Co je třeba vzít v úvahu při navrhování kurníku

Stavba kurníku vyžaduje čas, alespoň určité dovednosti a hodně pečlivého plánování. Než začnete s kladivem, vytáhněte milimetrový papír a ujistěte se, že řešíte vše, co kuře potřebuje, aby zůstalo zdravé a bezpečné.

 • Velikost a tvar coopu. Každé kuře potřebuje alespoň 2 čtvereční stopy vnitřního prostoru nebo 3 až 6 čtverečních stop při venkovním běhu. Například u vnitřních kuřat byste měli znásobit počet kuřat o 2, abyste získali minimální metr čtvereční.  drogy com vyhledávač pilulek
 • Větrání. Kurníky vyžadují dobré větrání okny, střešními otvory, odsávacími ventilátory a / nebo jinými prostředky. Chladný vzduch obvykle vstupuje do blízkosti podlahy, ohřívá se a poté vystupuje z horní části. Vyšší kotle budou vyžadovat horní i dolní ventilační body. • Úkryty Tyto úvahy chrání vaše kuřata před zraněním. Nezapomeňte ve svém designu zvážit čištění. Možnosti pro udržení čistého prostoru úkrytu zahrnují vysouvací pánev nebo dveře, jámu nebo plochou desku, kterou lze vyjmout a seškrábat.

 • Přístřeší. Coop musí udržovat kuřata v teple a suchu, a tedy zdravá. Kuřata musí mít přístup k úkrytu a větrolamu (dočasnému, přirozenému nebo trvalému) na ochranu před zimními větry. • Robustní podlaha. Propadlé podlahy jsou pro kuřata nepohodlné a vypadají nevzhledně.

 • Ochrana před predátory. Dravci jsou velkým problémem pro městské, příměstské a venkovské jednotky. Přinejmenším by kuřata měla mít v noci, kdy jsou nejzranitelnější, úkryt odolný proti predátorům.

 • Regulace teploty. Kuřata jsou nejpohodlnější, když se teploty pohybují mezi 40 a 85 stupni Fahrenheita. Extrémy - studené nebo horké - mohou být strašné. Ujistěte se, že jste si vybrali kuřata, která jsou vhodná pro vaše podnebí, a využívejte přírodní zdroje (stín, roční období). V teplejším podnebí zajistěte vyšší stropy, více prostoru a dobré větrání. • Osvětlení. Světlo - ať už přirozené nebo umělé - je pro kuřata nezbytné k jídlu, pití a dokonce i snášení vajec. Umělý světelný zdroj umožňuje večerní práce, udržuje v zimě slepice aktivnější a pomáhá bránit se před predátory.

 • Čisté okolí. Dobrý odtok ve vnějších oblastech zabraňuje hromadění vlhkosti (a zápachu). Mnoho chovatelů instaluje podlahy s tvrdým povrchem, na které lze hadicovat (zejména v horkém a suchém podnebí) nebo písek nebo štěrk, který udržuje nohy ptáků v čistotě. Vyhněte se kluzkým podlahám, jako jsou dlaždice, papír nebo kov, zejména u masných ptáků.

  karafa přes přepážku

Drátěné podlahy se někdy používají pro čistotu masných ptáků, ale u ptáků brojlerů mohou způsobit vředy na prsou. K tlumení těchto ptáků by se měl použít hluboký vrh a měl by se udržovat čistý a suchý.