Nejlepší technické ukazatele pro investory do akcií

Paul Mladjenovic

diazepam 10 mg ve srovnání s xanaxem

An indikátor je matematický výpočet, který lze použít s cenou a / nebo objemem akcií a usnadnit tak investiční rozhodnutí. Konečným výsledkem je hodnota, která se používá k předvídání budoucích cenových změn. Existují dva typy indikátorů: přední a zaostávající.  • Vedoucí ukazatele vám pomohou dosáhnout zisku tím, že se pokusíte předpovědět, co budou ceny dělat dál. Přední ukazatele poskytují větší odměnu na úkor zvýšeného rizika. Nejlépe si vedou na bočních nebo obchodních trzích. Fungují tak, že měří, jak je akcie překoupena nebo přeprodána.  • Zaostává Ukazatele (nebo trendy sledující) jsou nejvhodnější pro cenové pohyby v relativně dlouhých trendech. Varují vás před případnými cenovými změnami. Ukazatele zaostávání způsobují, že nakupujete a prodáváte ve vyspělém trendu, kdy je riziko sníženo.

Index relativní síly

Je třeba si uvědomit technické podmínky překoupeného a přeprodaného zboží. Jsou to dobré varovné příznaky, které vám pomohou načasovat obchod, ať už to znamená nastoupit nebo vystoupit z pozice. Index relativní síly (RSI) je pohodlnou metrikou pro měření stavu překoupeného / přeprodaného zboží.Obecně RSI kvantifikuje podmínku a dá vám číslo, které funguje jako barometr. Při čtení 0 až 100 se RSI stane přeprodaným na úrovni asi 30 a překoupeným na úrovni asi 70.

RSI je metrika, kterou obvykle počítá a cituje většina zdrojů mapujících webové stránky a webové stránky technické analýzy. Obecně se považuje za hlavní indikátor, protože varuje před možnými pohyby cen.

Pro investory do akcií je RSI obzvláště užitečné pro načasování nákupu nebo prodeje konkrétní akcie. Když se díváte na oblíbenou akci, která se vám líbí, a všimnete si, že její RSI je nižší než 30, zkontrolujte, zda s danou akcií není něco špatně (změnily se základy?).Pokud se nic neděje a jedná se pouze o dočasnou, tržně řízenou událost, zvažte nákup většího množství akcií. Koneckonců, pokud jste milovali skvělé akcie za 40 $ a jsou nyní levnější za 35 $, všechny věci jsou stejné, máte skvělou nákupní příležitost.

Naopak, pokud nejste blázen do akcie a vidíte, že je překoupena, zvažte buď její přímý prodej, nebo alespoň na ni zadejte stop-loss příkaz.

Klouzavý průměr konvergence / divergence

Klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD) je zaostávající indikátor, který ukazuje vztah mezi dvěma klouzavými průměry cen. MACD se vypočítá odečtením 26denního exponenciálního klouzavého průměru (EMA) od 12denního EMA. Devětdenní EMA MACD s názvem signální vedení, se pak vykreslí na horní část MACD, která funguje jako spouštěč pro provádění objednávek na nákup a prodej.

To je technická definice MACD, ale nebojte se, pokud jste jí při prvním průletu nerozuměli. Naštěstí to není něco, co musíte počítat sami; indikátor MACD obvykle poskytuje software pro technickou analýzu nebo obchodní služba, kterou můžete použít.

tyro záložky pro psy

Crossovery a divergence

NA crossover je okamžik, kdy se cena akcie a indikátor protínají (nebo překračují). Používá se jako signál k provedení objednávky na nákup nebo prodej. Řekněme, že například akcie klesnou kolem 20 $ za akcii na 19 $ a 20denní klouzavý průměr je 19,50 $. To by byl medvědí přechod a znamenalo by to vhodný čas na prodej nebo riziko dalšího pohybu dolů.

Opak je také pravdou; některé přechody označují vhodný čas na nákup.

Divergence nastane, když cena akcií a indikátor (nebo index nebo jiné související zabezpečení) část společnosti a hlava v opačných směrech. Divergence je považována za pozitivní nebo negativní, což jsou signály změn cenového trendu.

  • Pozitivní divergence nastane, když cena akcie dosáhne nového minima, zatímco býčí indikátor začne stoupat nahoru.

    je dopamin droga
  • Negativní divergence nastane, když cena akcie dosáhne nového maxima, ale medvědí ukazatele signalizují opak a místo toho je závěrečná cena na konci obchodního dne nižší než předchozí maximum.

Crossovery a divergence jsou obvykle hlavní ukazatele.

Oscilátory

Oscilátory jsou ukazatele, které se používají při analýze grafů, které nemají jasný trend. Klouzavé průměry a další ukazatele jsou jistě důležité, když je trend jasný, ale oscilátory jsou výhodnější za některé z následujících okolností:

  • Když je akcie v horizontálním nebo bočním obchodním vzoru

  • Když nelze určit jednoznačný trend, protože trh je nestabilní a cenová akce je velmi nerovnoměrná

Oscilátory mohou být buď předními, nebo zaostávajícími indikátory, podle toho, o jaký typ se jedná. Například hybné oscilátory jsou považovány za hlavní indikátory, protože se používají ke sledování hybnosti ceny a objemu.

dávka lisinoprilu 20 mg

Bollingerovy kapely

Bollingerovy kapely nemají nic společného s hudebními skupinami. A kapela je vynesena dvě standardní odchylky od jednoduchého klouzavého průměru. Bollingerův pás (indikátor zpoždění) funguje jako kanál a pohybuje se spolu s jednoduchým klouzavým průměrem.

Bollingerovy pásy pomáhají technickým analytikům dávat pozor na překoupené a přeprodané podmínky. V zásadě platí, že pokud se cena pohybuje blíže k hornímu pásmu, znamená to stav překoupenosti. Pokud se cena posune blíže k dolnímu pásmu, znamená to přeprodaný stav.