zvedají pouze pod svá křídla Giardia. Bez laboratorních testů to vy ani váš veterinář nevíte.

Pravděpodobně jedna z nejhorších příčin sbírání peří je Psittacinový zobák a peří (PBFD). Toto onemocnění obvykle postihuje mladé ptáky do 3 let a způsobuje abnormální růst peří. Je to infekční nemoc a nelze ji vyléčit.Nedělejte si starosti, pokud váš ptačí veterinář nemůže hned zjistit příčinu sbírání peří vaší korely. Pracujte jako tým na vyřešení problému, protože se jedná o tak složitý syndrom. Pečlivě zvažte příznaky, které má váš pták, a řiďte se pokyny veterináře ohledně způsobů vyloučení různých fyzických příčin.

Vaše korela může škubat kvůli sexuální frustraci. Drhá vaše korela peří v určitých obdobích roku? Je to na jaře a na podzim? Pokud se ukáže, že je to příčina, kontrolujte sexuální stimulaci nebo spolupracujte se svým veterinářem na podávání hormonálních injekcí.

I když je možné, že sexuální frustrace může být důvodem k vytržení papoušků z peří, chov vaší korely není nejlepším řešením tohoto problému. Pokud lidé chovají péřové korely, je výsledkem v budoucích generacích korelí více péřových korelí. Chovejte pouze ty nejvýznamnější doprovodné korely, abyste produkovali zdravější korely, kteří jsou dobře přizpůsobeni životu jako lidský společník.Postřehy o vaší korele

Vaše pozorování o vaší korele jsou klíčem k určení jeho zdravotního stavu. Mezi důležitá pozorování patří podrobnosti o věku a historii vaší korely. Kde jsi ho vzal a žil s jinými ptáky a jinými druhy ptáků? Jak dlouho jste pozorovali chování trhání peří a kdy to začalo? Co jí vaše korela? Vidíte, jak se vaše korela sbírá? Vytahuje peří, mrzne peří nebo kopá vředy na těle? Je to sezónní vzor? Zdá se, že má vaše korela svědění? Jak zareaguje, když ho vidíte trhat peří? Kde je vaše korela škubání? Korela může dosáhnout na hruď nebo na záda. Pokud mu chybí peří z hlavy, pak škrábání provádí někdo jiný v hejnu.

Kouříte nebo někdo z rodiny kouří nebo používáte doma spreje nebo chemikálie? Nainstalovali jste nedávno nové koberce nebo jste začali používat nové vonné svíčky nebo osvěžovač vzduchu? Dostává vaše korela dobrou stravu? Jí formulovanou stravu doplněnou čerstvými potravinami nebo domácí stravou a vitamíny? Krmíte něco jiného než semeno? Má přístup k sépiové kosti? Máte v prostředí své korely plnospektrální světla?

Rozptýlení péra

Ať už vaše korela škubá peří ze zdravotních nebo behaviorálních důvodů, můžete provést několik změn, díky nimž se vaše korela bude cítit lépe o sobě a svém stavu. Koupejte svého korela každý den, dokud jeho stav přetrvává. Tímto způsobem minimalizujete bakterie a plísně i dráždivé látky, na které je alergický. Pokud váš korela trpí separační úzkostí, jeho záliba po koupeli mu dá něco do činění.

Nedávejte své korele žádnou pozornost škubání. Nenapomínejte ho, aby přestal, řekl ne, nebo běžel, aby ho rozptýlil. Tyto odpovědi nejsou užitečné a vaše pozornost může být přesně to, po čem touží. Věnujte svému škubání korela pozornost tichému hraní nebo klidnému odpočinku. Řekněte mu, jak je v těchto chvílích krásný, protože to je chování, které chcete povzbudit.

jak dlouho rexulti funguje

Nabídněte škubání korely další vývody pro konstruktivní přípravu. Dejte mu hračky, které mu umožní přejet zobákem po pramenech vlákniny, stejně jako by jeho zobákem procházel skrz peří, aby uhasil. Může se naučit nutkavě ničit hračku místo vlastního peří. Nechte svoji korelu hrát si s pavími pery nebo propíchněte nevyžádanou poštu. Malé šlehací koště nebo kousek bavlněného lana nabízejí příležitosti ke hře. Vyměňujte své ptačí hračky, i když jednoduše střídáte stejné hračky každý druhý týden. Pokud vytrhávání vaší korely pramení z nudy nebo pokud potřebujete přesměrovat jeho chování, je užitečné otáčení hraček. Pokud je vaše korela ve stresu a má strach, tato taktika pravděpodobně není dobrý nápad.