Sčítání skóre v Rummy

Autor: Barry Rigal, Omar Sharif

Při hraní Rummy vyhrává první hráč, který dokázal vložit všechny karty kromě jedné do své kombinace (umístí všechny její karty na stůl). Tomu se říká jít ven. Zbývající kartu zahodíte, když jdete ven, obvykle se ostatní staly kombinací čtyř a jedné kombinace tří, pokud jste hrající Rummy se 7 kartami . Nemusíte hrát hry na jedno kolo; možná jste už nějaké karty samozřejmě odložili. Pokud jsou vaše poslední dvě karty dvě sedmičky a vy si vezmete třetí sedm, většina lidí hraje, že můžete jít ven vytvořením sady, aniž byste potřebovali konečné odhodení.Vítěz sbírá body od všech ostatních hráčů. Svůj bodový součet zakládá na zbývajících kartách v rukou ostatních hráčů, bez ohledu na to, zda karty tvoří dokončené kombinace, či nikoli - což je dobrý důvod, aby se meldy skládaly, jakmile je získáte.Hráči položí své karty lícem nahoru na stůl a vytočí, kolik bodů jim vítězi zbývá. Karty skórujete podle následující stupnice:

  • 2 s až 10 s získají svou nominální hodnotu, což znamená, že 5 má hodnotu 5 bodů.  • Zvedáci, královny a králové obdrží 10 bodů za kus.

  • Divoké karty vás stojí 15 bodů, pokud s nimi hrajete (Žolíky jsou obvykle divoké karty a mohou dokončit libovolnou sadu; to znamená, že Joker může být náhradou za jakoukoli jinou kartu v balíčku).

  • Esa vám při zachování nízkého stavu během hry účtují pouze 1 bod.Položení všech karet v jednom tahu se nazývá jít Rummy, což zdvojnásobuje vaše skóre; Dostupnost tohoto bonusu samozřejmě ovlivňuje vaše rozhodnutí odložit kombinace dříve než později. Pokud si myslíte, že můžete získat tento bonus, možná budete chtít odložit odložení svých kombinací.

Prvním hráčem, který získá 100 bodů, je vítěz. U delší hry můžete hrát na 250 bodů.