Akciové investice pro figurky Cheat Sheet

Paul Mladjenovic

Investujete do akcií - dobré pro vás! Chcete-li co nejlépe využít své peníze a své volby, naučte se, jak investovat do akcií sebevědomě a inteligentně, seznamte se s dostupnými internetovými zdroji, které vám pomohou vyhodnotit akcie, a najděte způsoby, jak chránit vydělané peníze. Nezapomeňte si také udělat domácí úkol, než investujete do akcií jakékoli společnosti.

vedlejší účinky ibuprofenu 800 miligramů
investování akcií

© shutter_o / Shutterstock.com10 nejdůležitějších bodů o investování do akcií

Pokud jste odhodláni investovat do akcií, mějte na paměti následující body, když se rozhodujete a získáváte odměny. Investování do akcií je koneckonců zábavné a děsivé, rozumné a šílené, komplikované a jednoduché - a možná budete potřebovat připomenutí, abyste se soustředili.

 1. Nekupujete akcie; kupujete společnost.

 2. Primárním důvodem, proč investujete do akcií, je to, že společnost vytváří zisk a chcete se podílet na jejím dlouhodobém úspěchu.

 3. Pokud kupujete akcie, když společnost nevytváří zisk, neinvestujete - spekulujete.

 4. Akcie (nebo obecně akcie) by nikdy neměly představovat 100 procent vašich aktiv.

 5. V některých případech (například na těžkém medvědím trhu) nejsou akcie vůbec dobrou investicí. Medvědí trh však může nabídnout nákupní příležitosti pro ziskové společnosti.

 6. Cena akcií závisí na společnosti, která je zase závislá na jejím prostředí, které zahrnuje její zákaznickou základnu, její průmysl, obecnou ekonomiku a politické klima.

 7. Váš zdravý rozum a logika mohou být při výběru dobré akcie stejně důležité jako rady jakéhokoli investičního odborníka.

 8. Vždy mějte dobře odůvodněné odpovědi na otázky typu Proč investujete do akcií? a Proč investujete do konkrétní akcie?

 9. Pokud nemáte představu o vyhlídkách společnosti (a někdy i když si myslíte, že ano), použijte příkazy stop-loss nebo stop stop.

 10. I když je vaší filozofií nakupovat a dlouhodobě držet, pokračujte ve sledování svých akcií a zvažte jejich prodej, pokud nehodnocují nebo se změnily obecné ekonomické podmínky.

Kontrola důležitých základů společnosti před investováním do akcií

Než nakoupíte akcie, musíte provést malý průzkum společností, do kterých uvažujete investovat. Při pohledu na hlavní finanční výkazy společnosti (výkaz zisku a ztráty a rozvahu) věnujte pozornost následujícím klíčovým složkám:

 • Zisk: Toto číslo by mělo být nejméně o 10 procent vyšší než rok předtím.

 • Odbyt: Toto číslo by mělo být vyšší než rok předtím.

 • Dluh: Toto číslo by mělo být nižší nebo přibližně stejné jako v předchozím roce. Měla by být také nižší než aktiva společnosti.

 • Spravedlnost: Toto číslo by mělo být vyšší než rok předtím.

Finanční opatření, která je třeba zvážit před investováním do akcie

Uvažujete o koupi akcií ve společnosti, ale než investujete své těžce vydělané peníze v naději na výnosný výnos, podívejte se na některé finanční ukazatele, které vám mohou pomoci určit, zda je společnost na zdravém finančním základě. Zde je třeba vzít v úvahu klíčová opatření:

dávka tylenolu pro kojence
 • Poměr ceny k výnosům (P / E): U akcií s velkou kapitalizací by měl být poměr pod 20. U všech akcií (včetně růstových, kapitalizačních a spekulativních emisí) by neměl překročit 40.

 • Poměr ceny k prodeji (PSR): PSR by měl být co nejblíže k 1.

 • Návratnost kapitálu (ROE): ROE by měl stoupat nejméně o 10 procent ročně.

 • Růst příjmů: Výdělky by měly být nejméně o 10 procent vyšší než rok předtím. Tato míra by měla být udržována několik let.

 • Poměr dluhu k aktivu: Dluh by měl být polovina aktiv nebo méně.

Seznam povinných údajů pro investory do akcií

Než si koupíte akcie ve společnosti, musíte udělat trochu světla - nebo ne tak lehkého - čtení. Investice do akcií bez předchozí kontroly společnosti je receptem na katastrofu. Než tedy své peníze vyhodíte, přečtěte si následující:

 • Výroční zpráva společnosti

 • 10K a 10Q hlásí, že společnost ukládá SEC

 • Standardní a špatné s Zprávy o akciích

 • Investiční průzkum hodnotové linie

 • The Wall Street Journal a / nebo Investor' s Business Daily

  co jsou cbd gummies
 • Renomované webové stránky investující do akcií

Uklidňující body pro investory nervových zásob

Vzhledem k tomu, že svět někdy vypadá tak šíleně a nestabilně, je důležité si uvědomit, že obezřetné investování není jen o tom, do čeho investujete, ale také o tom, jak investujete. Pokud chcete budovat dlouhodobé bohatství prostřednictvím investování do akcií a přesto můžete v noci spát, zvažte tyto body:

 • Investujte do akcií ziskových společností, které prodávají zboží a služby, které chce rostoucí počet lidí. Vaše akcie se budou klikatit vzhůru.

 • Pokud budete investovat do akcií a fondů obchodovaných na burze (ETF) s ohledem na lidské potřeby (spíše než na potřeby), bude váš dlouhodobý investiční úspěch zajištěnější.

 • Pokud necháte své peníze obecně diverzifikované napříč akciemi, ETF, podílovými fondy a tvrdými aktivy (jako jsou nemovitosti a drahé kovy) a budete mít v bance odpovídající hotovost, budete z dlouhodobého hlediska mnohem bezpečnější.

 • Každodenní informování o svém portfoliu, finančních trzích a obecné ekonomice vás ochrání před strachem a úzkostí z neznáma a před nevyhnutelnými překvapeními.

 • Uvědomte si investiční nástroje a jejich pravidelné používání (jako jsou příkazy stop-loss a put opce) vám dávají větší kontrolu nad nevýhodou a větší klid.

 • Udržujte přísnou kontrolu nad svým dluhem a financemi. Tato praxe zase zmírní tlak na agresivní investování s krátkodobým zaměřením a místo toho vám pomůže zaměřit se více na dlouhodobější.