Předvolby přehrávání Spotify

Autor: Kim Gilmour

Některé z možností poslechu dostupných v podokně Předvolby Spotify závisí na tom, jaký druh předplatného Spotify máte, a také na tom, zda máte Mac nebo PC.Povolte možnost Hardwarová akcelerace

Možnost Povolit hardwarovou akceleraci se zobrazí, pouze pokud používáte počítač, a je vybrána ve výchozím nastavení. Hardwarová akcelerace je proces, který k optimalizaci výkonu Spotify využívá hardware vašeho počítače, nikoli samotný software Spotify.Nevýhodou hardwarové akcelerace je, že váš hardware jednoduše nemusí být na daném úkolu. Mnoho lidí, kteří používají starší počítače, si stěžuje na skoky skladeb nebo rychlé převíjení vpřed, protože je zapnutá hardwarová akcelerace (Spotify není jediným programem, který má tento problém). Pokud narazíte na takové problémy, zrušte zaškrtnutí políčka a poté restartujte počítač.

Jak nastavit úroveň zvuku

Mnoho alb má pro ně různé nuance: Jedna skladba může být šeptající a měkká, další plná hlasitých zvuků. Někteří lidé rádi poslouchají veškerou hudbu tak, jak byla zamýšlena; jiní mohou pracovat v kanceláři a chtějí mít stopy přehrávané obecně se stejnou hlasitostí (nechcete, aby váš šéf nečekaně vyskočil z kůže).náhlé pocení a třes

Technický název pro přehrávání stop na stejné úrovni zvuku je normalizace hlasitosti .

Chcete-li zachovat normální úroveň zvuku pro všechny stopy, zaškrtněte políčko Nastavit stejnou hladinu zvuku pro všechny stopy. Chcete-li si hudbu užít, ať už je po špičkách tichá nebo šíleně hlasitá, zrušte zaškrtnutí této možnosti.

Streamujte zvuk ve vysoce kvalitním formátu

Možnost Vysoce kvalitní streamování je šedá, pokud nemáte předplatné Premium. Pokud ale máte tarif Premium, můžete poslouchat významnou část streamované hudby ve špičkové kvalitě 360 kB / s (kilobitů za sekundu).Ve výchozím nastavení je možnost poslouchat ve vyšší kvalitě vypnutá, aby k vám písně proudily rychleji a šetřily se prostředky. S vypnutou možností Spotify streamuje hudbu rychlostí přibližně 160 kb / s, což je ideální pro každodenní poslech. A protože streamujete menší hudební soubory, je to také dobrý způsob, jak udržet nízkou spotřebu dat (což je důležité, pokud používáte datový tarif s omezeními nebo používáte mobilní širokopásmové připojení).

Audiofilové, kteří poslouchají streamování hudby prostřednictvím kvalitních zvukových systémů, mohou chtít zvuk vyšší kvality. Pokud chcete lépe znějící hudbu a máte předplatné Premium, ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko Vysoce kvalitní streamování. Moderní širokopásmové připojení by mělo být pro tento typ streamování vhodné - ale pokud začnou skákat písničky nebo web reaguje pomalu, pravděpodobně budete muset buď upgradovat rychlost připojení, nebo zrušit zaškrtnutí možnosti High Quality Streaming.

Nejoblíbenější skladby Spotify by měl být k dispozici ve vysoké kvalitě, protože tyto stopy mají tendenci mít přednost, když společnost převede své surové zdrojové soubory na 320 kb / s. Pokud jde o ostatní, nabízí Spotify obrovský podíl ve vysoké kvalitě, ale konkrétně neuvedl, kolik jich je k dispozici ve kvalitnějším formátu.

Spotify vám neřekne, zda je skladba nabízena rychlostí 320 kb / s, takže nemáte žádný způsob, jak zjistit (kromě vašich uší), zda je skladba, kterou posloucháte, ve vysoce kvalitním streamovacím formátu.

Možnost Skrýt nehratelné stopy

Tato uvítací možnost byla po dlouhé nepřítomnosti znovu zavedena do podokna Předvolby Spotify. Z důvodu omezení licencování hudby někdy najdete zašedlé stopy, které nelze ve vaší zemi přehrát. Chcete-li se vyhnout zklamání, ponechte vybranou možnost Skrýt nehratelné stopy.