Pořizování portrétních snímků zblízka pomocí digitální zrcadlovky

Doug Sahlin

Když fotografujete osobu, která má krásnou tvář, focení ještě neskončí, dokud s vaší digitální zrcadlovkou nezískáte extrémní detail. Protože si přiblížíte těsně obličej obličeje (rámeček nezahrnuje ani celou hlavu), udělejte portrét zblízka, pouze pokud má objekt bezchybnou pleť, i když můžete během úprav některé nedokonalosti odstranit.Nastavení digitální zrcadlovky pro pořizování portrétů zblízka

Dobré nastavení vylučuje strach z blízkosti. Použijte režim Priorita clony a nastavení ISO 100. Skutečně malá clona - f / 7,1 - zabraňuje rozostření vlasů objektu a funguje skvěle, pokud obě oči nejsou ve stejné vzdálenosti od fotoaparátu. Pokud chcete měkký, zasněný vzhled, použijte clonu f / 2,8.Větší clonové číslo a malá hloubka ostrosti udržují krásu objektu vpředu i uprostřed.Větší clonové číslo a malá hloubka ostrosti udržují krásu objektu vpředu i uprostřed.

Výběr jediného bodu automatického zaostření vám umožní přesně zaostřit na oči objektu. Ohnisková vzdálenost mezi 100 mm a 150 mm vám umožní dosáhnout pěkného makrosnímku bez narušení funkcí objektu. Stabilizace obrazu zajišťuje obraz bez rozmazání, proto jej použijte, pokud má váš fotoaparát nebo objektiv tuto funkci. Pokud nemáte stabilizaci obrazu, zvažte použití stativu pro tento typ fotografie, pokud nemáte velmi pevnou ruku.

Pořizování detailních snímků

Chcete měkké světlo pro extrémní detail, udělejte tento typ fotografie v zataženém dni nebo v blízkosti rozptýleného světla okna. Pokud nemáte zatažené počasí, pořizujte fotografie ve stinné oblasti. Alternativně můžete použít světlo z rozptýleného blesku ve fotoaparátu.Zaostřete oči. Pokud jsou zaostřeni, vypadá celý portrét dobře; pokud nejsou, vidí diváci celý obraz jako rozmazaný. Chcete-li opravit rozostřené oči, přepněte na menší clonu (větší číslo f / stop) a zkuste to znovu.

Šperky můžete použít jako kompoziční prvek, kterým nakreslíte diváka na obrázek:

Náušnice a umístění mírně mimo střed činí tento portrét vizuálně zajímavým.Náušnice a umístění mírně mimo střed činí tento portrét vizuálně zajímavým.

Požádejte fotografovaný objekt, aby se odvrátil od fotoaparátu a poté se podíval směrem k němu. Zaostřete na oko nejblíže fotoaparátu a pořiďte snímek. Požádejte subjekt, aby sklonil hlavu dolů a usmál se.