Začněte znovu ve Windows 10

Woody Leonhard

Začněte znovu je novinkou v aktualizaci Windows 10 Anniversary, build 1607. Start Fresh, like Reset, has two options: Keep My Files, and Remove Everything. Mezi Start Fresh a integrovaným resetem existují dva velké rozdíly. Za prvé, Start Fresh není zabudován do Windows 10; běží od a webová stránka které může Microsoft často aktualizovat. Zadruhé, Start Fresh je založen na blaženě čisté kopii Windows 10 schválené společností Microsoft. Žádné crapware v dohledu.Pokud vás myšlenka na ztrátu továrně nainstalovaných ovladačů nezfázuje (obvykle rychlý běh přes Windows Update je všechny znovu nainstaluje) a pomyšlení na to, jak se zbavit všech haraburdí nainstalovaných výrobcem, vás nadchne Čerstvá volba je pro vás.Zde je návod, jak získat opravdu čerstvou kopii systému Windows 10:

 1. Klikněte nebo klepněte na ikonu Start, ikonu Nastavení a Aktualizace a zabezpečení. Vlevo vyberte Obnovení. Zobrazí se možnosti obnovení.
 2. V dolní části klikněte na odkaz v části Další možnosti obnovení a přejděte na web Spustit nový (který se může čas od času změnit).
 3. Stáhněte si nástroj Start Fresh a spusťte jej poklepáním. Společnost Microsoft vám zobrazí licenční smlouvu s koncovým uživatelem.
 4. Přečtěte si všech 3 141 stránek smlouvy EULA, zavolejte svého právníka a klikněte na Souhlasím. Spustit nový zobrazí zde zobrazené dialogové okno.

  Možnosti vyčištění v Start Fresh jsou podobné těm v Refresh. 5. Proveďte jednu z následujících akcí:
  • Chcete-li své soubory uchovat, vyberte možnost Zachovat pouze osobní soubory a poté klikněte na Instalovat. Soubory budou uloženy ve složce Uživatel a v kořenovém adresáři jednotky C :. Start Fresh probíhá podobně jako Reset with Keep My Files, kromě toho, že používá čistou kopii Win10.
  • Pokud si nechcete nic ponechat, vyberte Nic a poté klikněte na Instalovat. Start Fresh opět probíhá jako v Reset with Remove Everything, kromě toho, že je to provedeno s čistou kopií systému Windows 10. Nedostanete možnost přeformátovat pevný disk.

V obou případech po kliknutí na tlačítko Instalovat provede instalační program přesně to. Nemáte šanci říct Jejda. Pokud jste chyceni uprostřed resetování a nechcete ho - a uvidíte toto napomenutí včas -, můžete z instalačního dialogu X X a zastavit.

Společnost Microsoft bezpochyby občas vyladí nástroj Start Fresh. Jelikož není součástí samotného Windows 10, má MS mnohem větší prostor pro provádění změn.